Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Mateuszu, na ile wyceniasz swoją… kreatywność?
Mateuszu, na ile wyceniasz swoją… kreatywność? poniedziałek, 23 maj 2016, godz. 22:16

000000Kiedy na „guziczarni” czytam teksty pisane pod dyktando burmistrza i oglądam filmik /autorstwa bądź co bądź szanującej się firmy/, nie mówiący o faktach, ale emanujący urojeniami włodarza gminy, któremu wydaje się, że już nie burmistrzem jest ale… wojewodą na swoim prywatnym folwarku, to nie wiem, czy śmiać się, czy płakać…
A kiedy czytam – jak wczoraj – że Beskidzka Droga Integracyjna „… nie ma szans zlikwidować korków, smog nie ma zaś z samochodami wiele wspólnego” i, że on zrobi „… wszystko, żeby kompleksowo rozwiązać problemy komunikacyjne miasta i zmienić przebieg BDI w Wadowicach”, bo to „… nadal możliwe”, to naprawdę zastanawiam się, co ten /tu można wstawić dowolne adekwatne określenie tego czegoś/ robi jeszcze w ratuszu?

O historii samej Beskidzkiej Drogi Integracyjnej i roli w próbie „wrzucenia” jej do tomickiej gminy, napisałem w poprzednim materiale.
Tam też odniosłem się do przywołanych wyżej słów onego…

Ale przywołałem tam również obwodnicę południową, która przynajmniej po części mogłaby rozwiązać problem korków w okolicy Ronda gen. Okulickiego oraz słynne rondo turbinowe iluzjonisty prawnego, które miało nie tylko rozładować dzisiaj już codzienne korki na ulicach Lwowskiej, Wałowej i Konstytucji 3 Maja, ale też rozwiązać problemy komunikacyjne mieszkańców Jaroszowic, Zaskawia, Rokowa, Babicy Wysokiej itd.

Obwodnica południowa powstać nie może, bo kolidowałoby to z interesami jednego ze sponsorów wyborczych KW Wolne Wadowice a więc burmistrza.
Zresztą dlatego, przy pełnej akceptacji radnych i organów ścigania Mateusz K., do dnia dzisiejszego nie wykonał uchwały rady miejskiej z 14 listopada 2014 roku, która natychmiast otworzyłaby drogę do realizacji tej inwestycji…

A jak było z rondem turbinowym, które podobno powinno być oddane do eksploatacji przed Światowymi Dniami Młodzieży?
Sam nie będę się w tym temacie wypowiadał…
Zostawię Was z Mateuszem K. oraz innymi autorami materiałów na ten temat…
Przeczytajcie z uwagą….

online

Klin

wadowice24

A teraz zastanówcie się, dlaczego te trzy fragmenty powyżej Wam udostępniłem…
Bo tak samo jak z tym rondem, jest z Beskidzką Drogą Integracyjną…

Wciskanie Wam przez burmistrza takich idiotyzmów, jak te o uniemożliwieniu przez tę inwestycję przemieszczania się zwierzątek
/no chyba, że chodzi o „barany” z ratusza? 😀 /, zniszczeniu przez BDI przyrody, a w zasadzie o wręcz o czekającym miasto i mieszkańców przy BDI armagedonie, jest taką samą iluzją, jak ta pokazująca działanie Mateusza K. w sprawie tegoż… ronda turbinowego!

Tylko, czy ten ignorant zastanowił się kiedykolwiek nad skutkami swojego mataczenia w tej sprawie od kilku już lat?
Czy zastanowił się nad swoimi krokami, które posiadają wszelkie cechy działań na szkodę już nie tylko wadowickiej gminy, ale całego regionu i jego mieszkańców?!

Czy wie, ile istnień ludzkich DK-52 zabrała w tym czasie…
Bo takie widoki są na DK-52 wręcz codziennością…

DSC07423 IMG_0002 IMG_0039 IMG_0051 IMG_0124 IMG_0330 IMG_0331 IMG_0704 IMG_0718 IMG_2482 IMG_3534 IMG_6589

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

…………………………………….
Tylko czy ktoś o horyzontach myślowych burmistrza Wadowic potrafi zrozumieć przesłanie tych fotografii?
Czy tego filmu, który ma już co prawda siedem lat
/autorstwa jednego z członków Inicjatywy „TAK DLA BDI”/ więc dane nieaktualne, ale samo przesłanie jak najbardziej…

Dlatego, chociaż wiem Mateuszu K., że masz /trzeba tylko słowo „żona” zamienić np. na słowo „wiceburmistrz”/

…zapytam cię wprost /bo pytać nie tylko wolno, ale wręcz należy, zwłaszcza, kiedy widzi się takie antyrozwojowe i antyludzkie łajdactwo/: na ile wyceniasz swoją kreatywność, aby w Beskidzkiej Drodze Integracyjnej dostrzec to, co ta nowoczesna arteria komunikacyjna może dać regionowi i mieszkańcom?
A co zarazem w całości podważa twoje… bajkopisanie!
O tej inwestycji!

No, na ile?

😛

Fotografie: archiwum KPP Wadowice.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT