Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Kropidło 2 » Wadowiczanie dawno już stracili Wadowice…
Wadowiczanie dawno już stracili Wadowice… czwartek, 2 luty 2012, godz. 18:27

„… dawny szef Mossadu ostrzega, że siły ultraortodoksyjne są większym zagrożeniem dla Izraela niż irański program atomowy. A amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton powiedziała niedawno, że stosunki panujące obecnie w Izraelu przypominają jej Iran. (…) Izrael pod wieloma względami bardziej przypomina w tej chwili Iran niż Europę. To kraj, w którym nie ma małżeństw cywilnych, a rabini decydują o ślubach i rozwodach. Gdzie ortodoksyjni uczniowie nie zgłębiają tajników ani matematyki, ani angielskiego. Gdzie każde przedszkole i każdy batalion ma swojego rabina. Kraj, w którym minister do spraw infrastruktury chce oddać tutejsze elektrownie pod nadzór rabinów, aby również prąd spełniał boski nakaz czystości.”.
To fragment… Całość w materiale Juliane von Mittelstaedt; „W imię cnoty”, za „Der Spiegel” z 31 stycznia 2012 roku.

I warto z tą całością się zapoznać, żeby dostrzec… dokąd sami już od dawna zmierzamy…
Z tym naszym, polskim ultraortodoksyjnym katolicyzmem i rządami podporządkowanymi wyłącznie kościelnym ośrodkom decyzyjnym!
Przykładów nie musimy szukać daleko…
Już początki wadowickiego fundamentalizmu katolickiego były mocno akcentowane…
„… Świętym” obrazem „maszkary” wypacykowanej przez Filipiakową oraz jej świtę i wulgarnie adorowanym przez proboszcza oraz pożal się panie Boże… „wiernych”, podczas procesji Bożego Ciała…
Niestety, kiedy miał stanowić dowód sądowy, zniknął razem z przypisywaną mu przez głupców „świętością”! A wraz z nimi
(„maszkarą” i „świętością”) zniknęły konstytucyjne przymioty bielskiego sądu, który w sposób wymiotny, zamiast realizować prawo, realizował wyłącznie roszczenia magistrackich pacykarzy i moherowych głupców!
By kontynuować wystarczy spojrzeć na historyczny wadowicki rynek brutalnie, wbrew prawu i zdrowemu rozsądkowi zamieniany obecnie, pod dyktando byłego proboszcza i „lęcznikowych” włodarzy, w Plac Kim Ir Sena oraz na… kamienicę Żyda Chiela Bałamutha i Rozalii z Kornblumów Bałamuthowej z około 1840 roku, tej przy ul. Kościelnej 7, gdzie w roku 1920 przyszedł na świat Karol Józef Wojtyła!
Której historyczny wystrój i charakter bezpowrotnie zniszczono, wraz z dostrzegalnym jeszcze nie tak dawno ciepłem rodzinnego domu Papieża z Polski, wedle widzimisię i zachcianek wszystko mogących kościelnych burzymurków…

Że o zbezczeszczeniu – przez „kapciowego” Wojtyły – królewskiego Wawelu nie wspomnę…
I wszystko w pogoni za władzą absolutną oraz tak ukochaną przez… mafie i sekty, mamoną!

Dlatego zakończę parafrazą słów Juliane von Mittelstaedt:
– Wadowiczanie dawno już stracili Wadowice. Mają wprawdzie świeckiego burmistrza, ale tylko wmawiają sobie, że rządzą miastem. Proboszcz śmieje się. Ma czas, zna statystyki urodzeń. – To my rządzimy Polską – oznajmia z przekąsem.

Co widać, słychać i… „bezpożnym” daje się od… czuć!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT