Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Tu i tam... » Posłanka Anna Grodzka i poseł Łukasz Gibała w Wadowicach…
Posłanka Anna Grodzka i poseł Łukasz Gibała w Wadowicach… poniedziałek, 26 Marzec 2012, godz. 00:29

O tej porze można już powiedzieć, że wczoraj Wadowice wizytowali przedstawiciele Ruchu Palikota: posłanka Anna Grodzka i poseł Łukasz Gibała. Z mieszkańcami spotkali się w „Barze u Bogdana” przy ul. Cichej.
Szczególne zainteresowanie budzili u przedstawicieli mediów finansowanych z gminnego budżetu. Tak więc dokumentacja fotograficzno-multimedialna trafi pewnie na biurka płatników z pierwszym poniedziałkowym pianiem koguta… Pomimo oczekiwań organizatorów, na ul. Cichą nie dotarły anonimowe, portalowe „pieski”, tak przed spotkaniem obszczekujące wizytę!
Prawie dwugodzinne spotkanie przebiegło w sympatycznej atmosferze. Zebranych przywitał pan Wiesław Piątkowski, koordynator Ruchu Palikota w naszym okręgu wyborczym, po czym oddał głos Gościom. Posłanka Anna Grodzka krótko przedstawiła program Partii oraz cele Klubu Parlamentarnego na najbliższy okres. Zwróciła też uwagę zebranych na łamanie przez rządzących praw i wolności obywatelskich w Polsce.
Poseł Łukasz Gibała poinformował zebranych o przyczynach opuszczenia trzy tygodnie wcześniej Platformy Obywatelskiej, którą zwłaszcza w Krakowie – co ujawnił w późniejszej dyskusji – zdominowały środowiska wręcz ultraprawicowe, mocno „przykapciowe”…
Bo tych krótkich wstępach posłowie oddali głos mieszkańcom…
Padło wiele pytań i uwag, zarówno dotyczących spraw ogólnokrajowych jak i naszych lokalnych… W tym i te, dotyczące zamiany gminy w prywatny folwark ratuszowej sity oraz akceptowania przez organy ścigania licznych pozaprawnych działań lokalnej władzy, włącznie z w pełni udokumentowanym złodziejstwem na gminnym budżecie…
I padły również szczere, bardzo rzeczowe odpowiedzi…
Ale heros propagandy podwórkowej chyba pomylił spotkania?
Najpierw przyjął wobec posłanki pozycję „konfesjonałową”…
Jednak z później zadanego pytania, skierowanego do posłanki Anny Grodzkiej: kiedy Ruch Palikota przejmie władzę? – można było wnioskować, że wyszedł z redakcji z zamiarem udania się do… wróżki!
Niestety, pani Anna Grodzka okazała się być tylko posłanką, więc ani nie udzieliła herosowi rozgrzeszenia, ani… z fusów mu nie wróżyła!
Dlatego, w oczekiwaniu na kolejne, zapowiedziane już spotkanie, na koniec pozostaje mi tylko przekazać Państwu życzenia Posłanki dla Czytelników bloga wadowita24.pl.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT