Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Suche fakty… Bez komentarza…
Suche fakty… Bez komentarza… piątek, 18 lipiec 2014, godz. 11:54

W związku z medialną burzą wokół „oświadczenia Klinowski & Kucharski”, odczytanego przez radnego Zbigniewa Jurczaka na poniedziałkowej Sesji Rady Powiatu Wadowickiego w sprawach, których już nie było, przywołam tu suche fakty…

Na sam początek przytoczę istotny fragment rozmowy z ratownikiem medycznym z Wadowic, przeprowadzonej w minioną sobotę – 12 lipca 2014 roku:

„- Cześć (…).
– Cześć…- I jak tam w „medycynie”? Podobno sporo was pójdzie na bruk?

– Coś ty! To ty nic nie wiesz?
– Nie…
– Sprawa już nieaktualna. Nie tylko co do ograniczenia obsady karetek, zlikwidowania karetki w Andrychowie też.
– To co się porobiło, że tak się zmieniło?
– Panie Edwardzie, całkowity przypadek…
– Czyli?
– W ubiegłym tygodniu potrzebna była karetka dla pacjenta z rodziny (…), z Krakowa, zna pan?
– Tak. Wiem o kogo chodzi…
– Ale nie było ani naszych dwóch z Wadowic, ani tej z Andrychowa, wszystkie były w terenie. Więc trzeba było specjalnie ściągnąć dla tego pacjenta karetkę z (…). I zrobiła się zadyma. (…) opierdolił kogo trzeba było i już na drugi dzień było po sprawie.
– Redukcji etatów i zwolnień? Czy karetki?
– Po obydwu. Nieoficjalnie wiem też, że (…) powiedział, że u nas jest jeszcze co najmniej o jedną karetkę za mało, a nie za dużo o tą z Andrychowa. I będą rozmowy w tej sprawie, no wie pan, zwiększenia liczby karetek.”.

Chociaż rozmawialiśmy jeszcze ponad godzinę, dla sprawy, która wydarzyła się na Sesji Rady Powiatu Wadowickiego w dniu 14 lipca 2014 roku, dalsza część rozmowy nie ma już żadnego znaczenia.

By nie opisywać tej poniedziałkowej Sesji, po której na fb napisałem:
„… Podsunięte radnemu Jurczakowi oświadczenia były nieaktualne od kilku co najmniej dni. Ale trzeba było dobrej woli aby to sprawdzić, której jednak autorom oświadczeń zabrakło!
Wystarczyło choćby tylko na pół godziny przed Sesją Rady Powiatu zapytać… ratowników!
Niestety, ale wtedy nie wrobiłoby się radnego Jurczaka i nie odniosło zaplanowanego… “efekciarstwa”!”,

… gdzie w odpowiedzi na ten mój komentarz „Inicjatywa Wolne Wadowice” napisała:
„… Ależ o czym Pan pisze? Oświadczenie dotyczyło oceny prac Rady i Starosty, i nie miało nic wspólnego z zakończeniem sporu zbiorowego. Sprowadzanie treści oświadczenia do trwania czy zakończenia sporu zbiorowego jest zupełnie niepoważne.”.

… odsyłam Was Drodzy Czytelnicy do materiałów na stronach:
Inicjatywy Wolne Wadowice,
wadowiceonline,
portalu internetowego godnie opłacanego przez Filipiakową.

Ponieważ w ocenie radnego Klinowskiego to ja jestem w „… kosmosie”, sami oceńcie uczciwość i rzetelność jego działań na poniedziałkowej (14 lipca) Sesji Rady Powiatu Wadowickiego.
Ja całą resztę pozostawię bez komentarza, bo w świetle faktów nie mam już czego komentować…
Załączam do tego materiału jedynie fotokopię onego „uczciwego oświadczenia”, którego odczytanie w sprawach już nie byłych, Klinowski wymusił na radnym Jurczaku, a które jednoznacznie wskazuje na zadziwiająca „rzetelność” komentarza „Inicjatywy Wolne Wadowice”…

Może przypomnę…
„… Ależ o czym Pan pisze? Oświadczenie dotyczyło oceny prac Rady i Starosty, i nie miało nic wspólnego z zakończeniem sporu zbiorowego. Sprowadzanie treści oświadczenia do trwania czy zakończenia sporu zbiorowego jest zupełnie niepoważne.”.

Aktualizacja: godz. 14:15.

Pod przywołanym wyżej materiałem na stronie Inicjatywy Wolne Wadowice, przeczytałem taki oto komentarz (za chwilę może zniknie, bo mam sygnały, że niewygodne dla Mateusza Klinowskiego komentarze na stronie IWW są cenzurowane), który w zasadzie wystarczyłby za cały opis zachowania dr Mateusza Klinowskiego.
Jak chwalebnego – oceńcie sami…

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT