Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Tu i tam... » Tyle czasu poświęcił aby się upajać…
Tyle czasu poświęcił aby się upajać… czwartek, 7 Czerwiec 2012, godz. 00:28

Nurtuje mnie jedno jedyne pytanie. I Tylko pytanie…
Jakim trzeba być, nie dość, że tępym, to do tego tchórzem?
I to do tego stopnia, że strach przeważył nad ciekawością… Sam nie przyszedł na otwarcie lokalu RACJI Polskiej Lewicy, tylko wysłał tam godnie opłacane  znaszych podatków dwie polityczne „dziwki”…
Ale widać słabo zdały mu relację, bo wczoraj (5.06.), ukryty za parasolem, niczym ten – jak mu tam? – Don Pedro, szpieg z Krainy Deszczowców, około godziny 13:00, wzrokiem pożerał szyld RACJI Polskiej Lewicy na frontonie budynku oraz wywieszone pomiędzy oknami naszego biura flagi…

I tyle się naczytał, tyle czasu poświęcił aby upajać się szyldem oraz flagą RACJI Polskiej Lewicy i wszystko psu na budę… Nie dotarło!
Na wczorajszą (środa) nasiadówkę Miejskiego Kabaretu w reżyserii operatora Szczura, wysmażył apel do… antyklerykalnej partii Racja!
Wiecie już dlaczego tak nurtuje mnie pytanie: jakim trzeba być, nie dość, że tępym, to do tego tchórzem?
Ale ta tępota i to tchórzostwo to „małe piwko”, przy… strachu!
Ten naprawdę jest budujący!
Kiedy widzę go w tych ślepiach, pełnych porach i czarnych kieckach, to raduje się dusza!
Wtedy dopiero dociera do człowieka, jaka to piękna rzecz, ten – ICH… STRACH!

*  *  *

Nawet na myśl im nie przychodziło, że w papalandzie, u boku „papieskiego” burmistrza, wyrośnie siła polityczna, która małymi kroczkami, ale bardzo skutecznie będzie dążyła do tego, aby Konstytucja nie była – jak jest dzisiaj – zapisem ustawowym pełnym frazesów, ale… PRAWEM!
Prawem przyrodzonym i niezbywalnym, dla każdego mieszkańca wadowickiej gminy!

Bo RACJA Polskiej Lewicy, to właśnie ta Partia, której celem jest stosowanie w codziennym życiu obywateli ich konstytucyjnych praw! Jeszcze raz przypomnę, że praw przyrodzonych i niezbywalnych, których lekceważenie przez organy władzy kompromituje Wadowice w kraju, a kraj w świecie…
I nie stanie temu na przeszkodzie tępa i tchórzliwa propaganda, wyzywająca nas od antyklerykałów… Wszak to tylko propaganda tępych tchórzy, szerzona sowieckimi metodami socjotechnicznymi przez zwolenników obecnego chaosu, który pozwala obecnej władzy bezkarnie defraudować budżet właśnie pod potrzeby oraz oczekiwania władz kościelnych….
Najlepszym przykładem takich działań są właśnie Wadowice, gdzie dziesięć lat po generalnym remoncie Rynku, dokonuje się jego „rewitalizacji” z naruszeniem wszelkich zasad prawnych, finansowych oraz moralnych. Aby zabezpieczyć potrzeby kościelnych urzędników uczyniono z Rynku, za kilkanaście milionów złotych, z unijnymi dotacjami, plac defilad Kim Ir Sena, niszcząc nawet ten nietykalny dla komunistów zabytkowy, ponad dwustuletni Trakt Wiedeński.
Otwartym pozostaje pytanie, gdzie podczas tych prac byli (są) Powiatowy i Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego oraz Wojewódzki Konserwator Zabytków?
Podobnie krakowska Kuria arcybiskupia uczyniła z pożydowską kamienicą, w której w roku 1920 przyszedł na świat Karol Wojtyła… Zamiast autentycznego domu, w którym urodził się ten wadowiczanin, mamy teraz jego replikę, a w niej replikę chrzcielnicy, replikę „świętych” drzwi, a przez chwilę gościła tu nawet replika samego Wojtyły…
Ale obiecali mieszkańcom, że wszystko co zniszczyli, pokażą im na wizualizacjach multimedialnych. Za które oczywiście zapłacą mieszkańcy!
Dlatego nie da się ukryć, że przede wszystkim mamy w Wadowicach replikę władzy samorządowej, odbiegającej od autentycznego prawa i to nie tylko konstytucyjnego…

Podobnie wmawia się mieszkańcom, że RACJA Polskiej Lewicy chce zakazać nauki religii…

Nie! Niczego nie chcemy zakazywać! Chcemy tylko, aby religia wróciła do sal katechetycznych oraz by „urwała się” ze wspólnego budżetu podatników, ludzi wielu wyznań, bezwyznaniowych, ateistów!

Sam byłem kiedyś związany z Kościołem katolickim. Nie tylko posiadam na to dokumenty stawiające mnie mocno w gronie uczniów Chrystusa. Znałem i nadal znam wielu zacnych Kapłanów… Takich naprawdę przez duże „K”.
Ale przede wszystkim byłem zawsze blisko ludzi, szczególnie tych krzywdzonych przez lokalne władze. Nie ukrywam, że kiedyś tym właśnie tematem zainteresowałem też lokalne struktury SLD. I na początku nawet wspólnie „popchnęliśmy” kilka spraw w dobrym kierunku. Niestety, współpraca ta zakończyła się w 2001 roku, wraz ze śmiercią lidera Sojuszu, wspaniałego człowieka pana Jana Fidzińskiego oraz wyborem posłanki tej partii z Wadowic, której nazwiska nawet nie warto dzisiaj wymieniać, chociaż nadal SLD, zwłaszcza Małopolskie, mocno ją adoruje…

Właśnie dlatego zdecydowałem się wstąpić do RACJI Polskiej Lewicy, a obecnie przewodzić jej powiatowym strukturom… I nawet nie powiem, że jest to ostry zwrot w lewo… Bo to tylko zwrot w stronę Partii, która realizuje program zapowiadany właśnie przez SLD już w tym 2001 roku… Ale tylko zapowiadany.

My nie chcemy nic zapowiadać, my chcemy ten program realizować, bowiem realizacji właśnie takiego programu oczekuje wielu mieszkańców kraju oraz liczne grono mieszkańców naszego regionu.

Ludzie po prostu mają już dosyć głodowych pensji, zaciskania pasa aby związać comiesięczny koniec z końcem i obietnic od „boskich” urzędników, że będzie im lepiej „… w domu Ojca”!

Ludzie chcą żyć godnie tu i teraz, w sposób jaki gwarantuje im to Konstytucja Rzeczypospolitej, a więc m.in. z bezpłatnym dostępem do nauki, ochrony zdrowia, wolności słowa i innych gwarancji, przestrzeganych i szanowanych w krajach demokratycznych!

Dlatego też nie zgadzamy się na dalsze rozkradanie naszego wspólnego majątku narodowego, poprzez sprzedaż i programowe niszczenie przemysłu, fabryk budowanych przez naszych dziadków, ojców oraz nas samych. Nie zgadzamy się również na podnoszenie podatków i wieku emerytalnego. Bowiem wszystko to służy bogaceniu się jednostek z politycznego świecznika.

Nieżyjący już Minister Pracy – Jacek Kuroń podał, że średnio Polak płaci na emeryturę 17 lat, a przebywa na tej emeryturze średnio tylko 4 lata. Podczas spotkania z posłanką Anną Grodzką zapytałem, gdzie są te nasze wspólne pieniądze. Kto był na tym spotkaniu doskonale słyszał odpowiedź: „… zostały przejedzone przez kolejne rządy”.
Taki sam cel ma dzisiejsza ustawa podniesienia i zrównania wieku emerytalnego. Rząd musi się przecież z czegoś wyżywić i utrzymać watahę kościelnych urzędników.
Zauważcie, że corocznie szkoły opuszczają liczne grupy absolwentów, zasilających i tak już ogromne grono bezrobotnych. Wielu właśnie w tym okresie uczy się kombinować na różne sposoby, aby… przeżyć! I proszę mi wierzyć, bo znam wielu takich młodych ludzi, że jak przekombinują trzy lata, to już żadnej pracy w swoim życiu nie podejmą… Oczywiście, nie zapłacą też żadnej składki do funduszu emerytalnego, ale przyjdą lata, że poprzez ośrodki opieki społecznej trafią na garnuszek państwa!
I z czego to państwo im zapłaci?
Z ochłapów, których nie zdzierżą rządowo-kościelne kołduny, pozostałych ze składek pracowniczych ludzi, którzy nie dożyją swojej emerytury!

Takiej Polski, Polski, której nie tylko gminne budżety są okradane, chcecie?

Bo ja takiej Polsce jestem przeciwny!
Taka Polska nie pomoże ani gospodarce ani najuboższym!
Dlatego trzeba wdrażać idee programowe RACJI Polskiej Lewicy w codzienne życie mieszkańców, aby już nigdy nie było potrzeby zastanawiania się nad tym, jak pomóc polskiej gospodarce i najuboższym!

Ale, żeby to pojąć, to…
– po pierwsze – trzeba być odpornym na tępą i tchórzliwą propagandę,
– po drugie – trzeba wierzyć rozumem, a nie rozumować wiarą!

I takich właśnie, którzy chcą zmieniać tę naszą dzisiejszą brutalną rzeczywistość, zapraszam w szeregi RACJI Polskiej Lewicy.

Edward Wyroba – RACJA Polskiej Lewicy, Wadowice.

P.S. Odnośnie zabawnego apelu tępego autora… RACJA Polskiej Lewicy w Wadowicach wyda w najbliższych dniach stosowne oświadczenie. Jednocześnie zaznaczam, że do Powiatowego Koła naszej Partii, apel ten nie został doręczony przez autora.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT