Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Niech każdy robi to, co ma zapisane w swoich prawnych obowiązkach…
Niech każdy robi to, co ma zapisane w swoich prawnych obowiązkach… wtorek, 7 czerwiec 2016, godz. 23:37

00000-w24-0120 maja br., portal www.wadowice24.pl poinformował, że nieczynny przy ul. E. i K. Wojtyłów parking burmistrza ma nowe linie!
Autor pytał nawet, czy… ładne?
Bo wymalowano je z dużą pieczołowitością i pomysłowością…
Tym sposobem na 1200. metrach kwadratowych uzyskano oszałamiającą ilość aż… ośmiu miejsc postojowych, na których nadal nie można parkować!

Wcześniej byliśmy świadkami kabaretowych decyzji burmistrza, gdzie do najważniejszych należały: stawianie ogrodzeń, które waliły się na samochody i ludzi, wieszanie tasiemek, bezprawne malowanie linii i stanowisk parkingowych, a potem ich… „gumkowanie”!
I nic to, że wszystko w atmosferze śmiechu i dobrej zabawy całego regionu z wadowickiego iluzjonisty…
Ważne w tym wszystkim było to, że ów iluzjonista bawił siebie a nas ośmieszał… za publiczne pieniądze!

Tylko, że mnie akurat do śmiechu nie jest…
Zwłaszcza, kiedy ani Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego ani Radni Rady Miejskiej w Wadowicach nie dopełniają swoich ustawowych obowiązków, bo… udają, iż nie wiedzą, że ów iluzjonista po raz kolejny dopuścił się bezprawia, znowu defraudując budżetową kasę!

Ale aby zrozumieć o czym piszę, najpierw zapoznajcie się z dwoma informacjami, które otrzymałem…
Pierwsza właśnie od Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wadowicach…

00000-Odpowiedź z PINB

Druga od Starosty Powiatowego…

00000-Odpowiedź ze Starostwa

Przeczytaliście ze zrozumieniem?
No to już wiecie, że te kolejne linie, zostały namalowane przez iluzjonistę prawnego na Wasz koszt oraz, że po raz kolejny czynności te są naruszeniem prawa i kolejną już na tym parkingu obok samowoli budowlanej defraudacją środków budżetowych Gminy Wadowice.

Bowiem żadne prawo nie zezwalało na to malowanie linii, a budowlane mówi tu o samowoli do czasu, kiedy do zasobów Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej Starostwa Powiatowego w Wadowicach nie zostanie złożony operat techniczny z rozgraniczenia działki 19/10, a zarazem do czasu, kiedy granica działki 19/10 z działką 21/4, przestanie być granicą sporną!

Dlatego wypełniając społeczny obowiązek wzywam:

– Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wadowicach o doprowadzenie na przedmiotowym parkingu w trybie natychmiastowym do stanu z godnego z obowiązującym prawem, o którym w obecnej sytuacji udzielił mi informacji nieprawdziwych i nieścisłych, podając w treści pisma opublikowanego powyżej, że „… do chwili obecnej prace powyższe nie zostały wykonane”.

– Radnych Rady Miejskiej w Wadowicach, Starostę Powiatu Wadowickiego oraz Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Wadowicach, do ustawowej ochrony interesów Gminy Wadowice poprzez wypełnienie prawnych obowiązków jakie na funkcjonariuszy publicznych nakłada art. 231. § 1. kk w związku z art. 304. § 1. i § 2. kpk.

– Prokuratora Rejonowego w Wadowicach do wszczęcia postępowania karnego w oparciu o art. 90. ustawy prawo budowlane, art. 231. § 1. kk oraz innych, których kwalifikację dla opisanego tu przypadku pozostawiam panu Prokuratorowi Rejonowemu – Sebastianowi Kicińskiemu.

Edward „Scorpion” Wyroba

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT