Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » SSLW RP O/KRAKOWSKI » Płk. pil. Ludwik Krempa raz jeszcze…
Płk. pil. Ludwik Krempa raz jeszcze… czwartek, 20 luty 2014, godz. 22:07

Kiedy dane było mi uczestniczyć w 98. rocznicy urodzin, prawdopodobnie najstarszego weterana polskiego lotnictwa – płk. pil. Ludwika Krempy, a podczas tych uroczystości dokonać skromnej rejestracji jej przebiegu, zrodziła się we mnie myśl o nagraniu dokumentu, w którym pan Pułkownik w sposób możliwie krótki a zarazem możliwie dostatni dla młodego pokolenia Polaków, opowiedziałby o swoim jakże bogatym historycznie życiu. Ze swoim pomysłem, jeszcze podczas tamtej uroczystości podzieliłem się z przyjacielem, mjr pil. Stefanem Glądysem, wiceprezesem krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, a On nie tylko pomysł zaakceptował, ale przede wszystkim w jakże krótkim terminie doprowadził do jego realizacji, przy wydatnej pomocy Dowódcy 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach – płk. dypl. pil. Jacka Łazarczyka, gospodarza naszego wspólnego spotkania w miniony wtorek, 18 lutego br.
Nie mogę też nie docenić pomocy udzielonej mi zarówno przez prezesa Stowarzyszenia – ppłk. pil. Benedykta Siemaszko, jak i kolejnego mojego przyjaciela – Zygmunta Krausa, właściciela prywatnego Muzeum Przyjaźni Polsko-Amerykańskiej „Hell’s Angel” w Wadowicach.

Myślę, że film, który z tego spotkania powstał, zatytułowany „Żołnierskie życie… czyli w kilku zdaniach 98 lat płk. pil. Ludwika Krempy.”, to nie tylko wspaniała biografia pana Pułkownika, ale przede wszystkim niecodzienna lekcja historii dla młodego pokolenia Polaków.

Wszak chyba nikt nie zaprzeczy, że tacy właśnie ludzie, jak płk. pil. Ludwik Krempa, winni być dla nas wszystkich wzorem postępowania w codziennym życiu. Bo kto poświęci nieco ponad godzinkę aby ten film obejrzeć zauważy, że chociaż życie nigdy pana Pułkownika nie oszczędzało, do dzisiaj pozostał człowiekiem pogodnym, miłym, przyjaznym w stosunku do innych i zawsze uśmiechniętym.

Dlatego zapraszam w wygodny fotel i życzę miłych wrażeń…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT