Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Za "miedzą" » O „białoruskiej” polityce informacyjnej Płaszczycy, po raz wtóry…
O „białoruskiej” polityce informacyjnej Płaszczycy, po raz wtóry… sobota, 31 Grudzień 2011, godz. 23:53

Podczas sesji Rady Miejskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej, w dniu 29 grudnia 2011 roku, pełnomocnik inicjatywy referendalnej podała, że w tym samym dniu złożyła na dziennik podawczy kalwaryjskiego Urzędu Miejskiego oraz Państwowej Komisji Wyborczej wniosek… referendalny o… odwołanie władz samorządowych miasta i gminy. Wniosek podpisało 10 osób z miejscowości w gminie.
Ruszyła też akcja zbierania podpisów.
A heros podwórkowej propagandy, m.in. na garnuszku kalwaryjskich podatników, milczy o inicjatywie niczym grób… Ale za to w sposób wytrawny, wcześniej przez onego nijakiego dziennikarzynę wielokrotnie przerabiany, na swojej stronie jedzie równo po… kalwaryjskiej opozycji! M.in. po przewodniczącym Wilku!
Ale o jego zastępcy, niejakim Janusiewiczu… ani słowa!
Czy dlatego, że Janusiewicz z tego samego komitetu co… burmistrz Stradomski?
Czy może tylko dlatego, że Janusiewicz podobno (jak mówią kalwaryjskie wiewiórki) wynajmuje przy ulicy Krakowskiej swój dom nowemu dyrektorowi Centrum Kultury?
Mieszkańcy nie wiedzą tylko, kto za ten Janusiewiczowy interes płaci?
Czy nowy Dyrektor Centrum?
Czy sam Janusiewicz?
Z magistrackiego budżetu?
Nazwijmy to, że za… mieszkanie służbowe!
Wersje krążą po Kalwarii i okolicznych gminach różne!
Może więc trzeba ujawnić prawdę?
Która kalwaryjskim podatnikom należy się niczym przysłowiowemu psu buda?!
Więc uprzejmie na odpowiedź… czekam!
Zastanawia też dlaczego Płaszczyca nie informuje o tym, czym od kilku dni żyją portale mamnewsa i naszakalwaria.pl?
Interesujące jest również, co robią urzędnicy kalwaryjskiego magistratu w godzinach pracy opłacanej im przez podatników i z podatków?
Chyba najlepiej świadczą o ich „wysiłku”… komentarze!
Na stronie portalu naszakalwaria.pl!
Które tak w godzinach dopołudniowych negatywne, krytyczne i próbujące dyskredytować pełnomocnika inicjatywy referendalnej, po godz. 16.00, a więc po zamknięciu kalwaryjskiego magistratu nagle zmieniły swój ton, na ten bardzo bliski mieszkańcom gminy…
Może więc warto sprawdzić numery IP komputerów, z których komentarze te do 16.00 wysyłano i ujawnić autorów po… magistrackich pokojach?
* * *
No cóż, jak podają przywołane wyżej portale bliskiej nam Kalwarii, to o czym mieszkańcy miasta i gminy mówili od dawna, stało się faktem… Grupa mieszkańców złożyła zawiadomienie o inicjatywie przeprowadzenia referendum w sprawie odwołania burmistrza Zbigniewa Stradomskiego. Takie samo pismo wpłynęło też do Komisarza Wyborczego w Krakowie.
Jak mówią wnioskodawcy ich działania są wyrazem dezaprobaty mieszkańców Gminy Kalwaria Zebrzydowska wobec sposobu zarządzania Gminą przez Burmistrza Zbigniewa Stradomskiego. Do wniosku dołączyli, choć nie ma takiej potrzeby 11 najważniejszych punktów, które przyczyniły się do podjęcia tak zdecydowanych kroków.
Teraz inicjatorzy przeprowadzenia referendum mają dwa miesiące na zebranie 1600. podpisów, chociaż chcą zebrać ich o wiele więcej ponad wymagane minimum. Akcja już ruszyła. Ruszyła też akcja informacyjna…
Tak więc jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z wymaganiami ustawy i kalendarzem, referendum powinno się odbyć w kwietniu bądź maju przyszłego roku…
Może też wtedy, jak tekst zatwierdzą herosowi mocodawcy; Filipiakowa z „posłem” Kotarbą, „białoruski” heros podwórkowej propagandy poinformuje na swoim portalu o inicjatywie Kalwarian?
Ale już dzisiaj, za brak takiej informacji Stradomski powinien wstrzymać mu wypłatę „czesnego” z kalwaryjskiego budżetu, a Flipiakowa z wadowickiego! Wszak „białorusin” nie dopełnia obowiązku wysłania w świat informacji tak ważnej zarówno dla mieszkańców miasta i gminy Kalwaria jak i dla samego… Stradomskiego!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT