Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Tu i tam... » Nie do wiary… ja chylę czoła przed burmistrzem Klinowskim! Ale jeżeli jest pozytywny element działań, trzeba!
Nie do wiary… ja chylę czoła przed burmistrzem Klinowskim! Ale jeżeli jest pozytywny element działań, trzeba! czwartek, 16 Lipiec 2015, godz. 10:59

000000000Właśnie na pocztę e-mail otrzymałem list od wadowickiego emigranta z Francji.
List z prośbą o pochwałę i rozpropagowanie informacji…
Zresztą na początek przeczytajcie sami jego treść, która również na fotografii obok…

„Panie Wyroba. Wyemigrowałem do Francji kilka lat temu, tutaj się ożeniłem i doczekaliśmy się z żoną syna. Chłopak ma 6 lat to pomyślałem, że trzeba wziąć go do ojczyzny żeby pokazać ziemię dziadków i ojców. I zaszczepić w dziecku ziarno patriotyzmu. Urlop mamy już wkrótce dlatego, kiedy na facebooku, na profili wadowice24.pl zobaczyłem fotografię parkingu rowerowego w Urzędzie Miasta bardzo się ucieszyłem. Pozwoliłem sobie nawet zatelefonować w sprawie rezerwacji miejsca. Pani z centrali jak to zwykle bywa nie wiedziała za bardzo o co mi chodzi, to przełączyła mnie do sekretariatu pana Burmistrza. Tam rozmowa przebiegła w sposób kulturalny, a jej finałem była pełna zgoda na pozostawienie naszych rowerów na parkingu urzędowym pana Burmistrza. Muszę przyznać, że piękny to gest ze strony władz gminnych. Bardzo więc Pana proszę o pochwalenie inicjatywy pana Burmistrza Klinowskiego i przekazanie tej informacji turystom i mieszkańcom bo pewnie nie wiedzą, że mają strzeżony parking rowerowy na I piętrze Urzędu Miejskiego w Wadowicach. Pozdrawiam ze słonecznej Francji. Mirek z rodziną.”.

Kiedy to wręcz jedyny pozytywny akcent rządów jaśnie pana burmistrza Klinowskiego, trudno mi zaprzeczyć, a jeszcze trudniej nie przychylić się do prośby Autora listu…

Oczywiście, już sam pomysł zorganizowania bezpłatnego parkingu dla rowerów na pierwszym piętrze ratusza zasługuje na pochwałę, na słowa szczerego uznania. Zwłaszcza, że jak wynika z treści listu, każdy turysta i każdy mieszkaniec, otrzymał pozwolenie sekretariatu burmistrza Klinowskiego dla pozostawiania na tym starannie strzeżonym parkingu swojego dwukołowca.

I nie wątpię, iż nawet sezon urlopowy nie wpłynie na bezpieczeństwo na tym jedynym w kraju piętrowym parkingu dla rowerów. Wszak kiedy parkingowi będą wypoczywać np. na Krecie, w Chorwacji czy we Francji, skąd na urlop przyjedzie Autor korespondencji, ich miejsce zajmie zapewne pełen entuzjazmu miłośnik rowerów – sam burmistrz Klinowski, strzegąc niczym niepodległości pozostawionego pod jego pieczą mienia.

facebook_wadowita24.plNa koniec więc przypomnę – jedyny w kraju parking piętrowy a zarazem strzeżony, dla rowerów mieści się na pierwszym piętrze Urzędu Miejskiego w Wadowicach i zgodnie z informacją przekazaną z sekretariatu samego burmistrza, można tam pozostawiać swoje rowery w zasadzie bez żadnych ograniczeń. W zasadzie, bo jedynym jak na razie ograniczeniem jest okres czasowy, zamykający się godzinami pracy urzędu.
Jednak myślę, że burmistrz Klinowski nie pozostanie obojętny na potrzeby mieszkańców oraz turystów i rozszerzy godziny pracy swoich parkingowych, a nawet swoje na tryb… całodobowy.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT