Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Podobno jeszcze w kwietniu wadowickie „święte” wrota trafią do…
Podobno jeszcze w kwietniu wadowickie „święte” wrota trafią do… niedziela, 26 luty 2012, godz. 15:44

Środa Popielcowa zamiast cechować się pokorą, umartwieniem z samego faktu wejścia w okres Wielkiego Postu, w Wadowicach cechowała się kolejnym objawem… kościelnej pychy, zakłamania i zniszczenia!
Bo specjalnym transportem dojechała na Plac Kim Ir Sena replika Drzwi Świętych z watykańskiej bazyliki św. Piotra. Będą centralnym elementem wystroju żydowskiej kamienicy, w której w 1920 roku urodził się Loluś Wojtyła. I która była kiedyś Muzeum, domem urodzenia Papieża z Wadowic, ale od kilku miesięcy być przestała!
Teraz tylko będą tam pokazywać potęgę kłamstwa i bezprawia oraz to wszystko, co jeszcze po Wojtyle w Wadowicach było, ale oni zniszczyli…
A ona „świętość”, to kopia jednych z pięciu takich watykańskich wrót, najmłodszych, bo wykonanych w roku 1949 na rozkaz Piusa XII. Ozdabia je osiem scen biblijnych odlanych w brązie. Obowiązku pokropku przekazanej do Wadowic kopii dopełnił sam szef pana Boga i wszystkich Świętych – papa Benedykt XVI.
Jednak dla wielu nie są one żadną sensacją, bo to już przecież drugie „święte” wrota w Wadowicach!
Z nieoficjalnych źródeł dowiedziałem się, że burmistrz papieski – nijaka Filipiakowa, już poczyniła starania aby odpowiedzieć na watykański dar wierną kopią wadowickich „świętych” wrót! Decyzję zaakceptował Stanisław „kapciowy” Dziwisz. Wrota te będą nieco skromniejsze od watykańskich, ozdobione witrażami wadowickich „świętości”, tablicą „burmistrz papieski” a pod nią umieszczony zostanie portret Patrona, chroniącego… Filipiakową i jej mafię przed odpowiedzialnością karną za liczne złodziejstwa na gminnym budżecie!
Podobno tą wierną kopię wadowickich „świętych” wrót wykonują na podwórzu magistratu sami ratuszowi „artyści”, pod wodzą papieskiego burmistrza?
Po zakończeniu prac pokropku dokona podobno sam… „poseł” Kotarba? – co będzie sygnałem aby „święte” wadowickie wrota, specjalnym transportem druha Józefa Cholewki, nadzorowanym przez operatora Zdzisława Szczura, dostarczyć do Watykanu…
Ze wstępnych informacji wynika, że zamontowane zostaną u stóp głównego ołtarza bazyliki św. Piotra w sposób, który zmusi zarówno Benedykta XVI jak i każdego jego następcę, do przejścia przez „święte” wadowickie wrota aby udać się w stronę ołtarza posadowionego nad grobem pierwszego Apostoła!
Otwarcie wadowickich „świętych” wrót już w kwietniu, w kolejną rocznicę śmierci Jana Pawła II, po którym w Wadowicach zniszczono już prawie wszystko!
Bo została jeszcze tylko… chrzcielnica!
Dlatego „zaszczyt” to będzie dla Wadowiczan… „ogromny”!
Fotografię projektu tej jakże cennej kopii, na moją pocztę e-mail nadesłał anonimowy obserwator, podobno jeden z wielu na etacie nadwornego wazeliniarza tegoż… papieskiego?
Burmistrza!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT