Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Tu i tam... » „Wigilia Lotników”…
„Wigilia Lotników”… sobota, 22 Grudzień 2012, godz. 15:40

Wczoraj, w nowo wybudowanym hangarze na wojskowej części krakowskiego lotniska Balice, odbyła się „Wigilia Lotników”. Udział w niej wzięli przedstawiciele lotnictwa cywilnego, wojskowego oraz członkowie Klubów Seniorów Lotnictwa z całego kraju. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością również przedstawiciele władz konsularnych USA, a także weterani lotnictwa amerykańskiego.

 Wadowice podczas tego podniosłego dla lotników wydarzenia reprezentował członek warszawskiego Klubu Seniorów Lotnictwa – Zygmunt Kraus, właściciel Prywatnego Muzeum Przyjaźni Polsko-Amerykańskiej, przy ul. Konstytucji 3 Maja w Wadowicach. Zygmuntowi towarzyszył syn Jacek.
I to właśnie Ich obecność spowodowała, że znaczną część uroczystości zdominował temat wadowickiego muzeum gromadzącego, dokumentującego oraz eksponującego pamięć o lotnikach zarówno amerykańskich jak i polskich, walczących podczas minionych wojen m.in. o wolność Polski i Anglii.

Uczestnicy spotkania już zapowiedzieli swoje wizyty w Muzeum Zygmunta Krausa oraz udział w planowanych przez Właściciela tej placówki licznych imprezach o charakterze edukacyjnym.
Okazuje się bowiem, że wbrew władzom, zarówno lokalnym jak i krajowym, dla wielu środowisk lotniczych, kombatanckich oraz dyplomatycznych jest to jedna z czołowych placówek Kultury (przez duże „K”) w naszym kraju!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT