Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » SSLW RP O/KRAKOWSKI » Wigilia u Lotników…
Wigilia u Lotników… czwartek, 18 grudzień 2014, godz. 02:34

0006W miniony wtorek, 17 grudnia, w hangarze 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Balicach, odbyła się tradycyjna już Wigilia u Lotników. Obok lotników i pracowników Bazy na zaproszenie Dowódcy w uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz Małopolski, z Wojewodą – Jerzym Millerem, dyplomaci państw zachodnich, członkowie stowarzyszeń i0004 klubów lotniczych, harcerstwa oraz Bractwa Kurkowego, środowisk kultury i innych. Ogółem ponad trzysta osób.
Licznie reprezentowane było Stowarzyszenie Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Odział Krakowski, z Prezesem – Benedyktem Siemaszko oraz Kawalerem Orderu Virtuti Militari – płk pil. Ludwikiem Krempą na czele.
0001W uroczystości swoją reprezentację w osobach Zygmunta Krausa i Edwarda Wyroby – członków krakowskiego Oddziału SSLW RP – miały również Wadowice.
Po części oficjalnej doszło do bardzo ciekawych spotkań i rozmów. Dla nas najbardziej interesująca była rozmowa z Wojewodą Małopolskim, który nie ukrywał zaskoczenia informacją, iż ma na swoim terenie jedyne w kraju Prywatne Muzeum Przyjaźni Polsko-Amerykańskiej „Hell’s Angel” – kol. Zygmunta Krausa, który przekazał Jerzemu Millerowi materiały z obchodów 70. rocznicy walk lotników amerykańskich o wolność Polski…

Widać Ewa Filipiakowa i Stanisław Kotarba na „szóstkę” zdali w okresie swoich rządów egzamin z 0010 blokady informacji oraz cenzury jakimi otoczyli tę wadowicką placówkę kultury.

Zresztą Wojewoda nie był odosobniony w swoim zaskoczeniu. Nie mniejsze okazali przedstawiciele Konsulatu Niemiec w Krakowie, którzy podobnie jak Jerzy Miller, już zapowiedzieli swój udział w inaugurującej 2015 rok wystawie poświęconej 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej.
Nie ukrywamy więc, że tak jak władze krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, my również opuściliśmy wczoraj Balice usatysfakcjonowani.

 

 

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT