Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Policja apeluje? Ale po co?
Policja apeluje? Ale po co? sobota, 10 grudzień 2016, godz. 01:18

wniosek-o-zabezpieczeniePortal wadowice24.pl przestrzega, i słusznie, przed oszustami, wyłudzającymi pieniądze od przedsiębiorców…
Mnie jednak bardziej interesuje apel, którym Autorka kończy swój materiał: „…  Policja apeluje by zgłaszać fakt otrzymania takiego pisma, nawet jeśli wiemy, że jest fałszywe i nie dokonaliśmy wpłaty.”

Bo nie wiem po co Policja apeluje o zgłaszanie faktu otrzymania pisma od nieznanego sprawcy?
Przecież nawet kiedy sprawca oszustwa, w tym wyłudzania środków finansowych, jest wadowickiej Policji znany, to ta Policja chyba i tak nic nie robi, bo z tego co jest mi wiadome, to nawet zawiadamiającego o przestępstwie nie przesłuchała…

uzupelnienieA wręcz za ośmieszenie organów ścigania należy uznać, że kiedy zawiadamiający złożył wniosek o zabezpieczenie dowodów, a w dniu następnym wniosek ten uzupełnił, to obydwa wnioski tego samego dnia odrzucono jako nieprzydatne do… całkiem innej sprawy, bo do tej nawet nie zdążyli nadać ani wewnętrznego RSD, że o prokuratorskim Ds./ie/ nie wspomnę…

. . .

postanowienie-o-oddaleniu-wniosku-dowodowego-str-01
…………………………………………………………………

Od kiedy oszust nie był tym, za kogo się podawał oraz od kiedy partię oszusta wykreślono z rejestru partii politycznych opisałem ze szczegółami TUTAJ.

Zwróćcie uwagę zwłaszcza na daty postanowień sądowych…

Bowiem z jednego jasno wynika, że oszust-wyłudzacz pieniędzy, od 2013 roku został z partii wyrzucony, a jego miejsce zajął ówczesny poseł na Sejm RP – Jan Cedzyński, z drugiego zaś, że od marca 2016 roku i też decyzją Sądu, do tego na wniosek PKW, partia oszusta-wyłudzacza w ogóle już nie istnieje…
Po prostu została wykreślona z rejestru partii politycznych…

Ale Rysio-oszust-wyłudzacz jeszcze we wrześniu 2016 roku prowadził stronę internetową partii, mianując siebie dumnie „przewodniczącym”, a swojego kolesia – Sławomira M., to nawet sekretarzem generalnym namaścił i…

. . .
rpl-wyludzanie-02
…………………………………………………………………

Nadal wyłudzali wspólnie kasę od ludzi na… działalność partii, której członkami nie byli od 2013 roku, a od marca br. nie ma już nawet partii!

A skąd to wiem?
Bo miałem taki kaprys, żeby niczym w pokerze sprawdzić Rysia-oszusta-wyłudzacza i sobie 07 października 2016 roku – na wskazane przez Rysia-oszusta-wyłudzacza konto bankowe – posłałem „dychę”!
Caluśką „dychę”!

I to nawet nie dopełniając wymogów oszusta, które mówiły o obowiązku podania przez darczyńcę numeru PESEL…
. . .
darowizna-na-racja-pl-fragment-przelewu
…………………………………………………………………


No, oczywiście nie posłałem sobie ze swojego konta, żeby samego sienie u Rysia-oszusta-wyłudzacza nie „spalić”…

I co się okazało?
Ano, Rysio-oszust i wyłudzacz do dnia dzisiejszego mojej „dychy” na wskazane Rysiowi-oszustowi i wyłudzaczowi konto, mi… nie zwrócił!
Przygarnął wyłudzone pieniążki, niczym ciepłe bułeczki!

Ale policyjny „szpec”, nijaki „asp. sztab.” moich wniosków dowodowych nie przyjął,
bo… nieprzydatne!

Więc dlatego na koniec mam kilka pytań do… Komendanta Powiatowego Policji – Dziekanowskiego i Prokuratora Rejonowego – Kicińskiego:

1. Do czego Panowie, nieprzydatne były te moje wnioski dowodowe?
Czy przede wszystkim nie do pogorszenia Waszej współpracy z oszutem-wyłudzaczem, na… moją szkodę?

2. Jak w świetle pokazanego wyżej przelewu bankowego mają się Wasze prawne obowiązki w zakresie zabezpieczenia dowodów przestępstwa, które jak widać nie tylko dostatecznie uprawdopodobniłem, ale w całości jego popełnianie i to w trybie ciągłym, potwierdziłem?

3. Który z Was zwróci mi teraz tę „dychę”, której Wasz bliski współpracownik Rysio-oszust-wyłudzacz mi nie zwrócił, tylko mi ją… po prostu ukradł, pod pozorem wsparcia dla partii, na dobre zlikwidowanej decyzją Sądu w marcu 2016 roku, a z której Rysia-oszusta-wyłudzacza i jego kolesia „generalnego” wyrzucili już… w roku 2013?

Aaa…
I jeszcze…

Kiedy prześlecie mi Panowie tę potwierdzoną za zgodność z oryginałem kopię faktury VAT z dnia 18 lutego 2013 roku, o którą wnioskowałem do jednego z Was już w lipcu a do drugiego w sierpniu 2016 roku?

No i te wypłaty wynagrodzenia za pracę na rzecz Rysia-oszusta-wyłudzacza, co mi je powinien płacić od 2013 roku oraz wykazy wpłat Rysia-oszusta i wyłudzacza, podatku od moich wynagrodzeń do Urzędu Skarbowego no i… składek do ZUS?

Oczywiście nie jest mi również obojętna wiedza, co dzieje się w sprawie ujawnienia danych objętych tajemnicą postępowania karnego… „pracodawcy” m.in. burmistrza i wiceburmistrza Wadowic?
A więc w sprawie, w której zawiadamiający o przestępstwie potwierdzonym materiałem dowodowym, też prawdopodobnie nie został przesłuchany?

Dlatego na odpowiedzi, na każde z zadanych powyżej pytań, oczekuję Panowie w trybie pilnym…
Jeżeli taki tryb nie zostanie zachowany, po prostu… zapytam innych.

Edward „Scorpion” Wyroba

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT