Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Historia czynu niepodległościowego » Noc Muzeum „Hell’s Angel”… 2015.
Noc Muzeum „Hell’s Angel”… 2015. niedziela, 17 maj 2015, godz. 23:39

000000Tegoroczna Noc Muzeum w Prywatnym Muzeum Polsko-Amerykańskim „Hell’s Angel” Zygmunta Krausa, miała szczególny charakter. Obok obejrzenia kolejnych ekspozycji udostępnionych w tej placówce, uczestnicy spotkania wzięli udział w premierze materiału filmowego z realizowanego w ramach Projektu „Muzeum Utracone”, który powstał aby przywracać pamięć o dobrach kultury zaginionych w okresie II wojny światowej. Film, w celu jego udostępnienia podczas Nocy Muzeum, został Zygmuntowi Krausowi przesłany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. Małgorzatę Omilanowską i był sympatycznym dodatkiem do zbiorów Muzeum „Hell’s Angel”, dokumentujących okres okupacji hitlerowskiej. Dodam, że zbiorów również z determinacją ratowanych przez tego znanego na całym świecie wadowickiego Kolekcjonera.
Fragment filmu „Muzeum Utracone”, którego wadowicka premiera została z ogromnym zainteresowaniem przyjęta przez uczestników nocnego spotkania, wzbogaca relację filmową, wykonaną w Noc Muzeum „Hell’s Angel” ‚2015.
Na koniec dodam, że szanując wolę zacnego grona Uczestników spotkania /której powody doskonale rozumiem/, fragmenty relacji z Ich udziałem celowo pominąłem w upublicznionej prezentacji /jednak niechaj pozostaną dla potomnych w archiwum tego Muzeum/.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT