Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » STOP… dla łajdackiej bezkarności!
STOP… dla łajdackiej bezkarności! wtorek, 21 październik 2014, godz. 08:34

Kłamstwa na stronie ITNiesamowite. Od zacnych wadowiczan dowiedzieliśmy się wraz z kol. Zygmuntem Krausem, że podległa Filipiakowej Informacja Turystyczna, z siedzibą przy ul. Kościelnej 4, „reklamuje” na swojej stronie internetowej Prywatne Muzeum Przyjaźni Polsko-Amerykańskiej „Hell’s Angel”.
Oczywiście uznaliśmy informację za dobry żart, bo mamy świadków na to, że wcześniej albo nikt tam o takim Muzeum nie słyszał, albo wręcz zaprzeczał o jego istnieniu. Ale, że wrzucono nam link, postanowiliśmy sprawdzić…
To co zobaczyliśmy, naprawdę obrazowało kilkudziesięcioletni już stosunek samej Filipiakowej do Zygmunta Krausa i Jego placówki muzealnej!
Nawet w tytule pierwsze kłamstwo – „Hell’s Angel – Prywatne Muzeum Polsko-Amerykańskie”.

Ale jeszcze bardziej „ciekawe” okazały się… „Informacje o wystawie”!
Może zacytuję w całości, żeby nie było niedomówień (kopia obok)

„Muzeum poświęcone jest lotnikom brygady „Hell’s Angel”, którzy zginęli zestrzeleni we wrześniu 1944 roku nad miejscowością Zygodowice.
Eksponaty na wystawie w prywatnym muzeum pochodzą z poszukiwań w ziemi na miejscu katastrofy, część od mieszkańców okolicznych wsi, inne to rzeczy osobiste lotników z „Hell’s Angel”.
Na szczególną uwagę zasługuje manekin z kompletnym ubiorem amerykańskiego lotnika oraz oryginalne śmigło stosowane w bombowcach typu „Liberator”, podarowane przez Amerykanów.”.

Tak mógł napisać tylko idiota, albo ktoś, kto starannie zaplanował kontynuowanie wyniszczającej walki z Zygmuntem i Jego Muzeum? Bo treść ta nie tylko zakłamana, ale przede wszystkim godząca w dobre imię nie tylko Zygmunta Krausa i Jego prywatnego Muzeum, lotników amerykańskich również!
Ale czy te intencje tak trudno odczytać?
Kiedy aby „zrobić dobrze” Filipiakowej w kampanii wyborczej, nikt nawet nie skontaktował się – jak nakazują dobre obyczaje i prawo autorskie „tyż” – z Zygmuntem, żeby uzyskać informacje o Jego Muzeum oraz prezentowanych w jedynej wadowickiej placówce muzealnej zbiorach (nie mówię tu o replikach, bo te mnie nie interesują!).

Tak postąpił m.in. płk. doc. dr. Jerzy Kuck, autor wydanej miesiąc temu monografii 20. lecia Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, dzięki czemu Jego informacja o tej placówce, w języku polskim i angielskim oddaje rzetelnie nie tylko historię powstania placówki, ale też pełną informację o wszystkich, licznych dzisiaj jej ekspozycjach.
Bo Muzeum, chociaż poświęcone przede wszystkim lotnikom Liberatora B-24 nr 42-51139, z 485. Grupy Bombowej o nazwie własnej „Hell’s Angel”, prezentuje również zbiory upamiętniające m.in. lotników polskich, przyjaciół-malarzy Karola Wojtyły, żołnierzy gen. Hallera, „Skolników” Ignacego Paderewskiego, 12 Pułk Piechoty, bohaterów dwóch narodów: Kościuszkę i Pułaskiego, amerykańskich Indian, ofiary Katynia i Smoleńska oraz wadowickich Żydów…

Jak Państwo widzicie, nie było czegoś takiego jak wymyślona naprędce przez nieuków z Filipiakowej Informacji Turystycznej „brygada „Hell’s Angel”, ani… kopania w ziemi…
No chyba, że mamy na uwadze kopanie dołków pod Zygmuntem Krausem i innymi mieszkańcami tej gminy przez Filipiakową?

Zaś zbiory pochodzą rzeczywiście z poszukiwań, ale nie w ziemi, a za sporą gotówkę i nie tylko u mieszkańców okolicznych wiosek, za Oceanem również…

Żądanie usunięciaWiem, pod wskazanym powyżej linkiem nie znaleźli Państwo już informacji, którą zacytowałem.
Bo zniknęła zaraz po żądaniu jej usunięcia złożonym wczoraj na ręce Filipiakowej przez kol. Zygmunta Krausa, pod groźbą wystąpienia na drogę sądową.

Wszak dla nas skończyła się raz na zawsze łajdacka bezkarność oraz kłamstwa Filipiakowej i jej watahy!

Czy dla Was również?
Dowiemy się po wyborach!

 

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT