Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Coś z kultury » Piękno Gminy Spytkowice w Galerii TMZW…
Piękno Gminy Spytkowice w Galerii TMZW… wtorek, 18 czerwiec 2013, godz. 19:35

Po wystawie poplenerowej prac plastyków i fotografików TMZW wykonanych na terenie Gminy Brzeźnica, w Galerii Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej, przy ul. Karmelickiej 5, w Wadowicach, piękno swoich zabytków oraz przyrody, a także walory turystyczne pokazuje Gmina Spytkowice.

Dzisiaj, w otwarciu wystawy uczestniczyli przedstawiciele Gminy Spytkowice, z Wójtem na czele, a także przedstawiciele Starostwa i Rady Powiatu Wadowickiego, Gminy Brzeźnica, środowisk plastycznych oraz ZZOZ, na terenie którego prezentowana jest wystawa. Zebranych powitał prezes TMZW – Zbyszek Jurczak, który poprosił o zabranie głosu Wójta Gminy Spytkowice – mgr Mariusza Krystiana.
W kilkuminutowej relacji Wójt zobrazował piękno zabytków i przyrody na spytkowickiej ziemi oraz zaprosił zebranych do korzystania z bogatej w gminie bazy turystycznej. Co prawda zapomniał przypomnieć zebranym o zlokalizowanej na terenie Jego gminy przeprawie promowej oraz przystani żeglugi śródlądowej, ale wybaczamy, bowiem kiedy rozpoczynał, obiecał zebranym, że jego wystąpienie nie będzie trwało dłużej niż piętnaście minut.


Następnie głos zabrał Starosta Powiatu Wadowickiego – mgr Jacek Jończyk, od początku swojej kadencji zatroskany nie tylko o codzienne dobro mieszkańców, ale też o pielęgnowanie piękna i historii w powiecie. Padło również kilka ciepłych i jakże zasłużonych słów pod adresem przedstawicieli ZZOZ, uczestniczących w tym spotkaniu w zasadzie w charakterze współgospodarzy z TMZW. Zresztą, już na samym początku podkreślił ten stan prezes TMZW, który witając zebranych powiedział, że w zasadzie przedstawicieli tej placówki witał nie będzie, „… bo przecież są u siebie”.

Potem nadszedł czas na tradycyjną lampkę czerwonego wina i skromny poczęstunek oraz długie Polaków rozmowy o pięknie i sztuce… I to nie tylko na spytkowickiej ziemi. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wydawnictwa przygotowane przez Wójta Gminy Spytkowice, dowiezione na tę okazję do Galerii, ale chyba największym u przedstawiciela Gminnego Ośrodka Kultury zza spytkowickiej „miedzy”, a zarazem równie pięknej gminy naszego powiatu, jaką jest Gmina Brzeźnica…
Nie dało się również nie zauważyć na tym spotkaniu nawiązania współpracy pomiędzy biorącymi udział w otwarciu wystawy… tą ładniejszą reprezentacją Wiadomości Powiatowych, a nieco mniej ładną reprezentacją Kroniki Beskidzkiej. Oczywiście tylko na niwie… zawodowej!
Co jednak nie było wstanie przebić prezentowanych na wystawie piękna zabytków oraz przyrody w Gminie Spytkowice.

 

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT