Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » NIE! – dla ACTA… NIE! – dla dyktatury i poniżenia!
NIE! – dla ACTA… NIE! – dla dyktatury i poniżenia! wtorek, 7 luty 2012, godz. 10:45

Tusk nigdy nie był postacią z mojej bajki, ale wczoraj, podczas fikcyjnej debaty nad ACTA, wyszedł z niego jego własny… członek!
Kotarba!
Czekałem tylko, kiedy krzyknie do zebranych: wszystkich was znamy, Policja będzie was tropić!
Najbardziej dało się ten stan zauważyć, kiedy po wielokrotnych zapewnieniach ze strony rządowej, że wszystko co w ACTA, to pod Tuskową dyktaturą już w tej… Rzeczy, jakże pospolitej obowiązuje, padło z sali zasadnicze w sprawie pytanie: to po co nam to?
Pytanie ważne także dlatego, że sam pomysłodawca i inicjator ACTA, kolejny po sowieckim, polski „Wielki Brat” – USA, nie zamierzają nigdy ratyfikować tej umowy międzynarodowej!
Tym samym ponad wszelkimi sporami pozostaje, że ACTA ma jednostronnie chronić interesy tylko wielkich korporacji amerykańskich…
I nic ponadto!
Chociaż, może nie?
Bo ACTA, to nie tylko pozbawienie Polaków wolności i praw zapisanych nam wszystkim w Konstytucji, w tym m.in. do wolności słowa, do informacji i do obrony, czy prawa do wolności internetu…
ACTA, to także uzasadnione interesami amerykańskich korporacji ograniczenia dla krajowego przemysłu, w tym farmaceutycznego oraz innych dziedzin życia obywateli państw europejskich – sygnatariuszy ACTA!
Dlatego głosy polskich twórców takich np. jak Hołdys, którzy popierają ACTA rzekomo w obronie swoich praw autorskich, są kłamstwem (co zostało podczas tej debaty dowiedzione)!
I tylko kłamstwem!
 Wszak twórcy nie tylko mają tantiemy od ZAIKS-u (który, co „wylazło” przy okazji tej debaty, traktuje ich wybiórczo, prawdopodobnie w oparciu o ocenę własnych korzyści?), ale też czerpią zyski od sprzedaży innych produktów, w tym m.in. sprzętu komputerowego! Nadto wielu z nich, tworzy tylko dzięki dotacjom uzyskanym od Ministerstwa Kultury, czy innych podmiotów budżetowych, a więc dzięki nam wszystkim, naszym podatkom!
Dlatego złożenie podpisu pod ACTA i parcie do jego ratyfikacji przez Sejm, jest niczym innym, jak tylko włazidupstwem Tuska w amerykański zwieracz oraz ograniczaniem suwerenności Polski i Polaków!
Naszym powrotem do czasów… upodlenia i dyskryminacji!
 Stąd za w pełni zasadny należy uznać sprzeciw społeczny dla ACTA i zachowań rządu Platformy Obywatelskiej w sprawie tej jednostronnej umowy międzynarodowej!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT