Wadowice

n/a°C

" ... Największym niebezpieczeństwem jest,
kiedy się człowieka zniewala mówiąc mu jednocześnie
że czyni się go wolnym.
Temu musimy zapobiec." Karol Józef Wojtyła.
scorpion
kontakt wcieniusanpietro.blogspot.com zbyszekjurczak.pl wadowiceonline.pl pałacowy bajkopisarz blog dziadunia obywatel wadowic tatoo-krakow.com inicjatywawadowice.pl wadowickie ciekawostki cedron news
Start » Uśmiechnij się » Wraca? Stare!
Wraca? Stare! czwartek, 4 grudzień 2014, godz. 10:14

N000000000000000000000000000000ie ukrywałem wcześniej swoich obaw, co do pełnej zakłamania osoby nowego burmistrza…

Jednak nie ukrywając też, iż zmiana na tym urzędzie musi cieszyć i to z wielu powodów, zarówno na swoim blogu jak i w miniony wtorek – pytany przez Macieja Pietrzyka z „Dziennika Polskiego” o komentarz do wyniku wyborczego – wyraziłem nadzieję nie tylko na powyborczą refleksję Zwycięzcy, na powagę w nowej dla Wadowic rzeczywistości również.
Ale czy nie złudne były to nadzieje?

0000000000000000000000000000000Bo w swoim wywiadzie, opublikowanym na małą chwilę przed ciszą wyborczą – wówczas jeszcze kandydat – nie tylko starannie omijał tematy dla siebie niewygodne, zarzucając im fałsz, ale też deklarował odnieść się do nich zaraz po wyborach…
Dzisiaj, zamiast odnosić się m.in. do tej brutalnej, potwierdzonej nie tylko materiałami Kancelarii Sejmu RP rzeczywistości i wcale nie zafałszowanej, IWW oraz jej guru zaczynają brylować… Janem Pawłem II!
Niczym więc w lustrze odbija się mi nowy burmistrz tym… starym!

Może więc pora Panie burmistrzu przeszukać jeszcze piwnice bądź strych ratusza, odnaleźć szmatę i na powrót obwiesić nią to… niby nowe w tym mieście?

Bo przynajmniej ja zaczynałem już wierzyć…
Wybaczy Pan – że tylko w to, iż wraz z Panem naprawdę nadchodzi do Wadowic… nowe.
Ale na pewno nie w odgrywaną przez Pana powyborczą… groteskę!

Dlatego dzisiaj, kiedy wspólnie ze swoją ekipą pokazał Pan, że – tak jak Pańska poprzedniczka – nie potrafi oddzielić profanum od sacrum, na powrót odnoszę wrażenie, że w najlepszym przypadku godny jest Pan tylko szczerego u… śmiechu!

(scorpion)
NAPISZ DO MNIE: KONTAKT