Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Za "miedzą" » Pokaż Stradmskiemu, że nie jesteś tym, za kogo Cię uważa!
Pokaż Stradmskiemu, że nie jesteś tym, za kogo Cię uważa! niedziela, 6 maj 2012, godz. 08:56

Mieszkańcy Gminy Kalwaria… Dziwne obyczaje panują u Waszego „Pinokia”! I znowu mocno śmierdzi mi… „kryminałem”!
W czym rzecz? Ano, niejaki Piotr Moskała, synalek siostry radnego powiatowego (którego zameldowania na terenie powiatu nie potwierdziłem, a on sam nie zaprzeczył) Marka Cimera, i tak się składa, że współmałżonka Waszej… „Cioci”, wiceburmistrzycy – Haliny Cimerowej, nie tylko wydaje taki śmieszny blog, w którym psalmy pochwalne o bezprawiu Stradomskiego „wyśpiewuje” (niczym absolwent białoruskiego, „jedynie słusznego” chóru), ale też… nachodzi pracy Pełnomocnika Grupy Inicjującej kalwaryjskie Referendum! Zadebiutował 02 maja…
Dlatego uważam, że dla Waszego dobra Prokuratura – w trybie bardzo pilnym! (jeszcze przed Referendum) – powinna ustalić i to kilka kwestii…
Po pierwsze – jakim prawem i na czyje polecenie (a może na kolejną w Kalwaryjskim ratuszu tajną umowę zlecenie?) ów Pietrek Moskała nachodzi w pracy Pełnomocnika Referendum i głosem nie znoszącym sprzeciwu żąda odpowiedzi na
pytanie: kto wydaje Biuletyn referendalny?
Wszak Biuletyn zawiera bardzo dokładne informacje o wydawcy już w swoim tytule, a nadto Moskała poinformowany, aby zgłosił się po informacje, których żąda (z naciskiem na: żąda!) po godzinach pracy Pełnomocnika, już do Niego… nie przyszedł!
Zresztą było to do przewidzenia, bo zachowanie Moskały w miejscu pracy Pełnomocnika wskazywało na jego poważne problemy natury emocjonalnej. Może nie uzyskanie odpowiedzi groziło Moskale utratą dochodu z kalwaryjskiego budżetu?
Po drugie – równie w trybie pilnym należałoby wyjaśnić autora głuchych telefonów do Pełnomocnika Referendum, których do tej Pani jest sporo, ustalić kobietę, która 04 maja, ok. godz. 8:00, zatelefonowała do Pełnomocnika Referendum z pytaniem „…. gdzie się opłaca bądź rozlicza”?
Po trzecie – ustalić autora komentarza na portalu „Nasza Kalwaria”, którym ten zarzucił Pełnomocnikowi Referendum, że… nie płaci podatków!
Wszak to już przestępstwo nie tylko pomówienia, ale fałszywego oskarżenia też!
Po czwarte – należy też bardzo pilnie ustalić, którzy z bliskich „przyjaciół” burmistrza Stradomskiego jeżdżą i usuwają plakaty o Referendum oraz ze sklepów na terenie gminy Biuletyny, a nadto grożą sprzedawcom konsekwencjami za Biuletyny w sklepie?
Tu też nie mam wątpliwości, że jest to przestępstwo na szkodę Referendum, na szkodę pracowników i właścicieli sklepów oraz na szkodę wyborców!
Po piąte – należy, tym razem chyba w trybie wyborczym, ustalić podstawę prawną, którą mógł posłużyć się Stradomski, nakazując na poczcie wstrzymanie kolportażu materiałów referendalnych na… jak to określono, „… 48 godzin”?
No chyba, że nic mi o tym nie wiadomo, iż Prokurator Rejonowy w Wadowicach mianował Stradomskiego… swoim zastępcą?

Po szóste i… chyba najważniejsze!
Zgodnie z ustawą na burmistrzu Stradomskim spoczywa obowiązek powiadomienia mieszkańców Gminy Kalwaria w terminie 14. dni przed Referendum, zarówno o samym Referendum jak i o wyznaczonych lokalach wyborczych.

Niestety… Objechałem wczoraj – 05 maja – spory kawał Waszej gminy, bo to i Barwałd, i Brody i Zarzyce i Leńcze i… nigdzie takich informacji nie znalazłem!

Jedyny fragment listy z lokalami wyborczymi – bo jej reszta zasłonięta została jakimś ważniejszym dla Stradomskiego plakatem – dojrzałem na tablic przy kalwaryjskim ratuszu…

Czyżby Stradomski czuł się już tak bezkarny?
I taki mocny?
A może wierzy, że nie jesteście wstanie go odwołać, bo jesteście pustą, bezrozumną bandą głupców, która nie słyszy, nie widzi oraz nie potrafi ocenić jego bezprawia, kumoterstwa, kolesiostwa nepotyzmu i… korupcji?

Odpowiedzcie mu na to pytanie przy urnie referendalnej, oddając swój głos w kratce na… TAK!

I już na koniec, też w trybie wyborczym, zapytam jeszcze – a co Pan na to wszystko, panie… Prokuratorze Rejonowy?
Oczywiście pytanie o areszt tymczasowy dla sprawców korupcji i nakłaniania do złożenia fałszywych zeznań w zamian za korzyści osiągnięte z budżetu Gminy Kalwaria (przynajmniej na czas postępowania, w celu zapobieżenia matactwu) nadal pozostaje z mojej strony aktualne!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT