Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Na jaką kwotę Ewa Całus, Mateusz Klinowski oraz firma FILEX świadomie okradli nasz wspólny budżet?
Na jaką kwotę Ewa Całus, Mateusz Klinowski oraz firma FILEX świadomie okradli nasz wspólny budżet? piątek, 20 listopad 2015, godz. 17:20

całuśna odpowieź 1Odpowiedź na wniosek o udzielenie informacji w trybie stosownej ustawy – na udzielenie której „fachowiec” Ewa Całus potrzebowała ponad dwa miesiące – którym pytałem o wysokość podatków, jakimi gminny budżet z tytułu odprowadzonego podatku, zasiliły obiekty budowlane pełnomocnika właściciela firmy FILEX, a zarazem szefowej Wadowickiej Izby Gospodarczej – Zofii Filek /od czasu do czasu przepoczwarzającej się w podkuchenną, wręcz kur… ę domową swojego męża/, upubliczniłem już bodaj dwa razy?
I za każdym razem wykazałem, że jest to odpowiedź niezgodna z prawem, w całościcałuśna odpowieź 2a fałszywa, mająca na celu uchronienie zaprzyjaźnionego podatnika, a zarazem sponsora kampanii wyborczej pryncypała, od poniesienia kosztów podatku od obiektów wielkopowierzchniowych, jakie przedsiębiorca /nie mylić z podkuchenną!/, wykorzystuje w swojej działalności gospodarczej.

Jednocześnie poza wszelkimi sporami pozostaje, że zarówno wiceburmistrz, ów w ocenie Klinowskiego „fachowiec” – Ewa Całus, jak i pryncypał tegoż „fachowca” – kierownik wadowickiego ratusza – jeszcze burmistrz, nijaki Klinowski, z premedytacją nie dopełnili prawnego obowiązku, działając tym samym na szkodę interesu publicznego, jakim jest świadome uszczuplenie środków budżetowych Gminy Wadowice.

Do tego dopuścili się tego czynu wspólnie i w porozumieniu z przedsiębiorcą, a więc w grupie przestępczej /bo dopiero więcej jak trzech, to… banda!/.

Podatek od lokali z działalnścią gospodarczą -1A „adwokat” Jerzy Utrata nadal udaje, że nic się nie stało, chociaż…
Zgodnie z uchwałą Naczelnego Sądu Administracyjnego każda budowla podlega opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości, gdy jest związana z prowadzeniem działalności gospodarczej!
W świetle powyższego każdy spełniający wskazane kryteria tymczasowy obiekt budowlany, o ile jest związany z prowadzeniem działalności gospodarczej, podlega opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości tak jak inne budowle. Na potrzeby ustalenia obowiązku w zakresie podatku od nieruchomości posługujemy się definicją działalności gospodarczej zawartą w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej.

Decyzja PINB - 01aI pominę tu – o czym przecież też już napisałem – że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ustalił, iż te obiekty budowlane /bo nie jeden/, są wbrew prywatnej opinii Ewy Całus, w swoisty sposób na stałe związane z gruntem…
Ale ustalił też, że obiekty te są budowlami wykorzystywanymi wDecyzja PINB - 02a prowadzonej przez właściciela i jego pełnomocnika działalności gospodarczej…

Jerzy Utrato – dlatego ciebie pytam: czy wiesz już na jaką kwotę Ewa Całus, Mateusz Klinowski oraz firma FILEX świadomie okradli nasz wspólny budżet?

I nie jest to ostatnie moje pytanie do organów prokuratury…

W najbliższym czasie zapytam, niestety, już nie Utratę, na ile poprzez wciąganie bez wiedzy „zainteresowanych” na listy, podrabianie ich podpisów, zakup samochodów na fikcyjnych właścicieli, jedna z lokalnych firm uszczupliła budżet… Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych!
Oj…
Będzie „bal”!
I nawet „zielone” papiery nie pomogą…
Bo te, chociaż tylko fikcyjne, czynią jedynie ze sprawcy rzekomego „wariata”, jednak z odpowiedzialności… nie zwalniają!
Co nie oznacza, iż skutecznie nie zbadamy również sposobu, metod i… „kosztów” uzyskania takich papierów!
Zainteresowani mają to jak w… banku!
I to już… na dniach!

Wiem, wiem…
Wy już dzisiaj chcielibyście wiedzieć, kto zacz taki „sprytny”?
Niestety dzisiaj pozostawię Was jeszcze w niewiedzy…
Dowiecie się z gotowego, potwierdzonego dowodami materiału…
No chyba, że sprawcy /bo oni już wiedzą, że o nich chodzi/ wcześniej sami się Wam… ujawnią?

Niestety, papierów już nie wyczyszczą…
Za późno!

A jak zaboli?
Ooo… TAAAK!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT