Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Pani Premier! Dla kogo to „… prawo, sprawiedliwość i bezpieczeństwo”?
Pani Premier! Dla kogo to „… prawo, sprawiedliwość i bezpieczeństwo”? wtorek, 15 listopad 2016, godz. 16:39

pismo-pk-z-27-10-2016Właśnie wysłuchałem słów premier Beaty Szydło, w których wręcz główny nacisk położyła Ona na… prawo, sprawiedliwość oraz bezpieczeństwo, a więc na sztandarowe hasła ekipy prezesa Jarosława Kaczyńskiego w wyborach parlamentarnych sprzed roku.
Niestety, słowa Beaty Szydło znacznie odbiegają od rzeczywistości…
I nie trzeba szukać daleko…
Wystarczy spojrzeć na nasze lokalne podwórko…

Zwłaszcza dzisiaj, kiedy głównym tematem korytarza wadowickiej Prokuratury są ubiegłotygodniowe huczne obchody awansu p.f. Prokuratora Rejonowego i jego zastępcy na funkcje już bez „p.f.”, a korytarzy Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, awanse…
Komendanta Dziekanowskiego do Krakowa, a jego zastępcy do… Zakopanego.
Awanse dziwnie szybkie?

Zwłaszcza, że głównymi ich bohaterami są przedstawiciele organów ścigania, którzy sami łamią prawo, a sprawiedliwość i bezpieczeństwo naginają pod potrzeby i oczekiwania układu samorządowo-biznesowego, swoich znajomych oraz oszustów, w których widzą ostatnią nadzieję na ukrócenie… słów krytyki pod swoim adresem!

Bo czymże w Wadowicach są Prokuratura i Policja, w więc te szeroko pojęte organy ścigania?
Czym różnią się pod rządami Prawa i Sprawiedliwości od tych, pod rządami koalicji PO-PSL?

0025-foto-hale-1Może tylko bardziej zintensyfikowanymi działaniami w sferze pozbawiania mieszkańców ich praw, czynienia ze sprawiedliwości satyry, z bezpieczeństwa fikcji literackiej zawartej w kodeksie karnym i kodeksie postępowania karnego oraz w adwokatowaniu przywołanemu wyżej układowi samorządowo-biznesowemu i m.in. bliskim sobie oszustom, w tym podatkowym!

Kiedy zarzutów jest aż nadto, wręcz wypadałoby pominąć fakt, z którego wynika, że kiedy dowody potwierdzają popełnienie czynów karalnych przez członków układu czy oszustów, w których wadowickie organy ścigania widzą swoją nadzieję na przeciwstawienie ich krytyce, z premedytacją przejmują rolę wymiaru sprawiedliwości, pozbawiając pokrzywdzonych ich praw, aby pozbawić ich możliwości do dochodzenia swoich praw i sprawiedliwości na drodze sądowej!
Wypadałoby…

Ale czy można, kiedy prokurator Sebastian Kiciński i komendant tutejszej Policji Piotr Dziekanowski, z premedytacją mylą swoje role oraz zadania i czynią siebie wyłącznie sędziami ich „słusznej sprawy”, skutecznie pomijając nie tylko swoje prawa, ale przede wszystkim prawne obowiązki, które winni w swojej służbie realizować?
Raczej nie!

Zwłaszcza, że są to funkcjonariusze publiczni również z premedytacją nie widzący przestępstw m.in. w czytelnych groźbach karalnych, w tym w groźbach pozbawienia życia, gdzie w jednym przypadku przyszłego sprawcę przestępstwa starannie „przeszkolił” funkcjonariusz podległy komendantowi Dziekanowskiemu…
I nawet wiemy , który, bo… „… no, nasz”!

Zresztą sami posłuchajcie…
Chociaż nie wiem czy coś usłyszycie?
Bo policjanci i prokuratorzy stwierdzili, że… nic nie słychać!

 


Nie można też pominąć łajdackiej a zarazem rażąco obrażającej obowiązujące prawo polityki „adwokatowania” sprawcom czynów zabronionych, będącym w układzie samorządowym…

A przecież to tego przykładami są m.in. chronienie sprawców przestępstw podatkowych, w tym na szkodę Gminy Wadowice oraz Urzędu Skarbowego w Poznaniu, niszczenia lokalnej przedsiębiorczości, inicjowanego przede wszystkim zemstą burmistrza i oczekiwaniami kolesiów z otaczającego burmistrza układu biznesowego, czy próba przehandlowania układów w spółce z udziałem Gminy Wadowice… spółce prywatnej, w której burmistrz, jako członek rady nadzorczej, a jego najlepszy kolega, jako wiceprezes spółki, z premedytacją działali  i nadal działają na szkodę gminy i jej mieszkańców!

0026-foto-filek-policjaNie można też pominąć prowadzonej świadomie ochrony oszusta, z którym wspólnie i w porozumieniu komendant Piotr Dziekanowski oraz prokurator Sebastian Kiciński, nie tylko pozbawiają stronę prawa do obrony, prawa konstytucyjnego, a więc przyrodzonego i niezbywalnego, ale też dzielą się wiedzą objętą tajemnicą postępowania z osobą pozostającą zarówno w układzie samorządowo-biznesowym, ale – co potwierdza materiał dowodowy – także w bliskim układzie co najmniej policyjnym!

A nadto, żeby chronić „dzielnego” współpracownika przed odpowiedzialnością karną oraz karno-skarbową, są nawet wstanie fałszować dokumenty, potwierdzając ich zgodność z oryginałem, nie tylko pieczęcią, którą już dawno walec powinien rozjechać /ustawodawca uchylił przepis, na który ta pieczęć się powołuje/, ale jeszcze nie widząc na żadne z policyjno-prokuratorskich oczu oryginału faktury VAT, z którym w ocenie prowadzących oraz nadzorujących postępowanie karne ta makulatura jest rzekomo zgodna!
. . .
zgodnosc-z-oryginalem
………………………………………………………………………………..

I na to wszystko obojętnie patrzą rządzący, w tym wybrańcy Narodu zasiadający w polskim parlamencie, w ławach koalicji rządzącej…
No ale czy mamy się czemu dziwić, kiedy wybory przecież już wygrali, a prawo, sprawiedliwość i bezpieczeństwo pozostały już tylko na ustach premier Beaty Szydło, podsumowującej pierwszy rok swoich rządów…
Rządów zwłaszcza tu, na politycznych dołach, bardzo dalekich od tych szumnie dzisiaj głoszonych przez Beatę Szydło prawa, sprawiedliwości… bezpieczeństwa!

No chyba, że nie dosłuchałem, bądź nie zauważyłem, że pani Premier mówiła o prawie, sprawiedliwości i bezpieczeństwie tych wszystkich, którzy pod rządami Beaty Szydło, Zbigniewa Ziobro i Mariusza Błaszczaka zamienili organy ścigania w sitwę skutecznej ochrony układów i niszczenia swoich krytyków?

I jest to możliwe, że mi coś z przemówienia pani Premier umknęło, kiedy poza wszelkimi sporami pozostaje, że sprawcy opisanych wyżej czynów zamiast zostać poddani ocenie prawa, które sami w sposób rażący obrażają… awansują na coraz wyższe stanowiska, w atmosferze śmieszności, satyry i kompromitacji ekipy rządzącej krajem!

pismo-po-z-28-10-2016Zwłaszcza, że załączona w tym materiale korespondencja /jakiej w moich zasobach już całe kilogramy/ potwierdza, iż jak zwykle bohaterowie prawnych przekrętów i tu mają być sędziami i to… we własnej sprawie!

Więc co, pani Premier…
Nie widzi Pani, jakie to wszystko żałosne?
To może lepiej niech Pani już nic więcej nie mówi o prawie, sprawiedliwości i bezpieczeństwie, żeby przynajmniej nie kompromitowała Pani… samej siebie!
 

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT