Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Tylko dwa pytania…
Tylko dwa pytania… czwartek, 1 marzec 2018, godz. 10:42

0001Tylko dwa…
Pierwsze – czy w Polsce są jeszcze… organy ścigania?

Bo, że są uzależnieni politycznie śledczy, potwierdza wczorajsza informacja o trzech z nich, którzy złożyli wnioski o wyłączenie ich ze śledztwa w sprawie kolizji byłej premier Beaty Szydło w Oświęcimiu…
Wszak czemu to oni mają podpaść? – wydając decyzję, że kolizji nie był winien Sebastian, ale kierowca rządowej limuzyny, narażając się na banicję, albo – co gorsze – postępowanie, które może wykluczyć ich z dalszej służby na rzecz /nie, nie obywateli, ale…/ aparatu państwa?
Lepiej powiedzieć – niech zrobi to kto inny!

0005Ponieważ to Oświęcim, to zapytam jeszcze, czy jest pośród nich „prokurator”, który w sprawie największego wadowickiego oszusta potwierdził złamanie obowiązującego prawa – co tu jednoznacznie łączy się z przestępstwem określonym przez art. 231. § 1. kodeksu karnego – ale nie podjął dalszych – obowiązujących go – kroków prawnych, tylko… polecił bawić się w organy ścigania… wojewodzie?

Więc jak jest?

Mamy w tym naszym kraju jeszcze organy ścigania, czy tylko przystrojonych w togi z czerwoną lamówką „adwokatów”, broniących m.in. wysoko postawionych kłamców i… oszustów?

0004Pytanie drugie – jak mają żyć przeciętni Polacy, wegetujący często nawet za wynagrodzenie poniżej „najniższej krajowej”, kiedy ministrowi Gowinowi, który tak „na oko” ma ponad 14 tysięcy złotych „na rękę” /brutto: ponad 17.000,- zł/ i jak wynika z jego wypowiedzi, innym ministrom też… brakuje do pierwszego?

Qrwa, nie wytrzymam!
Jemu brakuje do pierwszego przy dochodach netto około 14. tysięcy złotych na miesiąc, a Polakowi ma wystarczyć 2.100,- złotych brutto!

Dlatego przyłączę się do akcji: suchy chleb dla Gowina…
. . .
Suchy chleb dla Gowina
………………………………………………………………………………………………………………………………………

… żeby minister Gowin i jego rodzina nie pomarli z głodu!

Tylko, czy możemy się dziwić, kiedy nasz lokalny oszust też mając niemało, a nadto wcześniej krytykując wynagrodzenia swoich poprzedników, zaraz po wyborze miał aż 10.000,- złotych za mało, aby być… kreatywnym.
I najciekawsze jest to, że tej „dychy” od rajców nie dostał, ale jest nad podziw kreatywny, zwłaszcza w układach z… biznesem.

Więc, żeby podsumować – jest to wszystko nie tylko straszne, śmieszne też, zwłaszcza dla tych, którzy obserwują tę hipokryzję spoza granic naszego kraju.

Szczególnie, że z tego wszystkiego wynika, iż w tym kraju „jaja” mają tylko sędziowie, którzy nie dają się… spacyfikować władzy!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT