Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Szczerze? Tak – CHYLĘ CZOŁA!
Szczerze? Tak – CHYLĘ CZOŁA! sobota, 23 kwiecień 2016, godz. 15:32

klinowskiMusiałem się uszczypnąć, bo nie wierzyłem, czy to jawa czy sen?
No bo jak uwierzyć, że „guziczarnia” nie tylko poinformowała, iż „… Zarząd Wadowickiej Izby Gospodarczej zajął stanowisko w sprawie zablokowanych przez wadowicki samorząd planów inwestycyjnych na terenach po Bumarze”, ale nadto dodała, że „… burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski twardo obstaje przy swoim i twierdzi, że dba o zrównoważony rozwój miasta”?

Prawda, że po utrzymującej się od dawna na tym portalu subiektywnej ocenie polityki burmistrza, trudno jest uwierzyć?
No, ale jak widać… można!

Zwłaszcza, że nie zabrakło w tej informacji równie i takiej:
„… Powstała rok temu Wadowicka Izba Gospodarcza, do której należy sporo osób związanych z burmistrzem Klinowskim a także AS Invest, wydała stanowisko w sprawie zamierzenia inwestycyjnego spółki.”, uzupełnionej, iż to właśnie „… WIG twierdzi, że wolność gospodarcza stanowi fundamentalną zasadę, z której wynika domniemanie swobody podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej z dala od ingerencji władz państwowych i samorządowych w obszar gospodarki.”.

Wypada mi więc… schylić czoła!

I nie tylko przez autorem – Marcinem Guzikiem…

Ale przede wszystkim przed przedsiębiorcami zrzeszonymi w Wadowickiej Izbie Gospodarczej, którzy co prawda z dużym opóźnieniem, ale jednak zdobyli się na tak odważny krok…
Ogromny szacun! – Panie i Panowie…

Nie będę tu analizował obydwu opublikowanych za portalem Marcina Guzika stanowisk…

Wszak każdy z Państwa, korzystający z daru rozumu potrafi ocenić ich wartość, zarówno merytoryczną jak i prawną…

Pozwolę sobie jednak na jeszcze jeden dla mnie istotny cytat za przywołanym materiałem Marcina Guzika:
„… Łączenie sprawy terenów Bumaru i terenów w Choczni jest demagogią, gdyż są to sprawy i tereny odmienne. W przypadku Bumaru Rada Miejska nie zgodziła się na teren miasta zagranicznej sieci handlowej, w Choczni wyraziła zgodę na wyznaczenie na nieużytkach terenów inwestycyjnych. Różnica pomiędzy obiema tymi sytuacjami jest oczywista – dodaje Klinowski.”.

Dlaczego istotny?
Bo zmusza do zadania burmistrzowi kilku jakże – zwłaszcza dzisiaj – istotnych pytań:
1. W czymże to burmistrzu „… sprawy terenów Bumaru i terenów w Choczni” są odmienne?
2. Czy nie jedynie w dyskryminowaniu przez ciebie – i nie jestem przekonany, że tylko z pobudek politycznych – jednego przedsiębiorcy a zarazem uprzywilejowaniu innego?
3. Jeżeli w twojej ocenie burmistrzu „… w przypadku Bumaru Rada Miejska nie zgodziła się na teren miasta zagranicznej sieci handlowej, w Choczni wyraziła zgodę na wyznaczenie na nieużytkach terenów inwestycyjnych”, to jak stan ten ma się do praw niezbywalnych, których nawet ty nikogo pozbawiać nie możesz – konstytucyjnej równości obywateli wobec prawa oraz równości i swobody gospodarczej?
4. Burmistrzu, na czym polega ta tylko w twojej ocenie oczywista „… różnica pomiędzy obiema tymi sytuacjami” – czy tylko na… budowaniu twojej kreatywności?
5. Gdzie w prawie stoi, że grunty rolne, nawet te III klasy, to… nieużytki?

No i dwa pytania najważniejsze…

6. Burmistrzu – gdzie i w którym momencie poszła się jebać ta twoja i Boryczki „marcowa” troska o… „… interes drobnych wadowickich przedsiębiorców” i dlaczego nie wróciła przy sprawie już nie jednej niewielkiej galerii, ale kilku… hipermarketów?
7. Przez „pryzmat” czego dostrzegłeś burmistrzu mój „umiłowany” ten „… słuszny i racjonalny interes inwestora”, ale tylko tego jednego, zabiegającego o odrolnienie 22. hektarów gruntów rolnych w Choczni?

O motywy niszczenia warunków krajobrazowych w Choczni, których tak przecież mało przy DK-52, nawet nie będę już pytał, bowiem nie mam złudzeń, żebym doczekał się od ciebie odpowiedzi na zadane tu pytania, tak zresztą, jak nie doczekałem się ich na wiele innych kierowanych do burmistrza Wadowic…

Ale zapewniam cię, że odpowiesz mi nie tylko na te pytania…

I to prawdopodobnie już niebawem…
Bo na pewno wiesz już od bliskiej ci osoby, kiedy i gdzie będzie dane się nam spotkać…
Podobnie jak i to, że ani tam już udzielenia odpowiedzi nie unikniesz oraz, że na pewno nie będziesz sam…
Ba, nawet uchylę ci rąbka tajemnicy, że będziesz nie tylko w bardzo zacnym /przecież nie sposób zaprzeczyć, że choćby tylko WIG, Policja, Prokuratura, skupiają ludzi zacnych/, ale też w bardzo szerokim gronie osób, do których będę miał równie dużo i podobnych do tych powyżej pytań…

Więc…
Do zobaczenia!

Edward „Scorpion” Wyroba

001 - Stanowisko WIG - 01x 002 - Stanowisko WIG - 02x 003 - klinowski1x 004 - klinowski2x

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT