Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Mówił do Was, a Wy nie wierzyliście… Wadowice naprawdę padły łupem złodzieja!
Mówił do Was, a Wy nie wierzyliście… Wadowice naprawdę padły łupem złodzieja! piątek, 12 Październik 2018, godz. 17:57

OszustZacznę od tego, że w minionym tygodniu w skrzynce na listy znalazłem ulotkę wyborczą kandydata na burmistrza Wadowic, której druk finansowano nie wiadomo z jakich środków? – bo ulotka nie została oznaczona – co wynika z prawnego obowiązku zapisanego w Kodeksie Wyborczym – ani logiem komitetu wyborczego ani jego nazwą…

A to może oznaczać, że kandydat – którego łupem padły Wadowice – czuje się nie tylko bezkarny, ale też, że posiada gwarancję ochrony każdego swojego bezprawia ze strony niektórych przedstawicieli tutejszych organów ścigania…
. . .
Ulotka - 09-10-18 str. 1 300dpi
……………………………………………………………………………………………………

Ale czy możemy się dziwić?
Nie! – i wykaże to analiza jednego tylko przypadku…

Kilka razy już pisałem, że oszust, którego łupem padły Wadowice, szedł w 2014 roku do wyborów na fotel burmistrza Wadowic z hasłem… „… Wadowice padły łupem złodzieja”.
I przynajmniej ja nie mam wątpliwości, że to jedyne jego programowe hasło wyborcze nie tylko zrealizował w całości, ale jeszcze udało się mu to wykonać w okresie… jednej kadencji!
Jednak, żeby te fakty uzasadnić, muszę cofnąć się do kampanii wyborczej z 2014 roku.

Wówczas to bowiem, wręcz super sponsorem komitetu wyborczego, który wystawiał największego wadowickiego oszusta jako kandydata na burmistrza Wadowic, była nieznana nikomu studentka z Myślachowic, wspierająca pryncypała IWW kwotą 10.000,- złotych /słownie złotych: dziesięć tysięcy/.
. . .
Wpłaty 2014 300dpi
……………………………………………………………………………………………………

Pozostałe kwoty z listy sponsorów tego komitetu – co widać powyżej – wahały się już tylko w granicach od 5. tysięcy złotych do 50. złotych.

Wielu zastanawiało się wówczas /zresztą i ja też/, skąd w ogóle studentka z Myślachowic, odległych około 50 kilometrów od Wadowic, postanowiła wspierać jeden z tutejszych komitetów, a nie swój lokalny?
I pewnie nigdy byśmy się tego nie dowiedzieli, gdyby nie późniejsze wydarzenia…

Tu należy zacząć od projektu rewitalizacji zabytkowego Parku Miejskiego w Wadowicach, której koszty opiewały na około 5 milionów złotych…
Projekt ten został zostawiony oszustowi w „spadku” po Filipiakowej, jednak na początku swojej kadencji „wyrzucony” przez oszusta „do kosza”…
Ale – co potwierdzają dalsze dokumenty – tylko pozornie, bo celem był… dowód wdzięczności wobec rodziny dziewczęcia z Myślachowic.
Bowiem te Myślachowice to…
. . .
Gmina Myślachowice 300dpi
……………………………………………………………………………………………………

A więc Gmina Trzebinia, na terenie której wręcz chwilę po objęciu przez oszusta, którego łupem padły Wadowice, obowiązków włodarza naszej gminy, z dużymi jak na tutejsze warunki zasobami finansowymi, rozpoczyna swoją działalność Krisbud sp. z o.o., /24 lutego 2015 roku/, w której zarządzie zasiadają aż trzy osoby łączące się nazwiskiem ze studentką, wpłacającą na jesieni 2014 roku, całe 10.000,- złotych na potrzeby wyborcze komitetu stawiającego w wyborach na burmistrza Wadowic rzeczonego oszusta.
. . .
KRS spółki Krisbud 300dpi
……………………………………………………………………………………………………

Czy to tylko zbieżność tych nazwisk?
W mojej ocenie – nie!
A jeżeli nie zbieżność nazwisk, to trudno nie dostrzec w tym wszystkim zbieżności wspólnych… interesów.
. . .
DSC_7011
……………………………………………………………………………………………………

Bo nagle i w zasadzie w roku wyborczym ów oszust, którego łupem padły Wadowice, przypomina sobie o projekcie rewitalizacji zabytkowego Parku Miejskiego…
Jednak uznaje /i mam prawo domniemywać, że wspólnie i w porozumieniu z rodziną z Myślachowic/, że 5 milionów złotych na tę inwestycję, to dużo za mało, a więc domaga się od wadowickich radnych wręcz podwojenia tej kwoty…

Później – powiedzmy to też wprost – kryminogenna procedura przetargowa, w której nie wygrywa firma proponująca najniższą kwotę za realizację inwestycji, ale… spółka Krisbud z Trzebini.
Spółka rodzinna i mam prawo domniemywać, że z dwoma celami: zwrócenia jej przez oszusta długu wdzięczności za otrzymaną przez komitet tegoż oszusta w 2014 roku „dychę” oraz budowanie… kreatywności oszusta, któremu zaraz po wyborach brakowało do pensji też co najmniej „dychy”, aby mógł być… kreatywny w swoich działaniach.

I wspólnie wchodzą w gumofilcach do zabytkowego parku, rżną zdrowe drzewa, kopią i burzą co tylko można, bez opinii /decyzji/ Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody, a czy z opinią /decyzją/ Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – to powinien wiedzieć… prokurator /jeżeli takowy urzędowałby w Wadowicach/!
. . .
DSC_7948
……………………………………………………………………………………………………


Podobnie jak o tym, co oszust wspólnie z jednym z lokalnych przedsiębiorców czyni po nocach w okolicach zabytkowego budynku schroniska, od którego już „odrąbano” zabytkową werandę, ustalenia budowlane!

Tu zapytam: czy na to „odrąbanie” zezwolił… konserwator zabytków?
Niestety, nie dowiemy się…
Bo pseudo prokurator, który już dawno przywdział adwokacka togę, „… żądanie postępowania przygotowawczego” w sprawie łamania prawa przy rewitalizacji zabytkowego parku uznał za abstrakcję i stwierdził: „… pozostawiam bez dalszego biegu”!
. . .
Pismo Kici w sprawie parku 300dpi
……………………………………………………………………………………………………

Podobnie jak materiał dowodowy, który w całości potwierdza, że oszust, którego łupem padły Wadowice wprost chce okradać mieszkańców ul. Konstytucji 3 Maja, z działek gruntowych stanowiących własność prywatnych właścicieli…
. . .
Pismo Kici w sprawie ronda 300dpi
……………………………………………………………………………………………………

Zobaczymy, czy ten sam pogląd podzieli Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu, do którego po wyczerpaniu drogi prawnej w kraju /a została tylko jedna rozprawa/, sprawa, w której pokrzywdzeni zaangażowali już kilku adwokatów, na pewno trafi…

Jednak póki co przynajmniej ja wiem, że rzeczywiście…
. . .
Wadowice padły łupem złodzieja
……………………………………………………………………………………………………

Pozostaje jedynie pytanie: – czy tylko tego jednego?

/Tego, który twierdzi, że po czterech latach nieróbstwa, okradania gminnego budżetu i jawnych układów samorządowo-biznesowych, legitymizowanych przez pseudo prokuratora, nareszcie… ma pomysł na… Wadowice! Chociaż, czy na Wadowice, czy tylko na dalsze długi wdzięczności i… własną kreatywność?/.

Czy jest ich co najmniej… dwóch?

A, że pokrzywdzonych jest wielu, bo wiele też, wręcz bardzo dużo następca oszusta będzie musiał płacić odszkodowań za jego  – mówiąc delikatnie – łajdackie działania w mijającej kadencji, postaramy się Wam to ustalić, w tym przed MTPCz!

Dlatego ciąg dalszy na pewno nastąpi…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT