Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Za "miedzą" » Prokuratorze… Jerzy Utrato!
Prokuratorze… Jerzy Utrato! wtorek, 21 luty 2012, godz. 05:00

Ja do Pana z… listem otwartym!
A żeby bardziej ściśle, z żądaniem wszczęcia śledztwa i zakończenia go aktem oskarżenia, w sprawie… fikcyjnego konkursu w Kalwarii Zebrzydowskiej! Bo kiedy w niedzielę, 12 lutego br., pisałem, że „Syn radnej Tokarskiej potwierdza informacje z magistratu”, na myśl mi nie przeszło, że Artur Tokarski ujawnia prawdę o fikcyjnym konkursie burmistrza Zbigniewa Stradomskiego na stanowisko dyrektora kalwaryjskiego ośrodka zdrowia!
Co prawda, informacja Artura Tokarskiego, chociaż bardzo jednoznaczna i wskazująca zwycięzcę, a nawet sprawcę, rodziła we mnie mieszane uczucia oraz daleko idące podejrzenia, ale nie przypuszczałem, że facet stojący pod zarzutami grupy referendalnej, które rzekomo uznał za godzące w jego dobra osobiste i zaskarżył w sądzie, posunie się do przestępstwa, o którym wiedzę dzieci kalwaryjskich radnych powzięły na co najmniej kilka dni przed otwarciem kopert z ofertami konkursowymi…
Ale okazuje się, że nie tylko wiedza syna radnej Tokarskiej była już w dniu 12 lutego br. pełna, ale też, że burmistrz Zbigniew Stradomski czuł się bezkarny w swoich pozaprawnych poczynaniach…
Poinformowany przez mieszkańców Kalwarii Zebrzydowskiej, że na stronie ich Urzędu Miejskiego ukazał się protokół, który potwierdza wszystko, co wcześniej napisałem, najpierw zaniemówiłem, a potem… zajrzałem!
I owszem…
Jest!
Z 16 lutego 2012 roku!
I jak zgrabnie rozegrany…
Bo został im tylko… jeden kandydat!
Ale dlaczego akurat ten, o którym syn radnej Tokarskiej wiedział już 12 lutego, że będzie wybrany przez burmistrza Zbigniewa Stradomskiego?
Bo drugi… zrezygnował!
Tylko, że zrezygnował dopiero 14 lutego br., a więc już po informacji Artura Tokarskiego, że i tak jest bez żadnych szans w tym fikcyjnym konkursie, którego wynik znany był sitwie kalwaryjskiego burmistrza na długo przed terminem otwarcia ofert!
Nie rodzi moich wątpliwości, że wspólnie i w porozumieniu przy realizacji tego czynu zabronionego przez prawo i karalnego działali zarówno burmistrz Zbigniew Stradomski, członkowie Komisji, która miała być… konkursową oraz kandydatka, której dyrektorskie stanowisko poza konkursem zapewnił Zbigniew Stradomski.

W tym miejscu pragnę zwrócić uwagę pana Prokuratora, na mataczący w sprawie materiał na portalu wadowice24.pl: „Chce znów kierować ZOZ-em”, podpisany inicjałami (mp), wskazującymi na redaktora naczelnego tego portalu, finansowanego z budżetu Kalwarii Zebrzydowskiej przez burmistrza Zbigniewa Stradomskiego. A to pozwala na domniemanie, że ze środków budżetowych wszystkich podatników Gminy Kalwaria, burmistrz Zbigniew Stradomski, celowo opłaca mataczenie onego herosa propagandy podwórkowej w sprawach, które mogą stanowić przedmiot postępowania karnego.

Dlatego wnoszę o ściganie z urzędu wszystkich sprawców opisanych wyżej przestępstw!

Ponieważ z wcześniejszych Pańskich decyzji w sprawach w pełni udokumentowanych przestępstw popełnionych przez ludzi z kręgów lokalnej władzy mam prawo podejrzewać, że albo Pański Kodeks karny różni się i to znacznie od tego z 1997 roku, który jest też w moim posiadaniu, albo po prostu ktoś ów kodeks Panu ukradł proszę, aby o podstawy ścigania tych czynów oraz obowiązujące prawo zapytał Pan Prokuratora Rejonowego w Lubartowie, który właśnie prowadzi śledztwo w sprawie równie… fikcyjnego konkursu!

Co prawda zdaję sobie sprawę, że jako stały bohater moich rozważań, jest Pan częstym gościem tego bloga, jednak dla pewności, że zawiadomienie to do Pana dotarło, link do tego materiału przesyłam na adres poczty e-mail: pr.wadowice <pr.wadowice@krakow.po.gov.pl>.
Nadto, link do tego zawiadomienia przesyłam również do wiadomości Prokuratora Krajowego, na adres e-mail: pk.skargi <pk.skargi@ms.gov.pl>.

Edward Wyroba

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT