Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » "... Łajdacka polityka" » Wadowice przeciw… hipermarketom!
Wadowice przeciw… hipermarketom! piątek, 10 czerwiec 2016, godz. 00:17

00000-i tak nie zdążyszMateusz K. wykazuje coraz większe obawy, że…
No właśnie – co?
Że nie zrealizuje… zobowiązań?
Bo wczoraj ogłosił opracowanie studium i zmian w mpzp pod… hipermarkety!
Najciekawsze w tym jest jednak to, że termin, w którym zainteresowane osoby oraz instytucje mogą zgłaszać zwoje wnioski i opinie, upływa Wam wszystkim – TU UWAGA01 lipca br.

Widać Mateuszowi K. rzeczywiście bardzo się spieszy, że wyznaczył minimalny termin do złożenia wniosków, uwag i opinii do planu…
Nie wiem, czy zapomniał czy nie zawiadomić na piśmie o podjęciu uchwały o przystąpieniu do sporządzenie planu wszystkie instytucje i organy właściwe do uzgadniania i opiniowania planu?
Ale się dowiem!

Jednak ten pośpiech upewnia mnie w przekonaniu, że na pewno nie zapomniał, iż 20 czerwca i też tego roku, ma stanąć przed sądem za kwalifikowane kodeksem karnym zatajenie 100. tysięcy złotych i to w dwóch oświadczeniach majątkowych radnego kłamczuszka…
Czy to ten czas go tak… nagli?
Czy może też temu tak się mu śpieszy, że czuje się dostatecznie… zmotywowany?
O budowaniu kreatywności może już nie wspomnę…

Ale dosyć żartów, bo sprawa jest poważna…
Wszak aby cokolwiek robić z wolą Mateusza K., trzeba by najpierw zastanowić się nad dwoma najważniejszymi elementami „troski” – tego czegoś, co niektórzy jeszcze nazywają burmistrzem – o… drobny handel i przedsiębiorczość.
Pierwszy – uwarunkowania środowiskowe dla terenów, na których Mateusz K. chce zafundować Wam hipermarkety zamiast np. miejsc pracy, a tym samym dochodów, żebyście mieli co wydawać chociażby u Jaśka Burkata, jednego ze sponsorów kampanii wyborczej Mateusza K.
Drugi – warunki zjazdu z DK-52 do tak potężnych pod względem logistyki inwestycji.

I nie ukrywam, że kiepsko to widzę, a już na pewno ten drugi, bo tu decyzja należy do GDDKiA, którą Mateusz K. obwinia za brak BDI, chociaż sam jest jej hamulcowym, tak samo jak od początku swojej kadencji pozostaje hamulcowym do południowej obwodnicy Wadowic.

Nie będę też ukrywał, że gdyby BDI już była, ten problem w zasadzie byłby rozwiązany…

A tym co obecnie mamy, Mateusz chce Wam zafundować, będą kolejne ofiary śmiertelne i korki już nie od ul. Mickiewicza, ale od Inwałdu, chociaż nie wykluczone, że może nawet od… Bulowic!

Jednak to przyszłość…
A zarazem temat na całkiem odrębny materiał…

Dzisiaj zastanówcie się, zwłaszcza ci z Was, którzy starali się od odrolnienie gruntu pod budowę domu bądź firmy, ile czasu urząd kazał czekać Wam na decyzję?
Nie było tak, że nawet kilka lat?

A tutaj udaje się to Mateuszowi w pół roku i to jeszcze bez stosownych a zarazem obowiązkowych z mocy prawa uzgodnień…
Jak chociażby tych zjazdów z drogi krajowej, o których wyżej!
I co najciekawsze pod względem prawnym, z wyłączeniem spod opracowania w całościowym studium dla miasta i gminy…
Dlaczego?

Czy tu tkwi odpowiedź na pytania o… motywację i kreatywność Mateusza K.?

Szanowni Państwo, ale to nie wszystko…

Chocznia za chwilę będzie największym centrum handlowym w regionie tyle, że bez infrastruktury kanalizacyjnej i wodociągowej.
O energii elektrycznej, podobnie jak wcześniej o kreatywności – nie wspomnę…

Więc co, holender będzie latającym do wygódki za hiper?
A po wodę do strumyka płynącego w dolince?
No bo prąd to sobie przecież w worku z Wadowic doniesie!

A tak naprawdę, to wszystkim tym, włącznie z naruszającym interesy stron najkrótszym z możliwych terminem do zgłaszania uwag, wniosków i innych, powinien zająć się podległy ministrowi Zbigniewowi Ziobro pan Sebastian Kiciński.

I tego od Prokuratora Rejonowego… ŻĄDAM!
Zgodnie z przysługującym mi prawem!

Nadto, mając na uwadze powyższe, zachęcam wszystkich mieszkańców miasta i gminy Wadowice, posiadających grunty rolne, nieużytki i inne działki nie posiadające zjazdów do dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych i publicznych, kanalizacji, wodociągu i energii elektrycznej, aby występowali do burmistrza Wadowic o przekwalifikowanie tych nieruchomości rolnych i innych na działki komercyjne, a w szczególności handlowe o charakterze zabudowy wielkopowierzchniowej, z zastrzeżeniem sześciomiesięcznego terminu realizacji przez burmistrza każdego z tych zadań, ponieważ każdy przecież z Was ma tak samo słuszny interes inwestycyjny, jak w cenie Mateusza K. spółka Barleda Poland, co sam napisał w uzasadnieniu jaśnie cysorz Mateusz…

Jest jeszcze jeden istotny aspekt w tej sprawie…
Czy ktokolwiek z Państwa widział koncepcję zagospodarowania tego terenu?
Czy jest ona tylko wspólną tajemnicą Mateusza K. i holenderskich inwestorów?
Bo ja takowej nie widziałem, a zarazem nikt, kogo o taką koncepcję pytałem!

I tutaj nasuwa się pytanie już nie tylko do Prokuratora Rejonowego, ale również do Przewodniczącego Rady Miejskiej oraz pp. Radnych, którzy zagłosowali za grudniowymi uchwałami zmierzającymi do zmiany w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, czy posiadają wiedzę o tym, co tak naprawdę na tych terenach ma powstać i dlaczego nie wzorem miast ościennych… strefa ekonomiczna?

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT