Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Macie prawo do naprawienia wyrządzonej wam szkody!
Macie prawo do naprawienia wyrządzonej wam szkody! czwartek, 27 grudzień 2012, godz. 15:42

W nawale przedświątecznych podróży z ogólnopolskich mediów dowiedzieliśmy się, że decyzją warszawskiego Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego zamknięty został pas startowy lotniska Warszawa-Modlin, obsługującego samoloty tzw. tanich linii lotniczych. Jednocześnie z tych samych informacji dowiedzieliśmy się, że wykonawca tej fuszery zobowiązany został nie tylko do dokonania naprawy wszystkich uszkodzeń występujących na drodze startowej w ramach gwarancji, ale też do pokrycia poniesionych strat.

Ponieważ Konstytucja nie tylko daje nam gwarancje dla wszystkich obywateli tego chorego kraju do równości wobec prawa, ale też gwarancje naprawienia wszelkich szkód wyrządzonych nam przez organy i instytucje tego państwa, w tym samorządowe, pytam…
Kiedy wykonana zostanie naprawa fuszery ul. Karmelickiej oraz Placu Kim Ir Sena, a przede wszystkim, kiedy inwestor z wykonawcą tych inwestycji pokryje mieszkańcom poniesione straty?
Bo przede wszystkim strat spowodowanych tymi fuszerami jest w Wadowicach sporo…
I nie chodzi tylko o handlowców, którzy ponieśli niepowetowane straty, nie licząc tych, które jeszcze poniosą po pierwszych większych opadach deszczu… Ale też o każdego z mieszkańców, którzy z tej fuszery korzystają… W tym kobiety, które dbając o swój wygląd wybrały się w miasto w eleganckich i drogich szpilkach a wróciły z przechadzki w… „kopytkach”, wzorowanych na obuwiu burmistrza.
A kierowcy? Którzy przejeżdżając Karmelicką bądź przez Plac Kim Ir Sena wręcz słyszą, jak zawieszenie ich samochodu wręcz „wyje z bólu” rozpaczy!

Do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, nawet nie będę się odnosił, w myśl wpojonej mi przez Rodziców zasady, aby nigdy nie siadać z usmarkanymmi do posiłku a z głupcami nie podejmować dyskusji, ale…
Myślę, że kiedy już jaśnie Ewa „caryca” Filipiakowa zatrudniła za nasze podatki prawnika, na dodatek „po kądzieli” z wiceprezesem wadowickiego sądu (z kim „po mieczu”, nie wspomnę), to potrzebna jest zbiorowa akcja mieszkańców oraz firm ubezpieczeniowych, polegająca na składaniu indywidualnych pozwów o… naprawienie wyrządzonych tymi inwestycjami szkód!
Akcja mieszcząca się nie tylko w gwarancjach konstytucyjnych, ale – jak mniemam – również w zasadach „demokratycznych” wadowickiego „Kremla”, którego włodarze podobno utracili już co prawda wierność do osoby Jana Pawła II, ale przecież chyba nadal „zatroskani” są o… dobro i pomyślność mieszkańców?

A przecież podstawową zasadą dobra jest… nie czynić bliźniemu złego, a jeżeli już to zło się „przydarzy”, z nawiązką je naprawić!

Czyż nie?

Więc nie krępujmy się i dajmy pracę
– zatrudnionemu przecież za nasze pieniądze – prawnikowi „Kremla”! Niech się chłopisko w robocie nie nudzi, tylko niech robi wszystko, aby wykazać „troskę kremlowych włodarzy” o naprawienie szkód, które mieszkańcom wyrządzili…
Najprostszy sposób, to wystąpienie na drodze cywilnej z pozwem o zapłatę, którego wzór każdy z Państwa znajdzie w internecie!

Należy przy tym jednak pamiętać, że już np. zniszczenie butów, które kosztowały bodaj jednego złotego ponad kwotę 250,- złotych, kwalifikuje się prawdopodobnie w granicach przestępstwa (a więc zapisów Kodeksu karnego), a nie wykroczenia (Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia), co ma istotne znaczenie dla wyboru drogi postępowania przeciwko sprawcy…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT