Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Historia czynu niepodległościowego » Przygotowania do… 70. rocznicy.
Przygotowania do… 70. rocznicy. wtorek, 12 Listopad 2013, godz. 10:45

Właśnie teraz na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie (10:45) rozpoczynają się uroczystości upamiętniające załogi dwóch amerykańskich samolotów, zestrzelonych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.

W uroczystości biorą udział przedstawiciele dyplomacji USA w Polsce, członkowie Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP w Krakowie, w tym obok władz Stowarzyszenia – z ppłk rezerwy, pilotem Benedyktem Siemaszko na czele, m.in. pułkownik rezerwy, pilot Ludwik Krempa, właściciel Prywatnego Muzeum Przyjaźni Polsko-Amerykańskiej „Hell’s Angel” – Zygmunt Kraus oraz właściciel wadowickiej „Galerii u Brodacza” – Edward Wyroba.
Przez kol. Sławomira Mastka oraz Stanisława Błąkałę reprezentowane są też władze Małopolskiej Rady Wojewódzkiej RACJA PL.

Uroczystość będzie miała też swój wadowicki wątek…
Kol. Zygmunt Kraus złoży na ręce amerykańskich władz konsularnych w Polsce zaproszenia na obchody 70. Rocznicy Udziału Lotników Amerykańskich w Walkach o Wolna Polskę, załączając do tychże przesłane na tę okoliczność zaproszenie wystosowane do Prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki – Barack’a Obamy.

Dodam, że aby nie doszło do do żadnej manipulacji ze strony wadowickich władz samorządowych, zaproszenie do Prezydenta USA zostało wysłane z… Austrii.

Tu z przykrością muszę poinformować, że zapraszający amerykańskiego Prezydenta – do przyjazdu do naszego kraju w przyszłym roku – prezydent RP Bronisław Komorowski, całkowicie pominął tę tak ważną w historii stosunków polsko-amerykańskich rocznicę.

Szczegóły z aktualnie trwających w Krakowie uroczystości wkrótce…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT