Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Z kart historii » Powróćmy jak za dawnych lat, w zaczarowany miasta świat…
Powróćmy jak za dawnych lat, w zaczarowany miasta świat… piątek, 12 lipiec 2013, godz. 12:37

Starych fotografii czar…
Dzisiaj wadowiczanie oraz Wadowice i okolice na starych fotografiach, m.in. ze zbiorów pana Zygmunta Krausa, Edwarda Tomczyka oraz tych będących w moich prywatnych zasobach.
I publikuje je tu dlatego, że są te fotografie, jak każde inne z minionych lat, źródłem wiedzy o ludziach i naszej wspólnej historii (oczywiście nie tej historii np. przybłędów z Mogiły czy Zatora), od kilkunastu lat brutalnie deptanej przez ludzi za kulturę i historię w tym mieście odpowiedzialnych!
Ale jednak pielęgnowanej dla przyszłych pokoleń przez jednostki, do których obok przywołanego tu już pana Zygmunta Krausa czy pana Edwarda Tomczyka, zaliczymy też wielu innych, zachowujących w swoich zbiorach istotę pamięci o ludziach i regionie!
W Wadowicach, pomimo licznych przeciwności, jest jeszcze wielu, którzy zachowują w swoich zbiorach nawet te drobne dowody naszej wspólnej przeszłości, ot, m.in. Zdzisław Kłobuch, Agnieszka Lewandowska, Stanisław Kulig, Jan Rauch, Zbyszek Jurczak, Janusza Sobala, czy Marcin Guzik…

I chwała im wszystkim za to, że robią to z woli własnego serca, bez milionowych dotacji, które samorząd z naszych podatków topi w fikcyjnej kulturze, ale z satysfakcją!

Dlatego im wszystkim ten skromny wycinek naszej wspólnej historii tu dedykuję…

 

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT