Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Skutki rozumowania wiarą…
Skutki rozumowania wiarą… wtorek, 28 maj 2013, godz. 11:10

W Stryszowie – o Konfederatach Barskich…
W Zatorze – o karpiu…
A w Wadowicach?
Biedny jak Galicja… jarmark!
Wracamy do korzeni!
BetonPlatz, fara i bida, aż… kwiczy!
Pod rządami carycy, operatora, rzecznika, zuchów i jeszcze paru nieudaczników, wróciliśmy do czasów przedrozbiorowych… I tak, jak nie budowali sensownej, już rozpoczętej obwodnicy tylko dlatego, że to „… komuchy zaczęły” i wybudowali nam pośrodku miasta demokratyczne bele co, z rondem Idioty w samym centrum inwestycji, tak zniszczyli chyba wszystkie już zakłady pracy, bo to robota nie tylko komuchów, ale jeszcze z… cysorzem pospołu!

Rynek też komunistyczny, więc trzeba było go roz… grzebać w proch i wyrównać! Bo pod kupieckie budy i procesje GranitPlatz wystarczy! Przy budach lokalna, rozumująca wiarą gawiedź uślini się po sznurowadła, bo chciałaby bardzo, ale nie ma za co kupić, a potem w procesji odpokutuje grzeszne zachcianki i uwierzy, że w tej bidzie żyć musi, bo…

No właśnie – dlaczego?

Bardzo szczerze w imieniu władzy każdego szczebla odpowiedział na to pytanie poseł Jarosław Gowin, który publicznie przyznał, iż „… Niestety, wszyscy widzimy, że sytuacja wyraźnie się pogarsza. Tempo wzrostu gospodarczego maleje. Szybko rośnie bezrobocie. Ponieśliśmy szereg dotkliwych porażek w różnego rodzaju wyborach lokalnych. Nasze koleżanki i koledzy alarmują, że coraz częściej działania samorządowców Platformy i aparatu partyjnego w regionach zaczyna cechować buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy.”.

No cóż, trudno zaprzeczyć, że mówił również o i do… naszych lokalnych włodarzy, z szefem Pe-łO w Wadowicach – Stanisławem Kotarbą, dla których „… buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy”, to przecież codzienność!

Bo właśnie ta ich „… buta, partyjniactwo i budzące wątpliwości moralne korzystanie z przywilejów władzy” doprowadziły w Wadowicach do całkowitej zapaści gospodarczej oraz biedy mieszkańców!
Dobrze i bezkarnie żyje się tylko lokalnej mafii, której bandytyzmu prawno-moralnego nie widzą organy ścigania, konsekwentnie akceptujące wszelką niegospodarność i budżetowe złodziejstwo!

Dlatego tylko czekać, kiedy roz… walą największy pocysorzowy budynek przy ul. Żwirki i Wigury 9?
Bo przecież potrzebny im jak… kula u nogi! Oni niepokornych wolą ścigać w Krakowie, bo tam, Przy Rondzie, lepsze plecy i układy mają… A tu miejsce na kolejny… supermarket będzie jak znalazł!


Ale ciemnota pozbawiona zdolności wierzenia rozumem, ale za to z pasją rozumująca wiarą może spać spokojnie, bo ślinienie się przy straganach i czołowe miejsce w procesji daje jej gwarancję spokojnego snu i bezpieczeństwa!

Tylko ich Kotarba nie zna, a przez to Policja nie będzie ich tropić, a co za tym idzie, rzecznik nie ukręci im łba u samej dupy na dowód, że da sobie z nimi radę!

Ale nie od dzisiaj wiadomo, że władzę macie taką, na jaką zasługujecie!
Wszak sami żeście sobie ją wybrali!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT