Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Prokuratorowi i Staroście… wnoszę!
Prokuratorowi i Staroście… wnoszę! piątek, 6 listopad 2015, godz. 22:08

e-mail - Koszalin„Jak was widzą tak was piszą!”.
„Bo nikt nie jest wstanie ośmieszyć nas tak, jak my sami.”.

To tylko dwa cytaty z licznej korespondencji, jaka przychodzi na maila mojego bloga od godzin nocnych i nadal…
Dwa najbardziej trafne w ocenie, a zarazem oszczędne w słowache-mail - Szymon niezbyt przyjaznych naszej lokalnej władzy i prokuratorowi Utracie postanowiłem opublikować, bo to naprawdę pouczająca lektura.
Dla wyborców gminnego oszusta i naciągacza na straty nie tylko dla gminnego budżetu – również!

Zresztą, czy jedynie te działania Klinowskiego na forum połączonych Komisji Rady Miejskiej w Wadowicach dają Prokuraturze podstawę do ścigania gminnego oszusta z powodu kłamstw opartych o świadomie przygotowany fałszywy dokument, strat jakie Klinowski generuje na szkodę gminy i podmiotów gospodarczych oraz wymuszenia na radnych oszustwem, aby podjęli decyzję /uchwałę/ nie dopuszczoną przez ustawę?

20151106-_DSC3474aDzisiejsza akcja na parkingu przy ul. Wojtyłów pozwala na domniemanie, że… również.
Bo i ona nie tylko generuje kolejne straty dla gminnego budżetu.
Ale te straty, to wręcz tzw.. „małe piwo” przy tym, co Klinowski zrobił jeszcze dzisiaj i co opisują lokalne portale!
Dodajmy, obnoszący się tytułem doktora nauk prawnych… oszust!

Opisując dzisiejszy „najazd” Klinowskiego /widać zdolnego ucznia szefa swojej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej/, na parking przy restauracji Ogrodowa, pani Anna Frączek powiedziała: „… Płot ustawiono na naszym gruncie i przesunięto granicę o kilka metrów”.

Jeżeli to fakt nie podlegający obaleniu, to może oznaczać, że do strat finansowych w budżecie Gminy Wadowice, dochodzi przestępcze zagarnięcie cudzego mienia, a mówiąc językiem knajackim komentatorów Klinowskiego na lokalnych portalach – pospolite złodziejstwo!

Bo tak, to może sobie baran rasy merynos… postawić ogrodzenie na swoim pastwisku!

20151106-_DSC3449aBurmistrz, a zarazem rzekomo „ucony” prawnik, powinien wiedzieć, że albo stawia się płot w granicy /a nawet nieco od niej odstępując na swój teren/ i na podstawie stosownego zgłoszenia do stosownego urzędu, uzupełnionego mapką i opisem zaplanowanych działań, albo – jeżeli nie wie się, gdzie ta granica – dokonuje się geodezyjnego podziału gruntu!

I na pewno nie na podstawie map z „geoportalu”, na których pokazano podział geodezyjny poglądowo
/o czym zresztą autorzy portalu wyraźnie informują/, bo czasem i kilka metrów te z „geoportalu” odbiegają od rzeczywistych granic…

Ale skąd „ucony dochtór iluzji prawnych” może wiedzieć, że tak jak zrobił to na prywatnym gruncie, to może on sobie dzielić ratuszowy gabinet, jeżeli uzna, że Całusowa „juz mu zbzydła, abo cuć od niej nie tak, jak se Klinoski zycy”!
Dziwi Was ten język?
No cóż, on tylko oddaje tę satyrę, w którą ów „dochtór” zamienił obowiązujące prawo oraz opisany w ustawie… samorząd!

Dlatego też, jeżeli – jak powiedziała pani Anna Frączek – był to w wykonaniu Klinowskiego jedynie „… pokaz siły urzędu. Niepotrzebny, dezorganizujący pracę parkingu, komplikujący ruch samochodów, szkodzący restauracji i innym sąsiednim firmom oraz instytucjom starostwa”, to korzystając z konstytucyjnych praw podatnika i obywatela… żądam od Prokuratora Rejonowego w Wadowicach oraz od Starosty Powiatu Wadowickiego, w trybie natychmiastowym reakcji opartej o obowiązujące prawo, celem wyjaśnienia wszystkich wątpliwości w tej sprawie na drodze prawnej!

Reakcji w odpowiedzi na podejrzenie o działania pozaprawne, polegające na zagarnięciu cudzej własności przy wykorzystaniu zajmowanego stanowiska i pełnionej funkcji dla osiągnięcia tego kryminogennego celu!

Nadto równie natychmiastowej i zdeterminowanej reakcji obydwu tych organów żądam na zabronione przez prawo i tu już potwierdzone utrudnianie prowadzenia działalności gospodarczej oraz samorządowej, utrudnianie mieszkańcom dostępu do ochrony zdrowia, no i oczywiście po raz kolejny narażenie budżetu Gminy Wadowice na straty finansowe znacznej wartości.

Wszak nigdy nie byłem drobiazgowy i nie interesuje mnie, kto komu wypowiedział umowę.
Natomiast interesuje mnie podstawa prawna, która pozwalała Klinowskiemu ot tak, bo się mu coś z zawiści i z zemsty w główce pomieszało, żądać od dzierżawcy 10, – złotych za metr kwadratowy parkingu?
Bo jutro może się okazać, że jego nie interesują np. umowy mieszkańców, ze spółkami z udziałem UM i Klinowskiemu się zamarzy aby zażądać od mieszkańców po 50,- złotych za metr sześcienny wody i ze 200,- złotych za metr sześcienny odprowadzanych ścieków?

Więc trzeba powiedzieć – dosyć!
Wszak Gmina Wadowice, to nie folwark Klinowskiego, tylko w jednej części majątek prywatny, a w drugiej nasz wspólny!
Klinowski ma tu najmniej do gadania!
Ba, może sobie tylko palcem w „dochtorskim” nosku pogrzebać!

On ma z woli wyborców wykonywać obowiązki pracownika samorządowego w sposób określony przez prawo i na pewno nie godzący w interes mieszkańców, przedsiębiorców i gminy oraz w dobre imię tychże mieszkańców a także kompromitowanej przez burmistrza w całej Polsce tej gminy!

Albo z mocy prawa ma odpowiadać przed organami ścigania oraz wymiarem sprawiedliwości za czyny karalne, których jak na razie – dzięki „hojności” prokuratora Utraty – dopuszcza się bezkarnie, śmiejąc się jednocześnie tym organom ścigania i wyborcom w twarz!

Czy więc nie uważacie panowie Utrata i Kaliński, że nadeszła pora aby z tym pospolitym łajdactwem Klinowskiego skończyć?
I to natychmiast?

Chociaż tak naprawdę nie interesuje mnie Wasza odpowiedź na zadane tu pytanie…
Interesuje mnie tylko natychmiastowa reakcja Was obydwu, oparta wyłącznie o zapisy ustaw obowiązujących w Waszej pracy i w służbie samorządowej Klinowskiego, która w trybie pilnym ma wyjaśnić wszystkie prawne wątpliwości tego dzisiejszego wyczynu Klinowskiego!

Bo ja po prostu, kiedy nie będzie z Waszej strony tej natychmiastowej reakcji na tę już wręcz „sekcję zwłok” wykonaną przez Klinowskiego na organizmie Gminy Wadowice i jej przedsiębiorcach oraz z Waszej strony odpowiedzi, o to samo zapytam ale już nie Was, a tych, którzy w sposób wręcz perfekcyjny ustalą powody ewentualnej Waszej bezczynności w odpowiedzi na te – nie bójmy się tego słowa /chociaż będzie bardzo delikatnie/pospolite łajdactwa Klinowskiego!

Uzasadniał szerzej nie będę, odsyłając Panów do źródła /o TUTAJ/, z którego sam korzystałem!

Prokurator i StarostaJednocześnie wnoszę o poinformowanie mnie też w trybie bardzo pilnym o ustaleniach obydwu Panów oraz o podjętych krokach prawnych, zarówno w trybie należnym zawiadamiającemu o podejrzeniu popełnienia kolejnego przestępstwa jak i w trybie prawa do informacji publicznej…

Edward Wyroba

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT