Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Manipulancie… kończ, wstydu oszczędź!
Manipulancie… kończ, wstydu oszczędź! poniedziałek, 30 maj 2016, godz. 11:04

Klin i komisjaTo już naprawdę… jaja, kiedy…

28 maja, a więc dwa tygodnie po posiedzeniu połączonych Komisji i znowu na ulubionym przez Mateusza K. fejsiku ogłosił on, że… już jest! /a jakże/ „… Zapis posiedzenia radnych w sprawie inwestycji w spółce EKO w Choczni.”.

I znowu wspaniale zmanipulowane zdanie…
Bowiem ten zapis dostępny jest w sieci już od 13 maja!

Ale to nie jedyna manipulacja tego jeszcze burmistrza…

Wszak dalej, odnosząc się ad personam, ów manipulant niewygodnymi dla siebie faktami pisze „… Żenujące zachowanie przewodniczącego Rady Miejskiej Józefa Cholewki, który z Edkiem Wyrobą nakręcili kolejną „aferę” nie mając żadnej wiedzy o problemie. Cholewka najwyraźniej zapomniał, że o konieczności inwestowania w EKO poinformowano go już w 2014 roku (…).”.

Więc to, że jest mistrzem manipulacji wiemy…
Jednak to za mało, żeby ustalić, iż w całej sprawie nie idzie o to czy „… Cholewka najwyraźniej zapomniał, że o konieczności inwestowania w EKO poinformowano go już w 2014 roku”, ale o to, dlaczego wiceprezes Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO z siedzibą w Choczni w osobie burmistrzowego kolesia z Inicjatywy Własnych Wartości – Pawła Kopra oraz członek Rady Nadzorczej spółki, którą w świetle prawa jest jeszcze to przedsiębiorstwo – czyli ten manipulant niewygodnymi dla siebie faktami – Mateusz K., nie poinformowali Rady Miejskiej o przeprowadzonej w październiku 2015 roku kontroli spółki i zaleceniach pokontrolnych, o których dopiero pismem 21 kwietnia 2016 roku dał głos wspólnik z Tylmanowej, będący zarazem wspólnikiem Inwestorem,
Porozumienie - 001a
żądając od podatników wadowickiej gminy 4.000.000,- złotych na… dokapitalizowanie spółki.

Ale o tym Mateusza K. wam nie napisze, bo to fakty dla niego i Kopra /który – o zgrozo – jako wiceprezes spółki z udziałem Gminy Wadowice, nie był upoważniony do udzielenia radnym i mieszkańcom gminy informacji/… niewygodne!

Jednak, czy może nas to dziwić?
Kiedy Mateusz K. nie rozumie prostych pytań zadanych burmistrzowi w trybie art. 61. Konstytucji RP oraz ustawy o dostępie do informacji publicznej…

Pominę fakt, że wcześniej upoważniając odpowiedniego gminnego urzędnika żądał, abym m.in. własnoręcznie podpisał wniosek, z czego ubaw miałem niesamowity…
Bo jak się nie bawić i to wyśmienicie, kiedy absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego nie wie, że to z prawomocnych orzeczeń sądowych jednoznacznie wynika, iż taki wniosek można złożyć nawet anonimowo, wskazując jedynie adres poczty e-mail, na który odpowiedzi udzielić musi… organ!
Musi!

Więc kiedy odpisałem, co o żądaniu iluzjonisty prawnego myślę, w odpowiedzi na materiał „Burmistrz mówił Wam prawdę – w EKO ŚMIERDZI! Wyjaśni Wam to wiceprezes… Koper!”, burmistrzunio pismem z dnia 25 maja 2016 roku; znak: IP.1431.70.2016 – „dopowiada” 😀
Zresztą poczytajcie sami…

 

 

Odpowiedź Klina na wniosek z 07-05

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

…………………………………………………..

I co?
Pamiętacie co napisał w drugim akapicie?
Tak, tak, pisze Mateusz K., że „… organ nie ma obowiązku odszukiwania w Pańskich tekstach treści żądania wniosku, tym bardziej, że są one niezrozumiałe”.
Pominę, że za ten m.in. obowiązek płacą Mateuszowi K. prawie trzy razy więcej od tego co marnemu doktorantowi płacili na uczelni, a jeżeli zajdzie taka potrzeba, obowiązek ten udowodnię…

Bo bardziej interesuje mnie druga część Mateuszowej tezy…
Tej, którą twierdzi, że żądania mojego wniosku były „… niezrozumiałe”!
Więc może – cytując za materiałem „Burmistrz mówił Wam prawdę – w EKO ŚMIERDZI! Wyjaśni Wam to wiceprezes… Koper!”przypomnę Państwu, jakie tamtym materiałem pytania kierowałem, bardzo czytelnie wskazując „burmistrza Wadowic” jako ich adresata:

„… A teraz będę pytał przedstawicieli Gminy Wadowice w Przedsiębiorstwie Komunalnym EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni…
1. Burmistrzu Wadowic, kiedy – jako przedstawiciel Gminy Wadowice w Radzie Nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni – powziąłeś pełną wiedzę /bo powziąć musiałeś/, o wynikach kontroli spółki przez Marszałka Województwa Małopolskiego i Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Krakowie, przeprowadzonej w październiku ubiegłego roku, o zaleceniach pokontrolnych oraz o konieczności dokapitalizowania Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni, przez Gminę Wadowice kwotą 4.000.000,- złotych?
2. Burmistrzu Wadowic, kiedy Rada Nadzorcza Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni /której jesteś członkiem/ oraz Zarząd Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni, z wiceprezesem Pawłem Koprem /którego podstawowym obowiązkiem w spółce powinna być troska o interesy Gminy Wadowice oraz jej mieszkańców/, powiadomiliście Radę Miejską w Wadowicach o wynikach kontroli Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni, przeprowadzonej przez Marszałka Województwa Małopolskiego i Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Krakowie, w październiku 2015 roku oraz o zaleceniach pokontrolnych, a także o zachodzącej potrzebie dokapitalizowania Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni przez udziałowca mniejszościowego kwotą 4.000.000,- złotych?
3. Burmistrzu Wadowic, dlaczego w budżecie Gminy Wadowice na 2016 rok, przyjętym przez Radę Miejską w Wadowicach w dniu 30 grudnia 2015 roku, a więc dwa miesiące po kontroli Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni, przeprowadzonej przez Marszałka Województwa Małopolskiego i Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Krakowie, nie zabezpieczyłeś środków finansowych na dokapitalizowanie w 2016 roku – jak wynika z pisma PUK EMPOL – niezbędne dla dalszego funkcjonowania składowiska odpadów komunalnych, należącego do Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni?
4. Burmistrzu Wadowic oraz wiceprezesie Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni: jakie będą konsekwencje niedokapitalizowania spółki EKO?
I pytam burmistrzu Wadowic, bo mieszkańcy Gminy Wadowice, a zwłaszcza wyborcy Mateusza K. mają prawo wiedzieć:
– jak dzisiaj ma się „… królestwo kolesiów w Choczni”?
– czy pod twoimi rządami „… zarobią jednak tylko (…) znajomi oraz… tajemniczy „inwestor””?
– po co „… Burmistrz Wadowic Mateusz K(…) powołał na stanowisko wiceprezesa swojego zaufanego przyjaciela ze Stowarzyszenia Inicjatywa Wolne Wadowice i radnego powiatowego Pawła Kopra”?
– dlaczego tak naprawdę burmistrz Wadowic nie zaproponował żadnej z osób, które zgłaszały swoją kandydaturę w konkursie do rady nadzorczej Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni, tylko przedstawił zarządzenie, w którym na członka rady nadzorczej tej spółki desygnował… samego siebie?” – koniec cytatu.

A Wy odpowiedzcie sobie sami, którymi fragmentami tej niby swojej odpowiedzi… Mateusz K. odpowiedział na te bardzo czytelne i równie jednoznacznie adresowane do niego pytania?

A, że to nie jedyne pytania, jakie burmistrzuniowi Waszemu umiłowanemu zadałem czekam, jaka będzie reakcja Mateusza K., na te 13 pytań zadanych m.in. Mateuszowi K. materiałem „Orły, sokoły, bażanty, gdzie… śmietnisko? Gdzie?”

Gdzie 14. dniowy termin do udzielenia odpowiedzi minął mu już tak samo jak w tych kłamstwach o podatkach od hal PHU „FILEX”, czy nawet tego wniosku z dnia… 07 maja 2016 roku.

Odpowiedzi te będą istotne nie tylko w świetle słów Mateusza K., którymi naiwnym czytelnikom swoich fejsikowych manipulacji donosi, że „… Przedstawiciele Empol zapowiedzieli proces o naruszenie dóbr osobistych wobec lokalnego pieniacza”.
Będą one istotne również dla tezy, którą burmistrzunio twierdzi że „… Przedstawiciele Empol (…) wyczerpująco odpowiedzieli na pytania radnych”.

Wszak tak się składa, że w świetle już ujawnionych informacji i dowodów, tego procesu po prostu nie mogę się doczekać!

Tak jak odpowiedzi na pytania zadane w trybie przepisów oraz praw niezbywalnych przywołanych wyżej, które skierowałem do prezesa Maurera oraz wiceprezesa Kopra i na które, przy rażącym naruszeniu terminu i tegoż prawa, do dnia dzisiejszego nie odpowiedzieli!
Albo, może – parafrazując Mateusza K.odpowiedzieli tak samo na wszystkie te pytania, jak odpowiedzieli… radnym!

Więc umiłowany mój manipulancie, może już kończ i wstydu oszczędź?

Zwłaszcza, kiedy będąc radnym, z tym dzisiaj „dochtorskim” tytułem na swojej piecząteczce dwukrotnie nie potrafiłeś zrozumieć – w zasadzie jako jedyny w tej gminie – tak prostego obowiązku do spełnienia w oświadczeniu majątkowym: „… Zobowiązania pieniężne o wartości powyżej 10 000 złotych, w tym zaciągnięte kredyty i pożyczki oraz warunki, na jakich zostały udzielone (wobec kogo, w związku z jakim zdarzeniem, w jakiej wysokości)”.

Podobno skutek tego „niezrozumienia” poznamy już niedługo?
Czy poznamy też prawdziwe źródło tej pożyczki?
Co to niby była na zakup mieszkania, ale podobno kupionego dużo wcześniej?
Czy sąd ustali też, jak wyglądała ta próba… dogadania się?

00-istotne pytania
Ano zobaczymy…
Wręcz już… niebawem!

Co zaś tyczy się niedopełnienia obowiązków oraz działania na szkodę Gminy Wadowice oraz jej mieszkańców m.in. przez członka rady nadzorczej i wiceprezesa śmietnikowej spółki, to nie mam wątpliwości, że wszystko jeszcze przed nami…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT