Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Po wołkowicku » Radni! Przestańcie już kompromitować… Wadowice!
Radni! Przestańcie już kompromitować… Wadowice! środa, 2 listopad 2016, godz. 14:07

bdi-wariant-iii-300-dpiFakt, że zaskarżenie przez doktora iluzji prawnych decyzji środowiskowej przygotowanej dla zaprojektowanego wariantu Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, ma po raz kolejny na celu nie tylko wydłużenie w czasie nieuniknionej już realizacji tej inwestycji, ale przede wszystkim jest działaniem na szkodę mieszkańców wszystkich gmin, które w 2008 roku przystąpiły do porozumienia o realizowaniu tej inwestycji, wskazując zarazem przebieg drogi po terenach swoich gmin.
Przypomnę – co już napisałem – że zarówno do dnia dzisiejszego obowiązuje porozumienie z 2008 roku, jak i wskazany tydzień po podpisaniu tego porozumienia przebieg BDI w sposób zbieżny z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Nadto, po zmianach we władzach Wadowickiej Izby Gospodarczej na takie, które już nie wspierają, jak te poprzednie, destrukcyjnych działań doktora iluzji prawnych /realizowanych z premedytacją na szkodę gminy oraz jej mieszkańców i tylko po to, aby przypodobać się sponsorom wyborczym/, te nowe władze WIG dostrzegły zarówno tamte nadal obowiązujące zobowiązania oraz wskazania przebiegu inwestycji, jak też problemy komunikacyjne, które nie tylko na terenie naszej gminy może rozwiązać Beskidzka Droga Integracyjna.
. . .
stanowisko-wig
…………………………………………………………………………………

I chwała za to Wadowickiej Izbie Gospodarczej, że poprzez pryzmat problemów lokalnych przedsiębiorców dostrzega również problemy całej społeczności regionu Podbeskidzia!

Dziwi tylko postawa Radnych Gminy Wadowice…
Którzy jedynie apelują, nic tak naprawdę nie wnosząc do sprawy…
A zarazem postawa, która obnaża niewiedzę Radnych, zwłaszcza w kwestii prawa, które tymże Radnym przysługuje!
. . .
pismo-radnych
…………………………………………………………………………………

Bo z tego apelu można jedynie wywnioskować, iż radni Gminy Wadowice nie są w ogóle świadomi zarówno przysługujących Im praw w kwestii inicjatywy uchwałodawczej, jak również swojej siły, jaką ta inicjatywa za sobą niesie.
Więc może dotrze do Was panie i panowie Radni, że to Wy, jako organ uchwałodawczy gminy, macie nie tylko prawo do opracowania i zgłaszania uchwał, ale też prawo do ich przegłosowania.
A do prawnych obowiązków organu wykonawczego, tu: doktora iluzji prawnych – należy obowiązek wykonania każdej uchwały, która uzyska większość głosów, czym zyskuje status miejscowego prawa obowiązującego.
I tu też przede wszystkim do Was należy kontrola wykonania tych uchwał przez organ wykonawczy gminy.
A jak Wy tą kontrolę sprawujecie?

Chyba najlepiej świadczy fakt uchylenia przez Was na niczym nieuprawniony wniosek iluzjonisty prawnego, jednej uchwały z 2014 roku i do dnia dzisiejszego nie wykonanie przez organ wykonawczy gminy drugiej…
I wszystko pod potrzeby sponsorów kampanii wyborczej KW WW, czyli komitetu, który kandydaturę oszusta wystawił do wyborów na fotel gospodarza gminy.
Niestety, Wy też swoich prawnych obowiązków nie realizujecie! – przez dwa lata nie reagując na te pozaprawne działania, które po części miały również rozwiązać problemy komunikacyjne Wadowic.

Ale za to w ostatnich dniach października br., piszecie w zasadzie nic nie znaczące stanowisko /vide: powyżej/, zamiast skorzystać z przysługującego Wam prawa i przygotować uchwałę, którą powinniście zobowiązać doktora iluzji prawnych nie tylko do wycofania tak naprawdę niczym nieuzasadnionego sprzeciwu do decyzji środowiskowej, ale przede wszystkim zobowiązać tego nieustającego w swoich poczynaniach kłamczucha, oszusta, do natychmiastowego podjęcia działań zmierzających do jak najszybszego realizowania tej inwestycji, potrzebnej wadowickiej gminie i gminom ościennym do przeżycia tak samo, jak każdemu z nas potrzebne jest do przeżycia… powietrze.

Cokolwiek innego jeszcze zrobicie, tylko samych siebie… ośmieszycie!
Bo kiedy przeanalizuje się historię naszego lokalnego samorządu, to trudno nie oprzeć się wrażeniu, iż nigdy wcześniej, nawet za czasów słusznie minionych, Gmina Wadowice nie miała tak nieudolnych, nic niewiedzących i nieznających swoich praw rajców!

No chyba, że ten łańcuch jest… tytanowy?
Wtedy rozumiem, że macie problemy, aby… go zerwać.

Nie zapomnijcie tylko, że to Wy macie wszystkie mechanizmy i prawa w swoich rękach.

Co prawda ma je jeszcze Policja i Prokuratura, ale te organy w sposób szczególny nie są zainteresowane podjęciem jakichkolwiek kroków zmierzających do ukrócenia bezprawia w gminie…
Nie mają nawet na to czasu!
Bo cały zabiera im troska o „owocną” współpracę oraz… uciszenie oceny i krytyki społecznej!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT