Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » No i co… pesymiści?
No i co… pesymiści? piątek, 20 maj 2016, godz. 16:44

w24 o BDIKiedy przeczytałem, że Beata Szydło znalazła sposób na BDI, że rząd daje zielone światło dla tej od lat oczekiwanej inwestycji, pierwsze co przyszło mi na myśl, to te mądrości oszołomów twierdzących, że BDI albo nigdy nie będzie, a jeżeli już, to tylko po północnej stronie.
Nie, nie będę się powtarzał, bo o przebiegu BDI i właśnie po południowej stronie, nie tylko pisałem po wielokroć i możecie sobie tych materiałów poszukać. Pokazałem w tych materiałach również większość dokumentów całej sprawie towarzyszących, włącznie z tym wskazującym przez Ewę Filipiak finalnie na wariant południowy…

Zrealizowałem też i na własny rachunek, obowiązkowe dla takiej inwestycjiD:EdekUk³adyBDI02_noweKon konsultacje społeczne, których władze gminy nie chciały realizować, aby mieć w przyszłości argument o niedopełnieniu tego obowiązku przez inwestora i projektanta.

I właśnie dzisiaj można by było tym argumentem wstrzymać całą budowę.
Niestety, przejrzałem zamiar i… się nie udało.

0003Mnie pozostała po tych konsultacjach wspaniała pamiątka, oryginalne plany dwóch wariantów południowych, dla których najpóźniej za trzy miesiące wydane zostaną opinie środowiskowe.


Który z tych dwóch wariantów w tej ocenie zwycięży?

Nie wiem, ale wszystko mi mówi, że chyba nie ten z tunelem pod Dzwonkiem…

Ale nie o tym miałem Wam napisać a o tym, że winę za taką przewlekłość ponosi nie tyle Ewa Filipiak, co burmistrz Mateusz K.!
Bo to on mamił Filipiakową wizją BDI po północnej stronie, nie zważając, że inwestycja będzie efektem końcowym porozumienia gmin, w tym wadowickiej, z GDDKiA, do którego nigdy nie przystąpiła Gmina Tomice.

I tu kolejny raz wskazuję na dowód doktorskich iluzji prawnych…

A zarazem umiejętność iluzjonisty świadomego manipulowania ludźmi aby z premedytacją szkodzić całemu regionowi…
Bo jedynie do głupca zacietrzewionego w swoich chorych iluzjach nigdy nie dotrze, że nowoczesne arterie komunikacyjne, to nie tylko wręcz brak ołowiu w atmosferze, którego wartości przekraczają w niej wszelkie dopuszczalne normy przede wszystkim po emisji spalin samochodów stojących w korkach. Tym samym to również nasze zdrowie.

0004

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Ale nowoczesne arterie komunikacyjne, to też podstawa rozwoju regionu!
Tylko czy może na tym rozwoju zależeć komuś, kto od początku swoich rządów dąży do całkowitej jego degradacji, co burmistrz potwierdził m.in. wywiedzeniem razem ze swoimi kolesiami z IWW rozprawy administracyjnej przed WIOŚ w Krakowie, na której nie stawiło się żadne z wnioskodawców…

Dlatego mam satysfakcję, nie tylko z faktu, że jedynie moje informacje o tej inwestycji dzisiaj okazują się być rzetelnymi, a sama inwestycja już niedługo ma wszelkie szanse wejść w etap realizacji.

Mam też satysfakcję i z tego, że burmistrz znowu okazał się być… oszustem!

Jednak jest mi też przykro, że tak naprawdę oprócz komitetu protestacyjnego „Północ”, nikt inny przez te minione lata nie wspierał mnie w działaniach, które na rzecz BDI realizowałem.

Szczególnie, że ta nowoczesna arteria komunikacyjna, chociaż potrzebna nam wszystkim, abyśmy nie udusili się spalinami samochodów stojących czasem w korkach od ul. Legionów do Kleczy Dolnej i nie musieli np. do Krakowa wlec się dwie, a czasem nawet trzy godziny, potrzebna jest przede wszystkim lokalnym… handlowcom i przedsiębiorcom!
I to im powinno na BDI najbardziej zależeć.
Więc dlaczego nie zależy…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT