Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Polecam… ociekającym wazeliną!
Polecam… ociekającym wazeliną! środa, 7 styczeń 2015, godz. 17:44

01aCóż, myślałem, że można odetchnąć od polityki, ale jeden jakże trafny komentarz na wadowiceonline, pod materiałem „Informacja Turystyczna bez dwóch pracowników”, wręcz nakazuje upublicznienia, bowiem Autor bardzo rzetelnie punktuje… kłamstwa nowego dziedzica na folwarku zwanym Wadowice.
Zachowuję oryginalną pisownię i polecam zwłaszcza entuzjastom tego „kłamczuszka” już po kampanii wyborczej, którą kłamstwem wygrał i rządy swoje tym samym kłamstwem sprawuje…

„#4 Gwardia Prawdy 2015-01-03 12:48
Przedstawiam niektóre kłamstwa Klinowskiego z kampanii wyborczej dla przestrogi mieszkańców Wadowic przed tym osobnikiem, który jest jeszcze gorszy od byłej burmistrz. Możecie na własną rękę sprawdzić wiele z tych wątków przeglądając lokalne gazety i portale oraz zakładając konto na portalu facebook i śledząc wypowiedzi osób związanych z polityką.
Kłamstwo 1
Klinowski w kampanii wyborczej zapowiadał szybkie przeprowadzenie audytu w urzędzie miasta i rozliczenie poprzedniej ekipy z rzekomych nieprawidłowości.
Obecnie Klinowski mówi, że nie wie czy są takie firmy, które są w stanie przeprowadzić audyt i do tej pory nie zwolnił jeszcze żadnego wysokiego urzędnika w tym Anny Makuch, której zarzucał wraz z mężem ogromne zarobki. Klinowski nie zwolnił też nieudolnego dyrektora basenu Ramosa, któremu wraz z żoną zarzucał to samo co małżeństwu Makuchów.
Kłamstwo 2
Klinowski obiecywał przejrzystość urzędu jednak do tej pory nie można odnaleźć umów cywilnych zawartych w grudniu 2014 roku. Jedyne ujawnione umowy to te ze spisu przygotowanego przez Ewę Filipiak.
Kłamstwo 3
Omawiane tutaj zarobki. Klinowski w swoich materiałach wyborczych wskazywał na ogromne zarobki władzy czym chciał wśród wyborców wzbudzić niechęć do osób korzystających z takich pensji jednak teraz nie widzi niczego złego w pobieraniu świadczeń w takiej samej wysokości jak Ewa Filipiak. Twierdzi nawet, że są to małe pieniądze.
Kłamstwo 4
Otwarte konkursy na stanowiska kierownicze i inne. Klinowski obiecywał czystki w urzędzie na stanowiskach kierowniczych (patrz też kłamstwo numer 1) oraz wyłanianie nowych kierowników poprzez prowadzenie otwartych konkursów. Jednak do tej pory nie ogłoszono żadnego takiego konkursu a jedynymi osobami tracącymi pracę w UM są osoby, które same uciekły z posady oraz osoby, którym wygasły umowy z dniem 31 grudnia (Informacja Turystyczna). Niedawno na stronie urzędu pojawiło się ogłoszenie o pracę na stanowisko sekretarki, jednak wymóg przesyłania swoich dokumentów na adres niezatrudnionej wiceburmistrz Ewy Całus rodzi poważne podejrzenia co do przejrzystości i sprawiedliwości takiego konkursu. Wygląda na to, że pani Ewa Całus organizuje sobie konkurs na sekretarki nie mając do tego żadnych uprawnień.
Kłamstwo 5
Otwarcie obiektów sportowych. Czy widzieliście otwarte sale gimnastyczne i boiska przy szkołach?
Kłamstwo 6
Zniesienie fikcyjnych stanowisk w tym rzecznika. W zamian za to zastąpienie tego swoimi trzema koleżankami z Krakowa oraz wałęsającym się po urzędzie miasta Pawłem Koprem, którego roli nikt nie rozumie.
Kłamstwo 7
Koniec układów! Takie hasło towarzyszyło Klinowskiemu w kampanii. Układem byli wszyscy na przykład radni w radzie ubiegłej kadencji w tym Józef Cholewka. Dzisiaj Józef Cholewka firmuje dla Klinowskiego horrendalne zarobki a rada miasta z nadania i komitetu Ewy Filipiak przegłosowuje pozytywnie budżet przygotowany przez Klinowskiego, a nie jak ten twierdzi przez Ewę Filipiak.
Kłamstwo 8
Klinowski twierdził, że jest przygotowany do przejęcia władzy w mieście i ma do tego odpowiednie kwalifikacje. Dzisiaj już twierdzi zupełnie coś innego, że on na wszystkim się nie zna i tym podobne głupoty. Zadziwiające jest też to, że będąc przez całą kadencję radnym ma tak znikomą wiedzę o funkcjonowaniu urzędu.

To tylko niektóre rzeczy nad jakimi trzeba się zastanowić. Teraz trzeba obserwować kto powróci do Informacji Turystycznej w zamian za dwóch wylatujących pracowników (obaj fikcyjni a nie tak jak twierdzi Zadorowa wielce kompetentni). To jednak nie zmienia faktu, że rozwiązanie jest wiadome i miejsce znajdą tam znajomi Klinowskiego poprzednio bezprawnie zwolnieni. Trzeba też przyglądać się czy pieniądze nie są wyprowadzane na rzecz IWW i ludzi z nim związanych.

Na koniec ostrzegam między innymi majkę, że nie jestem Zbigniewem Targoszem ani żadną osobą związaną z poprzednią władzą albo Jackiem Jończykiem.”.

02aJa zaś na koniec dodam tylko, że i nie mój ten komentarz, a obowiązkiem burmistrza wynikającym z ustawy o samorządzie gminnym jest troska o gminną czystość…
Zadanie to najczęściej realizowane jest rękami miejskich strażników.
A ja kolejny raz pytam gminnego dziedzica, dlaczego do mieszkańców nie dotarł jeszcze harmonogram wywozu śmieci i kto zapłaci za syf jaki powstanie na ulicach z powodu naruszenia terminów, dodam, że przez mieszkańców płaconych?
Bo opłacają oni wywóz śmieci co dwa tygodnie i każdy na taki okres zabezpieczył się w kontenery. Jednak burdel w gminie i u Choczeńskich śmieciarzy zatruwających wody Frydrychowi spowodował, że teraz, przy dobrej koniunkturze, śmieci będą wywiezione dopiero po miesiącu od poprzedniej wywózki.
Nie ukrywam, że pytałem dzisiaj w Straży Miejskiej, co z tym fantem mają zrobić mieszkańcy? Niestety, oni nie wiedzą i wcale im się nie dziwię!
Dlatego jednoznacznie poinformowałem, że będę od dzisiaj składował nadmiar śmieci spowodowany nieudolnością i nieróbstwem lokalnej władzy na… ulicy.
I nie obchodzi mnie, kto to później wywiezie. Czy jakieś „eko”, czy inne „sreko”, czy sam zakłamany burmistrz swoim bicyklem! Będzie przynajmniej pan Dr miał okazję do wykazania się rzeczywistymi umiejętnościami w zakresie sprzątania gminy, którymi tak nieudolnie, wręcz groteskowo, reklamował się w poprzedniej kadencji!

Po prostu mam już po dziurki w nosie tego kurewskiego burmistrzowego kłamstwa i tego dzisiaj wszędobylskiego burdelu urzędniczo-samorządowego w gminie, jakiego nawet najstarsi wadowiczanie – że o góralach nie wspomnę – nie pamiętają!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT