Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Tu i tam... » O budżetowych utrzymankach… c.d.!
O budżetowych utrzymankach… c.d.! czwartek, 26 kwiecień 2012, godz. 23:14

Nadeszły kolejne informacje o budżetowych utrzymankach…
Miło mi poinformować, że zgodnie z informacją uzyskaną z KPP w Wadowicach, żaden z moich „zainteresowanych” nie obciąża budżetu tej „firmy”!

Niestety, z informacji otrzymanych z… wadowickiego ratusza, już tak „różowo” nie jest!
Tu „bulimy jak za woły”!
Stanisław Kotarba – umowa o pracę z dnia 30.11.1998 roku, rzecznik prasowy (? – ciekawe, bo na pytania do burmistrza odpowiadał Sekreterz Gminy!). Z uwagi na fakt, że jest funkcjonariuszem publicznym informacja o wynagrodzeniu znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej.
Z informacji tej wynika, że nic nie robiący rzecznik w 2011 roku utrzymywany był z naszego gminnego budżetu kwotą pawie 4.000,- złotych brutto miesięcznie! Plus do tego diety powiatowego rajcy…
Władysław Bieniek – umowa o pracę z dnia 15.01.2010 roku, stanowisko asystent.
Marcin Płaszczyca – umowa o pracę z dnia 21.10.2011 roku, stanowisko asystent.
Nadto w okresie od stycznia 2010 do października 2011 roku z Płaszczycą były zawarte dwie umowy zlecenia na opracowywanie i zamieszczanie materiałów promocyjno-informacyjnych i reklamowych na stronie Urzędu Miejskiego www.wadowice.pl oraz www.wadowice24.pl, na… opracowywanie i zamieszczanie materiałów promocyjno-informacyjnych dotyczących działalności Urzędu Miejskiego (?) oraz obwieszczeń i komunikatów w zakresie obrony cywilnej i wczesnego ostrzegania na stronach www.wadowice.pl oraz www.wadowice24.pl (w okresie realizacji umów zleceń była to kwota 1.650,- brutto miesięcznie).
Krzysztof Kopacz – umowa o pracę z dnia 05.01.2012 roku, stanowisko pomoc administracyjna w wydziale obsługi ruchu turystycznego (?).
Piotr Hajnosz – umowa o pracę z dnia 02.04.2012 roku, stanowisko pomoc administracyjna w wydziale spraw społecznych (?).
Co do wynagrodzeń tych budżetowych utrzymanków z naszych podatków, wyłgano się Kodeksem cywilnym i Konstytucją…
Pan Marek Brzeźniak, autor odpowiedzi, co prawda zaproponował mi spotkanie z w/w, którzy – jak zapewnił – udzielą mi odpowiedzi na interesujące mnie pytania, w Urzędzie Miejskim, tyle, że w dniu 27 kwietnia 2012 roku, o godz. 14:00…
Zapominając pewnie, że termin winno się uzgadniać dwustronnie, bowiem nie zawsze ten narzucony przez jedną stronę, musi odpowiadać drugiej?
No cóż, chętnie – zwłaszcza, że „napłodziło” się w ratuszu różnego formatu „asystentów” – skorzystałbym z zaproszenia, ale akurat nie 27 kwietnia i nie o… 14:00.
Niestety, nie ja ten termin wyznaczałem i nie w mojej gestii jest go zmienić…

Od burmistrza Kalwarii – Stradomskiego dowiedziałem się, że umowa zlecenie z Płaszczycą była podpisana w 2011 i jest podpisana w 2012 rok…
Nadto, że…
W 2012 roku z Krzysztofem Kopaczem jest podpisana umowa na umieszczanie w wydawanym przez wydawcę miesięczniku Wiadomości Powiatowe informacji przygotowanych przez zamawiającego, a dotyczących:
– uchwał i zarządzeń organów Gminy Kalwaria Zebrzydowska,
– komunikatów i ogłoszeń Gminy Kalwaria Zebrzydowska,
– informacji na temat pracy Urzędu Gminy Kalwaria Zebrzydowska,
– materiałów promocyjnych Gminy Kalwaria Zebrzydowska,
Trochę to dziwne, bo zlikwidowano „Wiadomości Kalwaryjskie”, aby pompować kalwaryjski budżet w wątpliwej jakości dziennikarzy… Chociaż trudno ukryć, że lepszych dla samego siebie Stradomski znaleźć nie mógł…
Oczywiście, odnośnie wynagrodzeń, ten też wyłgał się przywołanym już wyżej prawem… Baa, nawet jakimś wyrokiem Sądu Najwyższego…
Niestety, spotkania – wzorem Sekretarza Wadowickiej Gminy – nie zaproponował, nawet w terminie, który by mi nie odpowiadał!
Czy dlatego, iż ma tak dużo kasy w budżecie z podatków kalwarian, że może z tego budżetu, ustami „cioci” Cimerowej (w obecności Nowaka i pewnej damy, która miała spisać „…oświadczenie dla dobra gminy i oszczędności”), nawet zaproponować pomoc finansową, pracę, mieszkanie oraz jeszcze inna dodatkową pomoc i to wszystko tylko za jedno złożenie… fałszywe zeznanie przeciwko inicjatorom referendum oraz byłemu burmistrzowi?
O czym szerzej już niebawem. Podobnie jak o decyzji Marszałka Województwa Małopolskiego, z której jasno wynika, że zarzuty w sprawie śmietniska, stawiane byłemu Burmistrzowi Kalwarii Zebrzydowskiej upadły, a winnym okazał się całkiem ktoś inny.

Dlatego miło mi poinformować, że nic do ukrycia nie mia Starosta Powiatu Wadowickiego – mgr Jacek Jończyk!
By nie zarzucono mi, że może łgam, że może bronię oraz inne „że może…”, z odpowiedzią od pana Starosty zapoznajcie się Państwo w galerii poniżej!
Dlatego na dzisiaj… tyle!

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym na koniec nie podzielił się swoim – zaznaczam, że prywatnym – spostrzeżeniem…
Zauważyłem, że moi „zainteresowani” mają coraz bardziej brązowe koniuszki swoich nosków…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT