Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Obnażony z łajdackiego kłamstwa uznał, że najlepszym odwetem będzie… zemsta!
Obnażony z łajdackiego kłamstwa uznał, że najlepszym odwetem będzie… zemsta! czwartek, 26 czerwiec 2014, godz. 14:35

Była sobie sesja Rady Powiatu Wadowickiego…
„Absolutoryjna”…
Ale nie tylko udzielenie absolutorium dla Zarządu Powiatu było w jej programie…
W odpowiednim momencie radny Zbigniew Jurczak wystąpił z oficjalnym wnioskiem do Starosty Powiatu Wadowickiego o odwołanie radnego… Bartosza Kalińskiego, uzasadniając swój wniosek szkodliwą dla powiatu i jego mieszkańców tzw. „uchwałą gender”, w wykonaniu tegoż radnego… Oczywiście z góry było wiadomym, że wniosek nie uzyska uznania, a już na pewno w ewentualnym głosowaniu większości prawicowych radnych, gremialnie głosujących wcześniej za tamtą kompromitującą uchwałą…
Jednak zarówno sam wniosek jak i radny Jurczak „siadł na żołądku” radnemu Kalińskiego…
I skutek u członka PiS był przewidywalny…
Radny Kaliński, w odwecie postanowił jeszcze na tej samem sesji obwołać publicznie radnego Zbigniewa Jurczaka złodziejem!
Oskarżył Go w obecności radnych i osób trzecich, że kiedy ten wraz z Komisją Rewizyjną był w schronisku młodzieżowym w Lanckoronie, „ukradł”… dwa obrazy!

Ale lepszy był finał…
Radny Bartosz Kaliński – członek Zarządu Powiatu, wyszedł na kłamcę, szkalującego dobre imię radnego Zbigniewa Jurczaka!

Okazało się bowiem, że radny Zbigniew Jurczak, animator kultury i człowiek o wrażliwej duszy artystycznej, zabrał dwa obrazy z opuszczonego schroniska w Lanckoronie aby uratować je przed niechybnym zniszczeniem bądź kradzieżą i… natychmiast przekazał do zasobów Starostwa Powiatowego w Wadowicach!

I takim to sposobem wylazło na wierzch całe łajdactwo radnego Bartosza Kalińskiego! Łajdactwo graniczące z pospolitym kurewstwem politycznym… Kilkanaście dni później potwierdzone kolejną zemstą Bartosza Kalińskiego w formie pseudo „afery”, odtrąbionej na portalu „plaskatego redaktora”!

W swoim prawicowym zacietrzewieniu kłamca-radny Bartosz Kaliński „nie zauważył”, że dofinansowanie stowarzyszenia kultury, prowadzącego działalność non profit, wyłącznie dla dobra społecznego i regionu, nie posiada żadnych wad prawnych…
W przeciwieństwie do dofinansowania przez Filipiakową (z jego frakcji politycznej), stowarzyszeń zarządzanych przez radnych gminnych, zarejestrowanych w KRS i prowadzących działalność na majątku gminy!

No ale nie mógł tego zauważyć, bowiem radny Kaliński nigdy nie miał na celu ujawnienia jakichkolwiek nieprawidłowości czy nadużyć, a tylko kontynuowanie pomówień i kłamstw pod adresem radnego Jurczaka, czym udowodnił tylko, że jest pospolitym łajdakiem i kłamcą!

Ot, i to jest cała prawda o „sensacjach” Kalińsko-”plaskatych” w sprawie dofinansowania oraz umów zawartych tyle, że nie pomiędzy Jackiem Jończykiem i Zbigniewem Jurczakiem, ale pomiędzy Starostwem Powiatowym a stowarzyszeniem kultury o statusie użyteczności publicznej, działającym na rzecz nie tylko szeroko pojętej kultury, dobra społecznego i regionu również.

Zastanawiające jest tylko, dlaczego inne media o tym incydencie nie wspomniały w swoich relacjach, dając wiarę zapewnieniom radnego Kalińskiego, jacy to wszyscy członkowie nowopowstałego klubu PiS przy Radzie Powiatu „… są uczciwymi obywatelami”?
A przecież już ten incydent doskonale pokazywał tę… „uczciwość” i to samego przewodniczącego Klubu PiS!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT