Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Oszust… dał głos!
Oszust… dał głos! wtorek, 10 maj 2016, godz. 10:19

Burmistrz dał głosNa ulubionym przez iluzjonistę prawnego fejsiku, po kilkudniowym, bardzo wymownym milczeniu głos dał oszust zwany burmistrzem – Mateusz K.
Co pisze?
Ano, że „… Spółka EKO szuka od kilku miesięcy sposobu na sfinansowanie własnego rozwoju. Tymczasem przewodniczący Rady Miejskiej publicznie kłamie próbując zniweczyć te wysiłki. Jeszcze niedawno na sesji odgrażał się, że „EKO nigdy nie zostanie rozbudowane!”. Ale teraz powtarza, że „radni nie wiedzieli o potrzebie rozbudowy”. Oczywiście prawda jest inna, bo spółce poświęcono osobne obrady radnych (bodajże w listopadzie 2015 roku). Cholewka w podkładaniu nogi EKO ma osobisty interes, bowiem po prywatyzacji ze spółki, na terenie której nielegalnie zakopywano niebezpieczne odpady, zwolniono jego syna, który „zasiadał” na bramie. Kłamstwa Cholewki powtarza w internecie grupa jego „rzeczników” (Płaszczyca, Wyroba, Gładysz, Łaski, Targosz). Nikt z nich nawet nie sprawdził podstawowych faktów. Przy tej okazji pojawia się zarzut, jakobym w spółce zbijał jakieś kokosy. Przypominam, że przyszedłem do UM posprzątać po „wybitnych” poprzednikach – ściąłem w EKO pensję zarządu (nowy prezes Koper zarabia 3.600 zł brutto zamiast 11.500 zł!), drastycznie zmniejszył się koszt funkcjonowania Rady Nadzorczej, w której zasiadam, a która przestała być wykorzystywana do „dorabiania” do pensji przez urzędników UM Wadowice. Swoją pensję o 1/3 zmniejszył nawet prywatny właściciel spółki. Zamknięcie składowiska w Choczni uderzy we wszystkich mieszkańców, ale pod kierownictwem Cholewki Rada Miejska może być niezdolna nawet do rozsądnej debaty o przyszłości spółki.”.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że Piekarski na mękach utracił dzisiaj prym w… pierdoleniu!

Gładysz odpowiadaI tę moją tezę w całości potwierdza Marcin Gładysz, podsumowując toto, czym wyżej burmistrz nie tylko łże, ale też nieudolnie próbuje bronić swojej dupy przed odpowiedzialnością, jednak bez żadnych konkretów o działaniach przedstawicieli Gminy Wadowice zarówno na szkodę tej gminy, którą w spółce reprezentują, jak również na szkodę samej spółki!

Ale zanim przejdę dalej, zacytuję tę odpowiedź Marcina Gładysza na rewelacje iluzjionsty prawnego i oszusta:
„… Krótkie odniesienie ponieważ polityk Klinowski swoim zwyczajem łże jak bura suka.
Podaję fakty: nie było żadnych „osobnych obrad” poświęconych spółce Eko – było standardowe, wpisane w harmonogram pracy RM od lat, sprawozdanie prezesów miejskich spółek, podczas którego ani prezes Koper ani burmistrz Klinowski czy jego zastępca, NIE powiedzieli radnym ani o kontroli ze strony UM, ani o wnioskach pokontrolnych w postaci potrzeby wydatkowania 8 mln zł. Co więcej – Klinowski ma prawny obowiązek informowania radnych o swojej aktywności międzysesyjnej – na ŻADNEJ z późniejszych (po listopadzie 2015) sesji nie informował radnych o kłopotach Eko.
Rzecz kolejna – owszem, sprawdziłem WSZYSTKIE dostępne, nie zatajane przez Kopra i Klinowskiego fakty dotyczące EKO – tak więc – wymusiłem publikację (wcześniej dziwnym trafem pominiętego) protokołu z sesji z 25 listopada, przeanalizowałem Umowę spółki, przeczytałem dokumenty finansowe zaprezentowane przez Kopra, rozmawiałem z wieloma radnymi o stanie ich wiedzy o spółce – i w związku z tym postawiłem publicznie szereg pytań – zresztą powielonych później przez posła Józef Brynkus w piśmie do Rady Miejskiej (adresat moim zdaniem nietrafiony – to burmistrz Klinowski i jego Koper powinni na nie odpowiedzieć).
Rzecz dotyczy niebagatelnej dla gminy Wadowice kwoty – 4.000.000 a tymczasem Burmistrz Klinowski banialuki o tym, że bierze mniej kasy niż poprzednicy, opowiada.
Deklaruję wobec tego że jeszcze raz zbiorę wszystkie moje publiczne wypowiedzi dotyczące tej sprawy i prześlę je burmistrzowi Klinowskiemu, tak, by przejrzał się w nich jak w lustrze. Może wreszcie dostrzeże że ma gębę kłamcy i oszczercy.
Prześlę je także radnym – wszystkie te pytania które paść powinny, zanim zdecydują się podnieść rękę na tak” dla wydania z naszych, gminnych pieniędzy 4 milionów złotych.”

Coś dodać?
Niestety, muszę!
Bom przez tego oszusta do tablicy został wykonany…

Na początek oczekuje tylko potwierdzenia zarzutu, który burmistrz tak stanowczo stawia w swojej wypowiedzi…

Otóż, burmistrzu!
Jeżeli – jak twierdzisz – „… przewodniczący Rady Miejskiej (…) powtarza, że „radni nie wiedzieli o potrzebie rozbudowy”. Oczywiście prawda jest inna”, to opublikuj na tym twoim ulubionym fejsiku swoje pismo, którym tegoż przewodniczącego o tych faktach informujesz, bądź pismo twojej „koperkowej”, bo taka właśnie, pisemna forma obowiązuje w wymianie informacji pomiędzy Radą a burmistrzem i gminnymi spółkami!
No raz miej jaja i… pokaż!
Pismo, nie jaja!

Bo wiesz burmistrzu, mnie ta nieudolna obrona twojego dupska, tak jakoś układa mi się w całego „pasjansa”…

Najpierw ta twoja nieudolna próba obwołania twojej „koperkowej” kombatantem, ze z góry powziętym zamiarem wyłudzenia z gminnego budżetu 3,7 mln złotych, niestety spalona przeze mnie na twojej panewce…

A potem…

Kiedy Przedsiębiorstwo Komunalne EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni uzyskało status Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych, bo decyzję o wpisaniu składowiska w Choczni na listę RIPOK podjął Sejmik Województwa Małopolskiego, co otworzyło przed spółką bardzo duże możliwości, 26 lutego 2015 roku na stanowisko członka rady nadzorczej tej lukratywnej spółki mianował sam siebie burmistrz Mateusz K., a niespełna cztery miesiące później – 08 czerwca, ten sam burmistrz powołał na stanowisko wiceprezesa spółki swojego zaufanego przyjaciela ze Stowarzyszenia Inicjatywa Wolne Wadowice i radnego powiatowego Pawła Kopra.

Nie ukrywam, że było to dla mnie dosyć zaskakujące posunięcie szczególnie, że to jeszcze radny Mateusz K., był zagorzałym przeciwnikiem fuzji jednoosobowej spółki z udziałem gminy z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych EMPOL, chociaż przezornie nie wziął udziału w głosowaniu, kiedy losy tej fuzji ważyły się podczas pamiętanej chyba jeszcze przez wszystkich nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej…

Nie możemy też zapominać, że Rada Miasta podjęła decyzję o reorganizacji przedsiębiorstwa Eko, którego do tej pory jedynym właścicielem była gmina Wadowice, a wszystko to w celu jej reorganizacji, która miała polegać na podwyższeniu kapitału zakładowego spółki do wysokości 11,8 mln zł, poprzez ustanowienie nowych udziałów oraz objęcie ich przez inwestora strategicznego, mającego spółkę postawić na nogi…

Ale nie kolejnym podwyższaniem jej kapitału kosztem budżetu gminy, a wyłącznie strategicznym inwestowaniem…
Bo żadna szanująca się spółka, a już na pewno tak lukratywna, jak Przedsiębiorstwo Komunalne EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni, dzisiaj nie inwestuje kolejnym spuszczaniem się po erekcji kolejnymi akcjami, ale środkami z kredytów inwestycyjnych, dzisiaj o najniższym oprocentowaniu w historii bądź środkami unijnymi.

Czy o takie razem ze swoją „koperkową” i prezesem Maurerem występowałeś?

To tylko jedno z pytań…

Bo najważniejszym, do czasu, kiedy nie pokażesz pisma, które potwierdzi twoje słowa o wiedzy przewodniczącego Rady Miejskiej, jest pytanie o powody zatajenia przez Radą Miejską w Wadowicach informacji zarówno o kontroli z października 2015 roku, jak i zaleceniach pokontrolnych?

Dlaczego reprezentanci Gminy Wadowice w spółce ukrywali tę wiedzę przez Radą Miejską?

Dlaczego – chociaż sposób dokapitalizowania spółki kolejnymi akcjami jest całkowicie chybiony i sprzeczny z tezą „inwestora strategicznego” – mając wiedzę o konieczności dokapitalizowania Przedsiębiorstwa Komunalnego EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni, nie tylko nie zabezpieczyłeś tych środków w budżecie gminy, ale też do dzisiaj – już po przystawieniu Radzie Miejskiej pistoletu do głowy – nie wykonałeś korekty swojego budżetu?

Czy dlatego, aby Radzie Miejskiej najpierw związać ręce, a potem tym co najlepiej potrafiszczyli oszustwemwmawiać ciemnej gawiedzi, że to wina przewodniczącego Rady i pp. Radnych, a nie twoja?

00001Dlatego powtórzę, co powiedziałem do ciebie podczas tamtej pamiętnej Komisji – jesteś OSZUSTEM!
Łgarzem z premedytacją łamiącym prawo i równie z premedytacją zmierzającym do upadku tej gminy!
Jesteś po prostu polityczną łajzą łżącą niczym bura suka i czy można w jakiś sensowny sposób zaprzeczyć, że wyłącznie w celu osiągania własnych korzyści?

Dlatego, jak napisałem już wczoraj, gdyby prokuratura była prokuraturą to też już wczoraj powinna siedzieć w Przedsiębiorstwie Komunalnym EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni i zabezpieczać dowody!

Ale skoro tego nie robi, to może któryś z prokuratorów pofatyguje się za dwa dni /czwartek/ na posiedzenie połączonych Komisji Rady Miejskiej, aby wysłuchać twoich odpowiedzi na pytania, których podczas tej Komisji padnie do ciebie wiele.

Może nareszcie dowiemy się też, dlaczego to, tak bardzo chciałeś mieć kontrolę nad tym, jak funkcjonuje Przedsiębiorstwo Komunalne EKO sp. z o.o. z siedzibą w Choczni, dlaczego musiałeś mieć tam kogoś zaufanego, a kiedy nie wystarczyła ci twoja „koperkowa”, sam i z własnego mianowania rozpocząłeś prowadzenie tam działalności gospodarczej na własny rachunek, w czym jednak prokurator Jerzy gdzieś się też… utracił?

Bo może wbrew twojej wiedzy mam jako takie rozeznanie w działalności spółek prawa handlowego, a przynajmniej takie, że z tego co widzę na dzień dzisiejszy wszystko mi mówi, że interesy rodzinne prezesa spółki razem z twoją „koperkową” stawiacie ponad interesami Gminy Wadowice, ponad interesami jej mieszkańców!

Jakie powinny być tego skutki?

Może odpowie nam Prokurator Okręgowy w Krakowie?
Bo na wadowickich nie mamy chyba nadal co liczyć?
Jak bowiem napisałem wczoraj – to też… iluzja!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT