Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Kto siedzi na tronie?
Kto siedzi na tronie? poniedziałek, 12 grudzień 2011, godz. 21:49

Podobno rzecznik, podobno prasowy i prawa rączka (że nie wspomnę co „lewe”?), jaśnie Ewy pani Filipiakowej, zaczął uczciwie zarabiać na chlebuś? Podobno dał głos na konferencji prasowej, na której podobno ogłosił, że burmistrz Wadowic szykuje zniewolonym rajcom na następną sesję… rezolucję i aż pięć projektów uchwał?!
Rezolucja ma podobno zaprzeczać jakoby „rewitalizacja” historycznego placu miasta była złodziejską, nieprzemyślaną, bezsensowną i czynioną w sposób kompromitujący sztukę budowlaną?
Zaś uchwały, wszystkie pięć, podobno dla dobra lokalnej gawiedzi…
Pierwszą – radni zmienią stałą nazwę placu z „Wojtyłowego” na sezonową… „descykartowy”!
Drugą – wytyczą trasy i ustalą kierunki jazdy deskorolkowców, cyklistów i kartingowców!
Trzecią – ogłoszą (z korzyścią dla ekologii!) zbiórkę zużytych opon samochodowych, niezbędnych dla zabezpieczenia poszczególnych torów, dla każdej z „dyscyplin”!
Czwartą – powołają koordynatora zadań określonych poprzednimi trzema uchwałami!
Podobno z woli jaśnie Ewy pani Filipiakowej, stanowisko to obejmie sam… poseł Kotarba?
Piątą przygotowaną przez burmistrza uchwałą – aby raz na zawsze zamknąć tych, którzy zarzucają radnemu–strażakowi Cholewce, wykorzystywanie samochodu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Choczni dla „cholewkowej prywaty” – radni mają podobno ogłosić sezonową zmianę placu „descykartowego” na plac… „lodowy” i nałożyć na radnego-strażaka Cholewkę obowiązek dowiezienia samochodem bojowym JRG, na betonową pustynię, takiej ilości wody, która pozwoli jaśnie Ewie pani Filipiakowej otworzyć, a proboszczowi miejscowej fary poświęcić w centrum miasta lodowisko o parametrach ponad… olimpijskich?
Na ile informacje te są wiarygodne? Nie wiem! Bo w konferencji rzecznika Kotarby nie uczestniczyłem (tradycyjnie już nie zostałem zaproszony!), a nadto byłem zajęty słuchaniem piosenki na YouTube…
Tej o… KRÓLU! I tak sobie słuchałem… Słuchałem… Słuchałem…
I sam nie wiem dlaczego przy tym jakże nastrojowym utworze przyszli mi na myśl tylko… rzecznik Kotarba i radny-strażak Cholewka?

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT