Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Historia czynu niepodległościowego » Piknik Wojskowy pod skocznią w Wiśle-Malince…
Piknik Wojskowy pod skocznią w Wiśle-Malince… niedziela, 4 październik 2015, godz. 18:51

0000W sobotę, 03 października, pod skocznią w Wiśle-Malince, odbył się Piknik Wojskowy, przygotowany m.in. przez jednostki specjalne Polskich Sił Zbrojnych, takie jak „GROM” i „AGAT”, żołnierzy współpracujących podczas misji pokojowych z żołnierzami Stanów Zjednoczonych A.P., pasjonatów różnego rodzaju formacji wojskowych oraz pojazdów sił zbrojnych, kolekcjonerów broni palnej oraz Grupy Rekonstrukcji Historycznych.
Największą atrakcją pikniku była inscenizacja zatytułowana „Epizod na posterunku w Iraku”, przygotowana przez żołnierzy uczestniczących w misjach wojskowych w tym kraju we współpracy z uczniami jednego z liceów mundurowych z Bielska-Białej.

Niestety, nie odbył się zapowiadany przez dyrektora miejscowego muzeum pokaz skoków spadochronowych, rzekomo z powodu „… wypadku samolotu na lotnisku w Bielsku-Białej”, który uniemożliwił start samolotu ze skoczkami.
Pozostaje tylko małe ale…
03 października br., nie było żadnego wypadku na lotnisku w Bielsku-Białej. Owszem, w okolicy bielskiej galerii handlowej Auchan awaryjnie lądowała awionetka, w którym to wypadku nikt nie ucierpiał, natomiast wypadek śmiertelny miał miejsce w okolicach szkoły szybowcowej na wzgórzu Żar. Zginął pilot szybowca.
Jednak żadne z tych wydarzeń nie miały wpływu na start samolotów z bielskiego lotniska!
Czym kierowała się więc osoba, która okłamała, zwłaszcza dzieciaki oczekujące na widowiskowe skoki spadochronowe, zapowiedziane nie tylko w programie pikniku, ale nawet w trakcie jego trwania /o godz. 14:10/?

W pikniku udział wzięli przedstawiciele Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP oraz Klubu Seniorów Lotnictwa w Bielsku-Białej.

. . .

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT