Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Może nareszcie decyzje prokuratorów będą wydawane w oparciu o materiał dowodowy, a nie oświadczenia sprawców?
Może nareszcie decyzje prokuratorów będą wydawane w oparciu o materiał dowodowy, a nie oświadczenia sprawców? czwartek, 14 Lipiec 2016, godz. 17:25

Z-Ziobro - Jedynka - sygnały dniaW radiowej „Jedynce” minister sprawiedliwości – Zbigniew Ziobro, zapowiedział zmiany w przepisach, które będą polegały na zaostrzeniu kar dla sędziów i prokuratorów, którzy „ulegną pokusie” korupcji.
Zasadą ma być orzekanie wobec skorumpowanych sędziów i prokuratorów kar bezwzględnego więzienia, a kara ma nie być niższa niż trzy lata bezwzględnego pozbawienia wolności, bez możliwości zawieszenia jej wykonania.

„… Zasadą powinno być bezwzględne orzekanie pozbawienia wolność. Kara nie mogłaby być niższa niż trzy lata, czyli byłaby zbrodnią” – mówił Zbigniew Ziobro.

Bo „…  od państwowych funkcjonariuszy, którzy pełnią szczególne funkcje, stoją na straży praworządności oraz bezpieczeństwa Polaków, można i należy wymagać więcej niż od przeciętnych obywateli” – ogłosił w „Sygnałach dnia” minister sprawiedliwości.

I wiece, tylko analizując postanowienia Prokuratora Rejonowego w Wadowicach o umorzeniu śledztw, przy rażącej obrazie nie tylko prawa, ale materiału dowodowego, który prokuratorskiej decyzji zaprzecza w całości uważam, że najwyższa pora właśnie na takie regulacje prawne!

No bo czym motywowany był prokurator, który np. umorzył sprawę uchylenia uchwały na podstawie wniosku burmistrza do Rady Miejskiej w Wadowicach?
Na podstawie wniosku, którego ustawa nie przewiduje!
Rada jest organem uchwałodawczym i prawomocną, obowiązującą w dniu podjęcia uchwałę podjęła, a obowiązkiem – do tego prawnym – burmistrza było uchwałę tę wykonać!
Ale wadowicki prokurator uważa, że burmistrz stoi ponad prawem i nawet nie sprawdził, że ustawa o samorządzie gminnym zabrania procedury, którą Rada Miejska na wniosek największego wadowickiego oszusta przeprowadziła i umorzyła śledztwo, bo… tak powiedział prokuratorowi sam sprawca!

Kolejna sprawa – narażenie Gminy Wadowice na straty finansowe znacznej wartości i… trzykrotna już samowola budowlana realizowana przez „burmistrza” Wadowic na jednym parkingu przy pełnej legitymizacji tutejszej prokuratury, chociaż kwalifikowana po stronie przestępstwa przez art. 90. ustawy prawo budowlane!

A zbycie działki gminnej za cenę znacznie zaniżoną od rzeczywistej wartości działki?
Też prokuratura przestępstwa urzędniczego nie zauważyła, bo…
Firmę założył kolega kolegi burmistrza już po ogłoszeniu przetargu i… wygrał po pierwszym przebiciu, bo od burmistrza dysponował wiedzą, że Spółdzielnia Mieszkaniowa, której działka była obiecana, nie dysponuje wyższą kwotą, dlatego i tak nie dokona kolejnego przebicia!
I znowu sprawca tak powiedział, a materiał dowodowy, który słowom sprawcy zaprzecza, nie znalazł się w zainteresowaniu prokuratury!

Kolejna sprawa: Bumar contra Chocznia!
Na Bumarze oszust
– jak napisałem wyżej – przy rażącej obrazie prawa wnosi o uchylenie uchwały otwierającej drogę do inwestycji na terenach straszących swoim wyglądem mieszkańców oraz turystów i tylko z uwagi na „troskę” „burmistrza”-oszusta o drobnych handlowców i przedsiębiorców…
Ale przy odrolnieniu 22. hektarów gruntów rolnych w Choczni, do tego w większości pod hipermarkety, troska burmistrza o drobnych handlowców i przedsiębiorców pryska niczym mydlana bańka, bo burmistrz już w treści przygotowanej uchwały zabezpiecza interesy…
Czy tylko inwestora?
Tego tutejsza prokuratura też nie zauważyła!
Dziwne, bo już nie w pełni uprawnione domniemanie korupcji jest tu najważniejsze, ale przede wszystkim naruszenie konstytucyjnego porządku prawnego poprzez naruszenie zarówno prawa gwarantującego przyrodzoną i niezbywalną równość obywateli, ale też prawo przedsiębiorcy do swobody prowadzonej działalności gospodarczej.

A sprawa zniszczenia zabytkowego, dotychczas najlepiej zachowanego szpitala wojskowego na terenie Polski Południowej, figurującego już na mapach katastralnych Wadowic z roku 1845 roku?

000 x 700

 

Też w sprawie cisza dlatego, że od „zadka”, chociaż drzwi od frontu na oścież otworem stały, skradał się do inwestora kolega „burmistrza”-oszusta?
Dlatego sprawa utknęła pod prokuratorskim dywanem, a niszczenie zabytku  trwa nadal w najlepsze?

Kolejna sprawa to fałszowanie oświadczeń majątkowych przez radnego Mateusza K., w latach 2010-2011…
Też prokuratura cztery lata przestępstwa nie zauważyła, chociaż ścigane  jest ono z urzędu a wiedzę o nim wszyscy /razem z prokuratorami!/ poznaliśmy już w 2012 roku!
Śledztwo wszczęła dopiero na mój wniosek, do tego przez prawie pół roku kombinując, czy nie znajdzie sposobu, aby dało się ją przedawnić!
Bo sprawca z tytułem doktora nauk prawnych twierdził, że zapis był dla niego niejasny, chociaż jasny był nawet dla… chłopów po podstawówce!

Zastanawiam się, co prokurator Kiciński zrobi teraz, kiedy doktor iluzji prawnych najpierw winą za swoje świadome sfałszowanie tych oświadczeń majątkowych chciał obciążyć urzędniczki biura Rady Miejskiej, a na łamach USA TODAY całą winę za popełniony przez siebie czyn kwalifikowany kodeksem karnym zrzuca na Naczelnika Urzędu Skarbowego w Wadowicach?

A sprawa znieważenia Prezydenta RP i Premiera wraz z całym polskim rządem?
I sprawa podważenia zaufania Rzeczypospolitej Polskiej na forum międzynarodowym?
Gdyby zrobił to kto inny, np. Płaszczyca, Gładysz czy Wyroba, prokurator Kiciński już siedziałby im na „karku”…
Ale, że publicznie, w zagranicznych mediach zrobił to nietykalny dla wadowickich organów ścigania „burmistrz” Wadowic, prokurator Kiciński nie widzi w sprawie żadnego problemu…

Ciekawa to postawa, głównie prokuratora i chyba naprawdę godna tylko uwagi Prokuratora Generalnego, szczególnie pod kątem zmian zapowiedzianych w radiowej „Jedynce”?

To tylko kilka spraw i celowo nie wszystkie w których prokuratorskie decyzje obrażają nie tylko prawo, z ustawą o prokuraturze na czele, ale w głównej mierze przeczą materiałowi dowodowemu, który do każdej z tych spraw został załączony, w tym podstawowe przeze mnie!

Dlatego po analizie wszystkich faktów uważam, iż Prokuratura Rejonowa w Wadowicach nie jest już strukturą państwa prawa, godną jakiejkolwiek wiedzy ode mnie

Od dzisiaj będę z tą wiedzą dzielił się z tymi, którzy pokazują, że chcą ukrócić każdą przestępczość, że nie będzie pod ich rządami w tym kraju ludzi stojących ponad prawem i którzy nie boją się stawić czoła prokuratorom nierzetelnym, opierającym swoje decyzje nie o dowody złożone do akt postępowania ale wyłącznie o zeznania samych sprawców popełnionych i tymi dowodami potwierdzonych czynów karalnych!

Nadto o czym można rozmawiać z prokuratorami, którzy… do dzisiaj nie posiedli umiejętności ani czytania ani rozumienia tekstu czytanego?

Tak więc ciąg dalszy w każdej z tych spraw na pewno nastąpi…

Ale na pewno już nie dzięki „zaangażowaniu” prokuratorów z Wadowic!
Zaangażowaniu w legitymizowanie czynów kryminogennych…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT