Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Ponad prawem » Wnioski jakże… zasadne!
Wnioski jakże… zasadne! poniedziałek, 11 Marzec 2013, godz. 13:56

Szanowni Państwo!
Jak ustalili członkowie Inicjatywy Wolne Wadowice, władze samorządowe Gminy, przygotowały w niezbyt jasnych okolicznościach i niczym nieuzasadnionym pośpiechu, projekt prywatyzacji Komunalnej spółki EKO.

W trybie nagłym zwołana została nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej – na wtorek, 12 marca, na godz. 14:00.

Na sesji tej ma zostać podjęta uchwała w sprawie sprzedaży tzw. inwestorowi strategicznemu
/prawdopodobnie znanemu już burmistrzowi i jego pretorianom?/ 51 % udziałów w spółce.
Ponieważ Radni zostali powiadomieni o tak znaczącej sesji w ostatniej chwili i nie otrzymali praktycznie żadnych materiałów pozwalających wyrobić sobie pogląd w przedmiotowej sprawie, rodzi to uzasadnione podejrzenie, że być może przedmiotowa uchwała zarówno została przygotowana jak i będzie realizowana przez inicjatorów w drodze… przestępstwa?

Dlatego członkowie Inicjatywy Wolne Wadowice oraz radni opozycyjni zapraszają na tę nadzwyczajną sesję Rady Miejskiej jak największą liczbę mieszkańców…

Ja uważam, że udział w tak kontrowersyjnej sesji Rady Miejskiej – gdzie już doszło do naruszenia obowiązujących procedur wobec Radnych oraz Regulaminu Rady Miejskiej – należy do prawnego obowiązku przedstawicieli organów ścigania: Komendanta Powiatowego Policji oraz Prokuratora Rejonowego w Wadowicach, którzy o takim procederze podejmą informację.

Dlatego wypełniając społeczny obowiązek wynikający z art. 304 kpk – zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, do którego może dojść 12 marca 2013 roku, o godz. 14:00, podczas sesji Rady Miejskiej w Wadowicach, wnoszę o czynny udział w przedmiotowej sesji przywołanych wyżej przedstawicieli organów ścigania: Komendanta Powiatowego Policji – Waldemara Krężela oraz Prokuratora Rejonowego – Jerzego Utratę.

Nadto wnoszę o podjęcie przez w/w określonych przez prawo czynności procesowych – w razie stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości – jeszcze podczas obrad Rady Miejskiej.

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT