Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Nur für… Polen?
Nur für… Polen? poniedziałek, 22 lipiec 2019, godz. 16:47

YouTube - Nur Für Deutsche - Only For Germans - Tylko Dla NiemcówNasze pokolenie już nie pamięta sklepów, lokali gastronomicznych, pociągów, autobusów i innych miejsc… nur für Deutsche.
Ale nasi Rodzice i Dziadkowie znali je wszystkie z autopsji…
W Wadowicach do dzisiaj mieszkają jeszcze Ci, którzy nie tylko nie mieli wstępu wszędzie tam, gdzie… nur für Deutsche,  ale doskonale pamiętają też, kto tylko nur für Deutsche świadczył swoje usługi…

Jest tych pamiętających co prawda z każdym kolejnym dniem co raz mniej, ale jeszcze są i dają świadectwo prawdzie!

Podobnie jak ofiary SS-Hauptsturmführera – dr Josefa Mengele…
. . .

……………………………………………………………………………………………………

Czy zbrodniarza  wojennego, Reichsführera-SS, Komisarza Rzeszy do spraw Umacniania Niemieckości i szefa Gestapo – Heinricha Luitpolda Himmlera.
. . .

……………………………………………………………………………………………………

Pamiętacie?
„… Niemieckie imperium stawało się co raz bardziej zamknięte na świat’”

I wydawałoby się, że nie tylko powinniśmy pamiętać, ale przede wszystkim… nie powtarzać błędów przeszłości!
Niestety…

Nie tylko od prawie czterech lat stajemy się państwem zamkniętym na świat…
Codzienność pokazuje też, że każdy, kto w tej tzw. III RP nie zgadza się z decyzjami bądź linią programową partii rządzącej, kto ma inne przekonania, czy jest w jakikolwiek sposób odmienny od „czystej rasy członka Prawa i Sprawiedliwości oraz Krk”, we własnym kraju już… nie może czuć się Polakiem!

I pominę inicjatywę redakcji ultraprawicowej gazety, opłacanej przez spółki Skarbu Państwa, dotyczącą ogólnopolskiego wykluczenia społeczności LGBT…
Czy faszystowskich napaści narodowców, kiboli bądź wyznawców Adolfa H., na uczestników marszy, od marszy KOD-u począwszy, na paradach równości skończywszy, do tego przy „dzielnej” postawie Policji i Prokuratury!
Wszak o tych wydarzeniach pełna wiedza w mediach niezależnych.

Bo przecież na naszym podwórku już dosyć faktów o Rzeszy… jakże Pospolitej.
Jak nie pełna homofobii, rasizmu wręcz faszyzmu, kalwaryjska inicjatywa godząca w ludzi o odmiennej orientacji…
. . .
Kalwaria = III Rzesza
……………………………………………………………………………………………………

To łajdackie wykluczenie ludzi niepełnosprawnych, na wózkach inwalidzkich /a nawet jedna z nich leżąca/, ze zwiedzania wadowickiej repliki replik, na którą polski Naród ze swoich podatków wydał kilkadziesiąt milionów złotych, aby rządzący tą historyczną fikcją mogli zachowywać się, niczym włodarze swojego prywatnego folwarku…
. . .
S Małgorzata Chmielewska
……………………………………………………………………………………………………

Powiecie, że „ojciec dyrektor” repliki przecież… przeprosił.
. . .
S Małgorzata Chmielewska 1
……………………………………………………………………………………………………

Przeprosił?
I co?
Uważa, że to wystarczy, aby zadośćuczynić ofiarom pychy… jego i jego „replikowych” cieciów”?

A nie należałoby „ojcze dyrektorze” największej repliki replik III RP, przede wszystkim zadośćuczynić tej uczynionej tym ludzkim istotom – co prawda od nas nieco odmiennym, bo nie obdarowanym naszym zdrowiem… – zniewadze?

Tym co mieli zwiedzanie repliki nie tylko uzgodnione, ale też… zapłacone!
Może trzeba by, nie tylko przeprosić, ale w sposób szczególny… zaprosić!
I na koszt „ojca dyrektora”!

A zarazem – i to z pełną, Chrystusową pokorą – uprzejmie poprosić, aby te osoby niepełnosprawne, którym uniemożliwiono zwiedzenie repliki, były tak uprzejme i nie tylko jeszcze raz – i też na koszt „ojca dyrektora” – do Wadowic przyjechały…
Ale, aby mogły w poczuciu swojej godności i wartości ludzkiej, skorzystać z usług „ojca dyrektora”, uprzejmie poświęcającego tym zacnym ludziom /powtórzę: LUDZIOM!/, swój „cenny” czas podczas zwiedzania tego czegoś, co już nigdy nie będzie… domem rodzinnym Karola Józefa Wojtyły!

Wszak tak naprawdę tylko zdewastowaną za pieniądze polskich podatników… czynszową kamienicą Żyda Chiela Bałamutha, w której – w jednym z mieszkań –  18 maja 1920 roku, na świat przyszło trzecie, najmłodsze dziecko Karola Wojtyły i Emilii z Kaczorowskich – Karol Józef Wojtyła…
Ten mały Lolek
/jak Go tu wołali/, który 58 lat później, po miesięcznym pontyfikacie papieża Jana Pawła I, w dniu 16 października 1978 roku, został przez konklawe kardynałów wybrany papieżem z Polski.

* * *


Czy w podsumowaniu wystarczy wypowiedzieć za siostrą Małgorzatą Chmielewską – „… Wstyd Wadowice”?

Uważam, że nie…

Bo to nie tylko wstyd dla Wadowic!
To wstyd dla…

Nie, nie dla Polski…
Wstyd dla tej połowy Polaków, którzy dają przyzwolenie na rodzenie się, na oczach całego Świata… IV Rzeszy Pospolitej!
Bo im Rzeczypospolitej za mało!

Wstyd!

. . .


……………………………………………………………………………………………………

Aktualizowano 24 lipca 2019 roku…

Jak podają portale wadowiceonline.pl oraz wadowice24.pl, 22 lipca br., muzeum kamienicy Chiela Bałamutha – gdzie w jednym z mieszkań ponad 99 lat temu przyszedł na świat najmłodszy syn państwa Wojtyłów – wydało oświadczenie w sprawie incydentu z osobami niepełnosprawnymi, które z przyczyn od siebie niezależnych /warunki pogodowe/ „spóźniły się” na termin zwiedzania.

Jednak nie podejmuję się skomentowania tego obszernego wywodu, bowiem uważam, że nie wnosi on nic rzetelnego do zdarzenia, które w cywilizowanym państwie nie powinno w ogóle mieć miejsca.

 

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT