Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Tu i tam... » Poznajmy – na razie – chociaż pytania…
Poznajmy – na razie – chociaż pytania… wtorek, 6 marzec 2012, godz. 15:50

Najpierw było głośno, że po bardzo „trudnych” pytaniach zadanych przez IWW wadowickiemu Staroście, będzie – z inicjatywy Starosty – spotkanie…
W sobotę, 03 marca zrobiło się jeszcze głośniej, bo było już… po spotkaniu!
Które odbyło się w piątek, 02 marca…
Co prawda Starosta Jacek Jonczyk, zapraszał na spotkanie na wtorek, prawie półtora tygodnia wcześniej, ale przedstawiciele IWW prosili o zmianę terminu w związku z obowiązkami…
Wróćmy jednak do soboty, 03 marca, kiedy materiałem „Obywatele u starosty” poinformowano, że:
– przedstawiciele Inicjatywy Wolne Wadowice spotkali się w piątek (2.03) ze starostą Jackiem Jończykiem i jego zastępcą Martą Królik.
– przez kilka godzin starosta i wicestarosta znajdowali się w ogniu krytyki.
– wyrazy uznania należą się Jackowi Jończykowi i jego zastępcy Marcie Królik, którzy odważyli się zmierzyć z opiniami obywateli powiatu.
– pytano tylko o sprawy niewygodne i trudne.
– spotkanie ze starostą i wicestarostą trwało prawie 4 godziny.
I… żadnych konkretów! Pomimo, że strona przeciwna zastrzegła sobie prawo do autoryzacji tekstu tylko wówczas, kiedy będą… cytowane jej wypowiedzi!
No i…
Zwłaszcza w komentarzach pod materiałem, zaczęło rodzić się jeszcze więcej pytań!
Szczególnie, że zapowiedziano, iż „… efektem będzie tekst dotyczący działań starostwa w szpitalu”, który do dnia dzisiejszego jednak się nie ukazał.
Dlaczego?
Kiedy Gospodarz spotkania przekazał zaproszonym na rozmowę nawet… pisemną odpowiedź!
Postanowiłem więc sięgnąć do źródła…
Wystąpiłem do Starosty Powiatu Wadowickiego z wnioskiem…
No i już następnego dnia otrzymałem odpowiedź, a wraz z nią te „niewygodne” oraz „trudne” pytania, przesłane przez IWW do Starosty…
Po lekturze nie ukrywam, że jestem… zniesmaczony.
Bo nie twierdzę, że pytania to nie ważne, bądź mało znaczące w bardzo ogólnej dyskusji o kondycji wadowickiej służby zdrowia, ale dla mnie, jako przeciętnego mieszkańca Powiatu Wadowickiego, co raz częściej odwiedzającego wadowicką „lecznicę”, w tym „menu” winny znaleźć się… bardziej istotne!
Może też bardziej niewygodne i trudne?
W tym te, dotyczące niszczenia – dzisiaj już wiemy, że prawidłowych – decyzji poprzedniego Starosty, które były kluczowymi dla dobra szpitala i mieszkańców?
Wpływu m.in. byłej dyrektor ZZOZ – Krystyny Grzesiek, radnego – Stanisława Kotarby, czy ordynatora jednego z oddziałów wewnętrznych – Bogdana Krupnika, na obecny stan wadowickiego szpitala oraz jego godną pożałowania kondycję?
Stanu wadowickiego lecznictwa zamkniętego, jakże odbiegającego od standardów obowiązujących już dawno w jakże bliskich nam szpitalach; suskim, oświęcimskim, że o bielskich i krakowskich nie wspomnę…
Ale ceńcie Państwo sami…

Szanowny Panie Starosto.
Inicjatywa Wolne Wadowice zamierza niebawem opublikować ważny dla lokalnej społeczności tekst poświęcony działaniom obecnego Zarządu Starostwa wokół ZZOZ Wadowice. W związku z tym prosimy o odpowiedź na poniższe pytania, dotyczące opisywanych w tekście spraw.
1. Miał Pan realną szansę na fotel burmistrza Wadowic. Zdecydował się Pan jednak objąć stanowisko Starosty, zależne od politycznego układu sił w Radzie Powiatu, którym zdaje się kierować Stanisław Kotarba. Czy mógłby Pan przybliżyć nam motywy tej decyzji?
2. W końcówce poprzedniej kadencji Zarząd Powiatu przygotował projekt niewielkiego pawilonu szpitalnego, który wg. przeprowadzonego wówczas audytu miał być wystarczającym zabezpieczeniem dla rozwoju lecznicy. Dlaczego zdecydował się Pan na kolejny projekt? Dlaczego powrócił Pan do koncepcji 5-kondygnacji skoro wykorzystane będą 3?
3. Czym podyktowane było ponowne przeprowadzenie audytu w szpitalu? Jaki jest plan naprawczy? Czy dokument ten, będący zwykle częścią, audytu w ogóle powstał?
4. Czy wie Pan, że jeden z audytorów został zatrudniony w szpitalu? Jak Pan ocenia to postępowanie dyrekcji, skoro zgodnie z procedurami ISO niedopuszczalne jest zlecanie audytu zewnętrznego osobom w jakikolwiek sposób powiązanymi z jednostką audytowaną?
5. Co było motywem unieważnienia konkursu na dyrektora szpitala przez Zarząd Powiatu?
6. Dlaczego na stanowisko dyrektora powołano p. U. Lasę, skoro komisja konkursowa uznała, że nie posiada ona odpowiednich kwalifikacji?
7. Czy p. Lasa była znajomą Pana bądź kogokolwiek z członków Zarządu?
8. Czy wie Pan o tym, że p. Lasa jest koleżanką p. (…), który specjalizuje się w prywatyzacjach szpitali i podobno nieformalnie doradza nowej dyrektor w zarządzaniu szpitalem?
9. Czy jest Pana celem przekształcenie szpitala i zmianę jego publicznego charakteru? Jak zamierza Pan temu zapobiec w świetle przepisów nakazujących pokrycie zadłużenia szpitala przez starostwo?
10. Czy wie Pan, że pani Żaneta (…) jest członkiem rodziny p. Lasy? Jak wyjaśni Pan fakt zatrudnienia p. (…) oraz członka Pańskiej rodziny – p. Eweliny (…) na stanowiskach kierowniczych? Osoby te wydają się nie posiadać wykształcenia ani doświadczenia uzasadniającego takie zatrudnienie.
Tekst chcemy opublikować pod koniec tygodnia, więc będziemy zobowiązani za w miarę szybkie ustosunkowanie się do poruszonych kwestii. Zdajemy sobie sprawę z dyskomfortu związanego z odpowiadaniem na email ukrywających się za nazwą stowarzyszenia osób, ale jest to podyktowane względami naszego bezpieczeństwa i standardem demokracji funkcjonującej w Powiecie i Gminie, także pod Pańskimi rządami („Wszystkich Was znamy… Policja będzie Was tropić… „).
Liczymy na Pańską odpowiedź

Czy nie uważacie Państwo, że należało zaraz po spotkaniu opublikować zarówno te pytania jak i przekazane przez Starostę odpowiedzi?
Bez dodatkowego komenatrza…
Pozostawiając każdemu prawo do swobodnej oceny obydwu treści…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT