Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Po wołkowicku » Mieszkańcy, w odpowiedzi…
Mieszkańcy, w odpowiedzi… poniedziałek, 16 styczeń 2012, godz. 15:08

Informacja o podjęciu na nowo umorzonego w marcu ub. roku dochodzenia, już nie o wykroczenie,ale o przestępstwo z artykułu 191. ustawy Prawo wodne, wywołała lawinę maili, szczególnie od mieszkańców Rokowa i w cale nie anonimowych… Nie ukrywam, że zaskoczyła mnie zarówno odwaga tych ludzi jak i oburzenie na bierność tych organów, które winny reagować natychmiast po zdarzeniu…
Bo tylko ich reakcja mogła zmienić bieg tej historii….
A, że w tej korespondencji padają gorzkie słowa prawdy, pozwalam sobie fragmenty kilku listów tu zacytować, oczywiście po usunięciu licznie padających nazwisk, fragmentów „mocnych” i…
„… Mieszkam w Rokowie i razem z rodziną korzystaliśmy z tego mostu po kilka razy dziennie. W drodze do pracy, do szkoły i w każdej innej sprawie. Byłem też na tym moście, kiedy na pana interwencję pojawili się tam policjanci i strażnicy miejscy. Jeden z policjantów robił fotografie metrowego nasypu a pozostali razem ze strażnikami notatki. Odnosiło się wrażenie, że sprawa zostanie szybko załatwiona, ziemia usunięta a sprawca ukarany. Ale stało się całkiem co innego. (…) Dlaczego policja ze strażą miejską zlekceważyły swoje obowiązki? Dlaczego nic dla nas nie zrobiła pani Burmistrz, która cały czas mówi o swojej trosce o wszystkich mieszkańców gminy?”.
„… (…) Jak F(…), ta radna z Zaskawia chciała być taka dobra dla dla M(…), to przecież mogła nie robić sobie ogrodzenia przy domu ino zapłacić za wywiezienie tej ziemi ze swojej wypłaty. Moimi pieniądzami niech się nie rządzi bo nie ja tą ziemię ze swojego ogródka tam wywiozłem, żebym teraz płacił za jej wywiezienie z Kleczanki. Jakby prokurator był taki jaki powinien to już samym tym pomysłem radnej F(…) powinien się zająć (…).
„… Ten most nie zawalił się z dnia na dzień. Kilka razy widziałem na nim ludzi z urzędów. Ale tylko przyglądali się jak woda (…), podmywa jego filary. (…) Czemu tylko przyglądali się zbliżającej katastrofie, a nie robili nic, żeby jej zapobiec?”.
„… Napisał pan o przyczynach i skutkach czynu jednego z mieszkańców Zaskawia i o kosztach jakie ten czyn za sobą niesie. I temu nikt zaprzeczyć nie może. Tak zresztą jak też temu, że nie zrobiono nic ani żeby zapobiec ani żeby ukarać. (…) Ale dlaczego nie napisał pan, że nie reagowała na ten stan Rada Osiedla nr 2? A przecież kiedy w 2001 roku Zaskawie zalała woda, to Rada Osiedla nr 2 z panią D(…), była pierwszą, która na powódź zareagowała i szukała pomocy dla mieszkańców. Wiem, że też u pana. (…) To dlaczego teraz Rada Osiedla całą sprawę zlekceważyła? (…) A może trzeba by się zastanowić, czy członkom obecnego Zarządu ta powódź nie była czasem na rękę? Może bierność teraźniejszych jej władz była celowa? Bo czy nie łatwiej co kilkanaście miesięcy remontować swoje domy z pieniędzy otrzymanych z odszkodowania powodziowego, a nie za swoje? (…) Czy może pan to jakoś ustalić? Kto i ile dostał tego odszkodowania? I kto najwięcej?” (…).
„… (…) Dlaczego odkąd zmienił się skład Rady Osiedla nr 2, ten nowy nic nie robi? Bo samo przygotowanie jednego w roku festynu, w większości dla pijusów i chuliganów to chyba nie wysiłek wyczerpujący Rade Osiedla na cały rok? (…) Wcześniej Rada Osiedla dbała o ludzi a kiedy zostali poszkodowani przez powódź starała się szukać dla nich pomocy nawet w dalekiej Oławie. (…) Dzisiaj nie wiadomo czym się zajmuje? Czy tylko troską o dobro klanu Z(…)? (…) Może pisze zbyt mocno ale jestem rozgoryczony obecną postawą Rady Osiedla i jej przewodniczącego. (…) Dlaczego kiedy widział co zrobił M(…), nie interweniował u Burmistrza albo w Radzie Miejskiej? Dlaczego nie interesował się co ze sprawą dzieje się na policji i w straży miejskiej? Czy tylko dlatego, że jemu ten most nie był na nic potrzebny? Czy dlatego, że jakby ziemia została przez M(…) usunięta, to woda w tym miejscu by nie wylała i nie byłoby powodzi na Zaskawiu? A jak nie byłoby powodzi, to nie byłoby odszkodowania za które wyremontował swój nowy dom? (…) Może teraz zorganizuje nam i naszym dzieciom transport, abyśmy po błocie i z narażeniem na połamania się, nie musieli przeskakiwać rzeki po wykonanej tu prowizorce?”.
„… (…) Jestem oburzony postawą prokuratury. (…) Ta ostatnia decyzja potwierdza wszystko co pan wcześniej pisał. Prokuratura wykonuje swoje zadania wybiórczo i zawsze w taki sposób, żeby nie odpowiadali sprawcy przestępstw z kręgu władzy i ludzie władzy tej bliscy. (…) Do takich należy Antoni M(…), który od zawsze był pewny swojej bezkarności. Może pan nie wie, ale za komuny też miał układy. (…) Nie wiem jak tłumaczy sobie to prokurator, ale czy nie widzi, że umarzając sprawę a potem ją podejmując na nowo sam potwierdza swoją niekompetencję na tym stanowisku. No bo jak to mam rozumieć, że umorzył bo w marcu zeszłego roku nie było przestępstwa, a kilka miesięcy później doczytał się w ustawie, że to jest przestępstwo? Bo o zmianie przepisów tej ustawy nie słyszałem. (…) Czy tak samo zrobiłby przy sprawie zamordowania kogoś?”.

To tylko fragmenty małej części z korespondencji, jaką otrzymałem…
I nie z tej najbardziej „szczerej”!
Wiedza zawarta w niektórych, chociaż przeze mnie w żaden sposób nie potwierdzona, jak żem do draństwa na szczeblach władzy już przywykł, jeży włosy na głowie…
Dlatego na razie na tym temat ten pozostawię, pozostawiając jednocześnie opinie mieszkańców pod rozwagę władzy…, zarówno samorządowej i osiedlowej jak i prokuratorskiej!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT