Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Polityczny cwaniak, polityczne łajdactwo!
Polityczny cwaniak, polityczne łajdactwo! środa, 13 marzec 2013, godz. 13:49

Co raz częściej w mediach słyszymy i to już nie tylko od dziennikarzy, ale również znanych i oburzonych rzeczywistością karnistów, porównanie obecnej prokuratury i sądów, do tych z okresu stalinowskiego!
Ostatnie takie porównanie słyszałem w programie Polsatu – „Państwo w Państwie”… Dużo mówiono również o ochronie sprawców przestępstw, właśnie przez „adwokatów” w prokuratorskich i sędziowskich togach! Podkreślano także, iż odbywa się to poza wszelką kontrolą, co powoduje, że kasta „adwokatów”, którym pomieszały się role, czuje się nietykalna! Dopiero, kiedy dochodzi do tragedii jednoznacznie spowodowanej przez prokuratorów bądź sędziów, od samej góry płyną deklaracje zmiany systemu oraz wzmożenia kontroli…
Jednak najczęściej tylko na deklaracjach się kończy!
Bo ujawnione kontrolą fakty ukrywane są przed społeczeństwem…
A sprawcy zamiast trafiać przed prokuraturę, sąd i do kryminałów – awansują!

No cóż, przecież… „kruk krukowi oka nie wykole”!

Dlatego padają propozycje definitywnego rozwiązania tego, coraz bardziej uwierającego Polskę problemu. W tym na arenie międzynarodowej. Bowiem w sondażach praworządności i uczciwości państwa wobec obywatela, i przede wszystkim dzięki prokuratorom oraz sędziom, spadamy na samo dno, w bezpośrednie sąsiedztwo… Białorusi, Korei Północnej i Chin…
Tylko czekać, kiedy krytykowani, krytykom tego bandytyzmu zaczną w lasach Księżych, Kabackich, czy Palmirach, strzelać w tył głowy… Wzorem Katynia, Miednoje, Charkowa…

Pomysły są różne…
Od rozwalenia całego „adwokackiego” układu już od samych jego „fundamentów”, po szczegółową, indywidualną weryfikację jego przedstawicieli przez komisje złożone z wybitnych prawników spoza każdej z korporacji, przy uczestnictwie przedstawicieli społeczeństwa.

Nie wyklucza się również skorzystania w tym przedsięwzięciu z pomocy Unii Europejskiej.

I wcale mnie to nie dziwi…
Bo kiedy czytam ostatnie pismo
(powyżej!), otrzymane od mojego ulubionego „adwokata” w prokuratorskiej todze, to ręce opadają…
Nie będę analizował, bowiem wyzierające z niego kurewstwo kwalifikuje się jako pierwsze przed oblicze takiej właśnie komisji…
Dodam tylko po raz kolejny (bo to nie pierwsze kłamstwo „adwokata” Utraty w tej sprawie!), że – po prostu – politycznego cwaniaka, pod tym pismem podpisanego nigdy nie informowałem, aby w przedmiotowej sprawie swoje uprawnienia przekroczyli… Radni Rady Miejskiej!

N I G D Y !!!

Ale ten polityczny cwaniak rżnie głupa i udaje, że nie rozumie…

I to wystarczy chyba za cały komentarz do tej sprawy? – szczególnie kiedy dodam tylko, że przestępstwa zawiadomieniem opisanego dopuściła się – z uporem maniaka chroniona przez „adwokata” Utratę – Filipiakowa, która łżąc na sesji Rady Miejskiej – niczym bura suka – kłamstwem wymusiła na radnych zakup nieruchomości w Kleczy, za znacznie zawyżoną od żądanej przez sprzedającego cenę, ze z góry powziętym zamiarem przekazania tej nieruchomości swojej zaufanej koleżance!
Czy dlatego, że jak nic tylko ta nadawała się na przewodniczącą Miejskiej Komisji Wyborczej, dla skutecznego zabezpieczania burmistrzowi zwycięstw w kolejnych wyborach?

Podobnie – bo też dotyczy przedstawiciela ekipy rządzącej – ten polityczny cwaniak w prokuratorskiej todze, „adwokatuje” w drugiej opisanej swoim pismem sprawie!
Wszak nigdy nie kwestionowałem prawnokarnej oceny sprawstwa potrącenia młodej kobiety na przejściu dla pieszych przez mieszkańca innej gminy!
Ale ta ocena prawno-karna jednego sprawcy, nie zwalnia z odpowiedzialności karnej drugiego – radnego Rady Miejskiej w Wadowicach Józefa Cholewki, który tę potrąconą młodą kobietę brutalnie na tym samym przejściu dla pieszych rozjechał, na dodatek samochodem JRG OSP w Choczni, z którego – jak czyni to od kilkudziesięciu lat – korzystał wyłącznie dla własnej prywaty, nie dopełniając obowiązku zgłoszenia wyjazdu samochodu z Choczni dyżurnemu PSP w Wadowicach!

Z tej odpowiedzialności karnej, jednoznacznie określonej przez ustawę, zwalnia radnego Cholewkę – tak jak wcześniej burmistrza Filipiakową – tylko „adwokat” w prokuratorskiej todze – Jerzy Utrata!
W Wadowicach zabawnie tytułowany… prokuratorem rejonowym!

A to tylko polityczny łobuz, przykładający swoje prokuratorskie łapy do ochrony sprawców licznych przestępstw, popełnianych już jawnie zarówno na szkodę Gminy Wadowice, jej mieszkańców, jak i na szkodę osób prywatnych.

Tylko, że Jarosław Gowin, zamiast zajmować się sprawiedliwością, za co bierze swoje ministerialne wynagrodzenie z naszych podatków, zajmuje się sprawami Kościoła i… in vitro! W wadowickiej bibliotece, zamiast zwrócić uwagę na sygnalizowane mu prze mieszkańców nieprawidłowości, opowiada duperele, nijak nie mające się do rzeczywistości…
Więc niech poprosi premiera Tuska, aby powołał go na stanowisko Ministra Zdrowia i Prymasa, bo na tego od sprawiedliwości to się nadaje jak… wół do karety!

Jestem jednak przekonany, że i tu, w Wadowicach dojdzie wreszcie do jakiejś tragedii?
To znowu będą wszyscy, z Tuskiem na czele
 – jak w sprawie Andrzeja Ż., który podpalił się pod Tuskową kancelarią – bąki puszczać…
O zmianie systemu i rozpoczęciu kontroli…
Kontroli, której wyniki znowu ukryje się przed społeczeństwem!


A aktor Daniel Olbrychski „płacze”, że wyborcom coraz bliżej do PiS
 i nazywa ten społeczny trend bolszewią…

Niestety, do Platformy Obywatelskiej, której widoczną, w czystym wydaniu mafijną reprezentację mamy w Wadowicach, z każdym dniem będzie polskiemu społeczeństwu coraz dalej… dalej… i jeszcze… dalej!

Na pewno dalej niż do PiSowskiej bolszewii!
Bo Platforma w swoim „adwokatowaniu” lokalnym bandziorom przez pseudo-prokuratorów, kolesiostwie, nepotyzmie, niszczeniu zabytków i okradaniu polskich podatników, okazuje się być rzeczywistą a nie wyimaginowana… bolszewią z czasów okrutnego stalinizmu!

I wtedy, kiedy nadejdzie ta w pojęciu Olbrychskiego bolszewia PiSowska, może coś się zmieni, a przede wszystkim może nareszcie sprawcy przestępstw trafią tam, gdzie ich miejsce!
Razem z dzisiejszymi swoimi „adwokatami”!Dlatego już na koniec z pytaniem…
Do „adwokata” Utraty!

 Po co w ogóle wadowicka „adwokatura” przysyła mi takie pisma? – jak obok!
Może od razu poniżej zawiadomienia o wszczęciu śledztwa, podajcie uzgodnioną z lokalnymi mafiozami decyzję o jego umorzeniu?
Będzie nie tylko taniej, bowiem wówczas tylko jedna przesyłka, ale i z pożytkiem dla polskich lasów, niszczonych na „utracone adwokackie” decyzje, z góry skazane na „zagładę”!

A na koniec mam jeszcze tylko trzy wnioski:
– o przysłanie mi przez Jerzego Utratę, zabawnie zwanego jeszcze przez niektórych prokuratorem, kopii tego zawiadomienia o przestępstwie, którym wnosiłem o ściganie Radnych Rady Miejskiej w Wadowicach, w prawie przekroczenia przez nich uprawnień przy podjęciu uchwały zezwalającej Filipiakowej na zakup nieruchomości w Kleczy!
– o podanie podstawy prawnej, która mówi, że to co zrobił radny Cholewka z młodą kobietą na przejściu dla pieszych, nie jest przestępstwem!
– o podanie podstawy prawnej, która jednoznacznie uznaje, że wykorzystywanie – od co najmniej 1993 roku – przez radnego Cholewkę, samochodów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Choczni do celów wyłącznie prywatnych, to też nie przestępstwo!

UZASADNIENIE:
Żeby „… w śpitolach nie godali”!

***

Bo albo do jasnej cholery ten Utrata, to prokurator, albo tylko zwykła, sprzedajna lokalnej mafii polityczna… łajza?

….

P.S. Materiał przesłany nie tylko do „adwokata” Utraty (z uwagi na złożone jego treścią wnioski)
Również do instytucji polskich oraz unijnych, a także redakcji mediów ogólnopolskich i organizacji społecznych, według odrębnego rozdzielnika. Niestety, tym razem tylko do mojej wiadomości.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT