Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Niewiedza? Czy tylko… rżnięcie głupa?
Niewiedza? Czy tylko… rżnięcie głupa? poniedziałek, 7 marzec 2016, godz. 22:17

PowiatLiveJak ja uwielbiam bajkopisanie, a jeszcze bardziej tę wiarę w te bajki nijakiego Utraty, Jerzego, z „pocysorskiej twierdzy” przy ul. Żwirki i Wigury…
Dlatego może całość tego złożonego tematu uda mi się zamknąć w odpowiedzi jakiej udzielę piszącej do mnie Sylwii…

Tak Sylwio, czytałem materiał na PowiatLive…mail
Niestety, wcale nie daje on żadnych podstaw aby twierdzić, że Zarząd WIG odcina się od prezes Filkowej bądź, że sprzeciwia się polityce Mateusza K.!

Jednak materiał wydaje się być bardzo pożyteczny.

Bo nie tylko bardzo dużo mówi o polityce tej izdebki gospodarczej, „koncertującej” w naszej gminie pod batutą sponsorów wyborczych komitetu wyborczego „Zośki Szarpiwłosa” i jej kandydata na burmistrza Wadowic, ale też w całości uzasadnia dotychczasowe podejrzenia o podłożu korupcyjnym przy uchwale, którą podobno „zarząd wig” tak ogromnie… napiętnuje!

Nie będę analizował całości bo przede wszystkim obrażałbym inteligencję i wiedzę tych funkcjonariuszy naszego państwa, którzy sprawą będą się niebawem zajmowali…
Ale zacytuję mały, jednak jakże znaczący fragment tekstu na który Sylwia się powołuje:
„… Na wniosek burmistrza Wadowic dra Mateusza Klinowskiego, w grudniu ub.r. Rada Miejska w Wadowicach wyraziła zgodę na zmianę w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Częściowa zmiana MPZP dotyczy terenów w Choczni. Na przeszło 20 hektarach gruntów rolnych, po zmianie w miejscowym planie, ma powstać kilka hipermarketów, centrum rozrywkowe, restauracje. Z wnioskiem o częściową zmianę MPZP wystąpiła krakowska spółka Barleda Poland, która jest właścicielem tych gruntów.”.

Bo to fragment, który w konfrontacji z faktami mówi… wszystko!

Dlatego, chociaż od dawna znam Zenka Szewczyka osobiście, ba, nawet darzę Go szacunkiem, chciałbym wiedzieć, czemuż to przy wiedzy, dowodach i faktach, które przecież jako członkowi zarządu onej izdebki są mu znane, ostatnim zdaniem tego materiału – może też zacytuję: „- Pan burmistrz publicznie oświadczył, zarówno w kampanii wyborczej, jak również podczas spotkania z przedsiębiorcami w Graboszycach, że zmiany w Planie Zagospodarowania Przestrzennego będą tylko kompleksowe, że będzie to poprzedzone wykonaniem Studium oraz będą przeprowadzone konsultacje. Teraz się okazuje, że Pan burmistrz wystąpił do Rady Miejskiej o częściową zmianę MPZP dotyczącą terenów w Choczni. Więc my pytamy grzecznie Pana burmistrza, co jest grane?”, po prostu robi – muszę to napisać – z siebie głupca?

Członkowie IzbyBo Zeniu, pytasz burmistrza o to, co robi na wniosek Waszego członka i nie bez pomocy prezes Zośki…
Wszak krakowska spółka Barleda Poland, która jest właścicielem tych gruntów i która wnioskowała o zmiany, te rzekomo tak niepodobające się zarządowi izdebki gospodarczej /tak naprawdę w dupie mającemu gospodarczy rozwój miasta i gminy, bo zajmujecie się… sobą/, jest przecież od dawna waszym… członkiem!

I co, powiesz mi Zeniu, że krakowska spółka Barleda Poland wstąpiła do tej Waszej izdebki bezinteresownie, a ten wniosek to tak od przypadku sobie… wypierdziała?

To ja tobie Zeniu nie od przypadku powiem, może przestań… się ośmieszać!
Boś facet poważny, a rżniesz głupa aż miło, pogrążając całą tę skorumpowaną watahę, z waszą Zośką na czele!

Co, przeraziło Cię zadłużenie nieruchomości rolnej, które w części opublikowałem?
Więc cię Zeniu pocieszę – to jeszcze nie wszystko i dodam, że wszystko jest w… rodzinie!

I zanim znowu zaczniesz pytać burmistrza, zapytaj Zośki!
Bo tu korupcją i dużą kasą śmierdzi na prawie… 60 hektarów, tych już w Choczni zadatkowanych!

Co, nie wiedziałeś, że aż taki mają… rozmach?
No to przestańcie w tym zarządzie słuchać łgarstw skorumpowanej watahy, która was nie tylko ośmiesza, ale przede wszystkim pogrąża i wyjdźcie z tej prywatnej nory Filkowej, której jest potrzebny Wasz autorytet i tylko dla uwiarygodnienia jej politycznego kurewstwa i zacznijcie pytać, sprawdzać, zacznijcie szukać dokumentów i kojarzyć… fakty!

Bo zauważ…

Uchwała studiumPytasz o fakty, o które nawet pytać nie powinieneś,Uzasadnienie studium bowiem to z inicjatywy burmistrza i po łajdackich oszustwach jego samego, nijakiego Boryczki i nijakiej Radwan-Cyconiowej, Rada Miejska podjęła uchwałę – masz ją obok, razem z uzasadnieniem – która obowiązywała i nadal obowiązuje, a na pewno nie obowiązują uchwały podjęte 30 grudnia ub. roku w sprawie, o którą pytasz…

Bo te zostały podjęte w oparciu o prace i opinie tzw. „Faberkomisji”, prowadzone i wydane m.in. w dniu… 11 grudnia 2015 roku!

Więc teraz Zeniu wyjaśnij m.in. czytelnikom PowiatLive /bo mnie nie musisz/, w oparciu o jakie prawo ta „Faberkomisja” 11 grudnia 2015 roku wydaliła swój protokół w sprawie terenów w Choczni i wydała potrzebną burmistrzowi opinię, kiedy obowiązywała w jej pracach ta uchwała Rady Miejskiej nr VI/30/2015, z dnia 24 marca 2015 roku?

Powiedz im, kto, dlaczego i na czyje polecenie tak na żywca łamał obowiązujące prawo?

Wszak chociaż też podpadająca, m.in. pod art. 231. kk, uchwała nr XV/125/2015, może usprawiedliwiałaby te wszystkie matactwa „Faberkomisji”, ale usprawiedliwiać nie może, bo podjęta została dopiero… 30 grudnia 2015 roku, a więc 19 dni po brutalnym łamaniu obowiązującego prawa.

Dlatego jestem zdania, że pora zakończyć już tę satyrę władzy!
Pora zakończyć fikcję prawną, koronowaną bezprawiem, korupcją a przede wszystkim jawnym łamaniem licznych praw, w tym konstytucyjnych, na co dowodów mamy już nawet w przestrzeni publicznej aż nadto!

Więc na koniec zadam ci Zeniu ostatnie pytanie: nie wiesz dlaczego ten Utrata, Jerzy, od 05 lutego 2016 roku, nie zdążył jeszcze wydać decyzji na mój wniosek o o wyłącznie organów Policji i Prokuratury /na wszystkich ich szczeblach/ od prowadzenia postępowań i śledztw i przekazania tychże do prowadzenia przez Centralne Biuro Antykorupcyjne?

Nie wiesz?
To dziwne, wszak odpowiedź taka prosta!
Bo myśli, jak „wymiksować” z odpowiedzialności karnej burmistrza, Zośkę, „Faberkomisję” oraz radnych i… samego siebie!
Przecież wszyscy oni złamali prawo i to wielokrotnie!
A jednocześnie doskonale wie, że kiedy odmówi mojemu wnioskowi, będzie mi przysługiwało prawo odwołania się… wyżej!
Nadto wie również, że to zrobię!

Tylko, że wie też, iż minął już… 04 marca!
Data dla mnie znacząca!
Bowiem z uwagi na naruszenie terminu do rozpoznania mojego wniosku, ponowię go z zarzutem niedopełnienia obowiązku, kierując do… Prokuratora Generalnego!

Bowiem w przeciwieństwie Zenku do ciebie, ja nie zamierzam ani dłużej czekać, ani pytać… skorumpowanej watahy!

Uważam bowiem, że po to mamy prawo, aby je realizować, a zarazem po to kryminały, aby sprawcy popełnionych przestępstw /vide: m.in. art. 1. kk/ odczuli skutki zarówno własnego bezprawia jak i równie własnego poczucia, że kiedykolwiek… stali ponad prawem!

A Ty, gdybyś chciał porozmawiać, wiesz przecież, gdzie mnie szukać…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT