Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Z kart historii » Nie tylko ku pamięci!
Nie tylko ku pamięci! niedziela, 1 kwiecień 2012, godz. 13:42

„Dym” na pół Polski… W Krakowie strajkują… historycy!
I już miałem zgłębić temat, ale niestety…
Uznałem, że szkoda mojego czasu na uwagę dla inicjatywy podpieranej wdową i synem po… Januszu Kurtyce! Tym z IPN, co poległ w ustalonym przez Antka policmajstra i prezesa Jarosława, „zamachu”… smoleńskim!
Bo o jakiej historii oni wszyscy mogą nam powiedzieć?
O takiej samej, jak nasze… wadowickie „histeryczne” burzymurki?
„Historii”… szufladkowania ludzi i faktów!
Jednych, w tych szufladach akceptowanych przez Antka policmajstra, prezesa Jarosława i ich… Instytut Poniżenia Narodowego!
A drugich?
Drugich, tych niewygodnych, ani ludzi ani faktów, wedle onych „histeryków” nigdy nie było!
Tak jak nie było w 1945 roku w Wadowicach „ruskich”?
I nie ważne, że to nie byli Ci wielcy, którzy kupili nas w Jałcie za „czapkę gruszek”, od tak bardzo „kochających Polskę sojuszników”, a tylko małolaty, z czerwoną gwiazdą na żołnierskiej czapce, które goniły faszystów z Wadowickiej Ziemi, aby uwolnić naszych Dziadków i Ojców od okrucieństw wojny!
I tych, nie mających nic do gadania w światowej polityce „sołdatów”, poległych na tej ziemi, o odmianę oblicza której wołał polski Papież, nasi przodkowie najpierw z szacunkiem pochowali w zbiorowej mogile, na centralnym placu miasta… Potem tylko częściowo ekshumowali, przenosząc ich szczątki na Cmentarz Wojskowy… Ten sam, na którym spoczywają bezimienne szczątki ofiar wcześniejszych konfliktów zbrojnych… A w miejscu ich pierwszego pochówku, dla wielu nadal jeszcze ostatniego, ustawili pomnik…
Nie tylko ku pamięci!
Ale również ku przestrodze!
I przetrwał lata, później odmieniony, odrestaurowany…
Do czasu, kiedy nie nadeszło… „nowe”!
Spojrzenie na historię oczami lokalnych „histeryków” i… głupi włodarze!
Na magistracie wisi szmata deklarująca o wierności, ale tylko wadowickiego samorządu, Janowi Pawłowi II…
A więc temu Papieżowi, który grzmiał w jednej ze swoich homilii, że „…Naród który traci pamięć, jest narodem bez przyszłości”! Podobnie jak Marszałek, który zapewniał, że „… Naród który traci pamięć, przestaje być narodem!”…
I by zamknąć te wspaniałe myśli dwóch tak cenionych przez historię Polaków w jednym zdaniu, wystarczy powiedzieć, że poddając się fałszowaniu historii wyłącznie pod polityczne potrzeby kolejnych Antków policmajstrów, prezesów Jarosławów, „histeryków” Michałów nazwisk dwojga i tego zawsze wiernego, samo rządzącego się wadowickiego układu, zatracamy własną tożsamość narodową, godność i honor!
No ale, który z nich wie, co to takiego, ten… honor?
Antek policmajster z prezesem Jarosławem, grający na uczuciach nieświadomych faktów i polskiej przeszłości Polaków, teczkami IPN i zimnym już… Lechem?
Czy wadowickie burzymurki?
W mawiające nam rozwieszoną na całą szerokość magistratu szmatą, że to dzięki wierności Papieżowi urodzonemu w roku 1920, w żydowskiej kamienicy przy ul. Kościelnej, Wadowice nastały dopiero wraz z wyborem dwórki Filipiakowej na ratuszowy tron!
Te burzymurki, dzięki którym, nie ma za nami 685. lat historii…
Nigdy przed nimi nie było kolejnych faktów historycznych i ludzi, przyczyniających się do świetności miasta, nie było Zaborcy, co zastał Wadowice drewniane a zostawił murowane, nie było tu II wojny światowej, nie było hitlerowców i „ruskich”, którzy goniąc ich do Berlina, tu oddali Ofiarę własnego życia…
Jeżeli takiej historii, której przykładem w Wadowicach jest pamięć o młodych chłopcach z czerwoną gwiazdą na żołnierskiej czapce i „histeryczny” charakter wadowickiego rynku (z którego już kolejny, chyba ósmy raz podczas tej „rewitalizacji” po „rewitalizacji”, „histeryczna” kostka brukowa, ot tak sobie, bez żadnego przymusu, zapierdala wraz z kołami kolejnych samochodów, na… Kraków, ulicą Lwowską!), mają uczyć nasze dzieci i wnuki ci, którzy dzisiaj strajkują, to niech sobie tylko… strajkują!
A historię, tę rzetelną, potwierdzoną faktami, często jakże bolesnymi, niech z pokolenia na pokolenie przekazują swoim latoroślom kolejne… pokolenia Polaków, którym droga jest historia i słowa marszałka Józefa Piłsudskiego „… Naród który traci pamięć, przestaje być narodem!”, a nie polityka!
A strajkujący historycy, jeżeli zapomnieli, że… Naród, który nie zna swej historii skazany jest na jej powtórne przeżycie, niech zastanowią się tylko nad… jakże prawdziwą wartością tych słów!

P.S. Fotografie wykorzystane w tym materiale pochodzą ze zbiorów moich i Przyjaciół, których nazwisk – jak już napisałem wcześniej – nie ujawnię, aby im po prostu nie… zaszkodzić!
U mściwej władzy!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT