Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Kropidło 2 » Polska… katolicka?
Polska… katolicka? piątek, 3 kwiecień 2015, godz. 13:16

00000000000000000000-Promujemy tolereancjęW regularnych dzisiejszych wejściach prawie wszystkie stacje telewizyjne pokazują kalwaryjskie tłumy wiernych. Wielu z uczestników „misterium” chętnie wypowiada się też na temat swojej „głębokiej” wiary oraz intencji, które nimi kierowały, aby „… tu dzisiaj być”.
Z kolei w dniu wczorajszym odwiedził nasze miasto kandydat „prawa” i „sprawiedliwości” do urzędu prezydenta RP – Duda, natchniony do podjęcia tak medialnego kroku 10. rocznicą śmierci Wojtyły. Na dodatek czynił to w towarzystwie osoby, której zawdzięczamy upadek przemysłowo-ekonomiczny gminy, a w konsekwencji bezrobocie, bezdomność i ubóstwo mieszkańców.
Ale to nie mojemu wizerunkowi tylko kandydata dodaje „prestiżu”!

Tylko, że to zaledwie dwa z bardzo licznych, tzw. „wypadki” okazjonalne…

Ale są też te codzienne „katolicyzmy”, w których emanacja jakże „głęboką” wiarą nakazuje hierarchom Kościoła katolickiego i klerowi okradanie wiernych z ich „wdowiego” grosza, a z kolei tym „wiernym”… bieganie od świątyni do świątyni i najlepiej, aby inni te ich „chrześcijańskie” kroki widzieli!
Bo w domowym zaciszu, w życiu rodzinnym, czy w miejscu publicznym raczej mają problem z dorównaniem do tej swojej, tylko teatralno-kabaretowej, żeby nie powiedzieć – groteskowej wierności… Często jakże dalekiej już choćby tylko od samego Dekalogu!

Wszak trudno zaprzeczyć, że np. na pewnym spotkaniu z Antonim Macierewiczem również byli członkowie i zwolennicy tegoż samego „prawa” i tej samej „sprawiedliwości, do tego nawet nie wątpię, że głęboko „wierzący” w Chrystusa, jego mękę i jego krzyż, za które – co widać i słychać na filmie poniżej – pewnie gotowi nawet życie oddać?
Jednak raczej nie swoje?
Ale na pewno kogoś, kto nie tylko ma nieco inne od nich zdanie, ale jeszcze ma czelność, aby je w ich obecności wyrazić!

Cóż, w zestawieniu tylko tych faktów, wszystkie te obrazy dają nam odpowiedź na pytanie – jaka jest ta katolicka Polska?!
Jaka?
Zakłamana, pazerna, ziejąca jadem nienawiści, a przede wszystkim jakże daleka od Dekalogu i nauk Chrystusa, na które to wściekłe towarzystwo z taką pompą się powołuje!

Alleluja…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT