Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » „Śmieciowa”… ankieta Krupnikowego wydziału!
„Śmieciowa”… ankieta Krupnikowego wydziału! czwartek, 6 Wrzesień 2012, godz. 23:49

Od połowy przyszłego roku ma wejść w życie nowa ustawa… „śmieciowa”!
Która na mieszkańców nakłada tylko obowiązek opłaty, a na gminy… całą resztę!
Ale w papalandzie już zaczęli kombinować, jak może na tym zarobić… „wspólny dom”! Oczywiście wciskając ludziom, że do nich będzie należał obowiązek segregacji odpadów, a od tej segregacji wysokość opłaty tzw. „śmieciowej”…

Tylko, że jakiś ratuszowy dureń przygotował pismo przewodnie i ankietę, która w każdym kolejnym zdaniu zaprzecza poprzedniemu… Kłamstwo goni kłamstwo…
A przewodzi temu procederowi znowu Wydział Gospodarki Komunalnej, a więc… inżynier Krupnik, który razemz  Filipiakową… „podbudowywał” II etap remontu Karmelickiej… „ceramiką” i porcelaną!


Poza wszelkimi sporami pozostaje, że w piśmie przewodnim prawdą jest tylko to, iż w przyszłym roku wchodzą nowe przepisy, wedle których gmina ma zbierać wszelkie gówno z każdego gospodarstwa i gospodarować tym gównem na własny rachunek i wedle własnego uznania, a każde gospodarstwo ma tylko… wnieść „opłatę śmieciową”!

Cała reszta, to idiotyzm i najzwyczajniejsze łgarstwo, które wylazły z tego durnia, co przygotował te materiały „promocyjne”!


Aż ciśnie się na usta pytanie; na ile znowu, przy okazji tych unijnych przepisów, chcą nas okraść?

Bo przyjrzyjcie się tej ankiecie z uwagą…
Po pierwsze – powinna być anonimowa…
Po drugie – gdzie nie rzucić okiem, wszędzie… „odpady organiczne”!
Po trzecie – jak sortowanie śmieci może wpływać na wysokość „opłaty śmieciowej”, kiedy ta ma być zależna od…

Tu dla ścisłości… zacytuję:
„a. liczby mieszkańców zamieszkujących daną nieruchomość
b. zużycia wody w danej nieruchomości
c. powierzchni lokalu mieszkalnego”.

W jaki więc sposób segregowanie odpadów będzie miało wpływ na wysokość wnoszonej przez mieszkańców „opłaty śmieciowej”? Może będą ją naliczać, mnożąc liczbę sortujących członków rodziny, przez ilość litrów wypitej przy tej segregacji wody oraz wykorzystane do segregacji w każdym mieszkaniu metry kwadratowe?

To jest myśl… I tylko na miarę „zawszonego wiernością samorządu”… Wręcz nadająca się do nominacji, do… Nagrody Nobla w dziedzinie: robienie z mieszkańców idiotów!


Bo, że sortowanie będzie miało wpływ na zyski, to nawet nie wątpię…

Jednak nie dla mieszkańców, a chyba tylko dla tych, którzy tą ulotkę reklamową zredagowali? Licząc, że durni mieszkańcy posortują im śmieci, a oni wezmą pieniądze za sortowanie, za które zapłaci Unia, do swojej kieszeni?

Bo zwróćcie Państwo tylko uwagę pytania z ankiety, które wyżej zacytowałem…
Jak można na nie odpowiedzieć, kiedy nie podano wysokości kwot od:
a. mieszkańca?
b. litra zużytej wody?
c. metra kwadratowego lokalu?

Odpowiedzcie więc tym „zawszonym wiernością” na zadane ankieta pytania, a dowiecie się, który wariant stanie się najbardziej dla Was… „korzystny” na uszczuplenie domowych dochodów?

No i nie wiem dlaczego te roznoszone przez Krupnikowy wydział do mieszkańców idiotyzmy, mieszkańcy mają odnosić do ratusza? Niech sobie Krupnik sam gania po gminie i posprząta śmieci, którymi tę gminę „zalał”, zarówno treścią jak i makulaturą!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT